Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kvalitní materiál se netrhá

  10:00aktualizováno  10:00
Jedenáct druhů dětských vlhčených ubrousků prošlo testem v laboratoři, mikrobiologickým vyšetřením a náročným testováním při praktických zkouškách "v terénu". Jak uspěly jednotlivé značky? Které ubrousky jsou nejpevnější, které jsou nejpříjemnější? U kterých je naopak očištění nejekonomičtější?

Pampers Baby Wipes
*****

72 kusů/119 Kč
1 kus: 1,70 Kč

+ Nejlepší ubrousky. Výborně odstraňují nečistoty, jsou příjemné, měkké, pevné, pružné. Velmi lehce se od sebe oddělují. Mají optimální velikost, na očištění stačí jeden kus. Nevysychají, na pokožce zanechávají vláčný film. Mají praktickou krabičku.

Johnson's baby skincare
*****
72 kusů/145 Kč
1 kus: 2 Kč

+ Skvělé ubrousky výborně likvidují nečistoty. Jsou dostatečně vlhké a pevné, netrhají se. Mají příjemný materiál, jsou měkké, jemné. Samy se oddělují od sebe, není zapotřebí je "trhat". Otevírání krabičky je zabezpečeno proti dítěti, vůně je příjemně dětská.

Huggies wipes Vitamin E
*****
72 kusů/163 Kč
1 kus: 2,30 Kč

+ Perfektně si poradí s nečistotou. Mají optimální velikost, dobře se od sebe oddělují, jsou měkké, příjemné na dotyk, pevné a mají nevtíravou parfemaci. Nejlepší obal, krabičku lze otevřít lehkým dotykem jednoho prstu (ale dítě na to hned nepřijde).

Fixies Baby Wipes Super Comfort

"Spotřebujte do" není pro legraci

Nejen u potravin je nezbytné sledovat dobu trvanlivosti. Platí to velmi důrazně i o všech kosmetických výrobcích. Pokud si totiž spotřebitel zakoupí produkt, který je na pultech ještě po uplynutí vyznačené doby trvanlivosti, riskuje peníze i své zdraví. Takový produkt nemusí plnit určenou funkci, ale ani být bezpečný a zdravotně nezávadný.

"Čas může velmi výrazně ovlivnit kvalitu kosmetického výrobku," říká Dagmar Jírová ze Státního zdravotního ústavu v Praze. K tomu mohlo dojít i v případě vlhčených ubrousků Fresh Ones, které pro testování zakoupila redakce MF DNES. Jejich vyznačená doba použitelnosti byla 06/02, měly být tedy spotřebovány do června roku 2002. Ještě 25. října téhož roku je však redaktoři koupili v obchodním domě Globus na pražském Zličíně. Ubrousky při praktických zkouškách zcela propadly.

"Pokud výrobce vyznačí na jakémkoli kosmetickém produktu dobu spotřeby a prodejce takový výrobek prodává i po uplynutí doby trvanlivosti, výrobce za něj už nenese odpovědnost," doplňuje Dagmar Jírová.

Fresh Ones
**

30 kusů/ 58 Kč
1 kus: 1,90 Kč

*****
72 kusů/130 Kč
1 kus: 1,80 Kč

+ Velké, tlusté a příjemné ubrousky si perfektně poradí s jakoukoli nečistotou. Stačí jeden tah. Jsou pevné a netrhají se.
- Obal není dokonalý, ubrousky se tahají přímo z pytlíku a hůře se od sebe oddělují.

Hygena Baby Fun
****
80 kusů/90 Kč
1 kus: 1,10 Kč

+ Velké, pevné ubrousky jsou z měkkého, kvalitního materiálu a výborně odstraňují nečistoty.
- Špatně se od sebe oddělují (najednou se jich vytáhne víc). Obal je nepraktický (pytlík), nelze jej doplňovat a lepítko se časem opotřebovává.

Sanosan Baby Lotion
****
72 kusů/ 108 Kč
1 kus: 1,50 Kč

+ Účinné ubrousky z kvalitního materiálu dobře odstraňují nečistoty. Jsou dostatečně velké a pevné, mají ideální vlhkost a příjemný materiál.
- Nevýhodou je nepraktický obal, který ztěžuje manipulaci, a poněkud zvláštní vůně.

Helen Harper baby wipes
***
100 kusů/50 Kč
1 kus: 0,50 Kč

- Nedostatečně odstraňují nečistoty ze zadečku. Trhají se, jsou jemné, tenké, mají nepříjemný materiál. Obal je velmi nepraktický, při delším používání se špatně uzavírá.

Baby Lindo con Aloe Vera
***
70 kusů/39 Kč
1 kus: 0,60 Kč

- Jsou tenké a malé. Špatně odstraňují nečistoty (je jich zapotřebí několik) a při použití se trhají. Nelze je od sebe jednoduše oddělit, je nutné silně táhnout. Spodní ubrousky jsou příliš vlhké.

Oli dětské toaletní ubrousky
***
70 kusů/50 Kč
1 kus: 0,70 Kč

- Po nečistotách pouze kloužou. Je nutné použít více kusů. Jsou příliš mokré, jemné, trhají se. Materiál je nepříjemný na dotyk. Nepraktický obal, který se špatně uzavírá, neoddělí ubrousky od sebe, vytáhne se celá role.

Fine Baby
**
100 kusů/54 Kč
1 kus: 0,50 Kč

Velmi nekvalitně likvidují nečistoty, musí se použít několik ubrousků. Jsou tenké a malé, trhají se. Mezi jednotlivými ubrousky je jen nekvalitní perforace, ubrousek se musí utrhnout. Obal je značně nepraktický, uzávěr se špatně zavírá. Mají příliš ostrou parfemaci, jsou moc vlhké.

Hodnocení: od ***** pro nejlepší výrobek po * pro velmi problematické ubrousky s řadou nedostatků Pramen: Test DNES, Státní zdravotní ústav v Praze

O testu

* Jedenáct vzorků dětských vlhčených ubrousků prošlo laboratorním vyšetřením v Národním referenčním centru pro kosmetiku Státního zdravotního ústavu v Praze a praktickými zkouškami.

* Při mikrobiologickém vyšetření se zjišťovala zdravotní nezávadnost výrobků. Dále byla posouzena správnost značení obalů.

* Při praktických zkouškách ubrousky hodnotilo sedm žen s dětmi ve stejné váhové kategorii. Testující maminky posuzovaly účinnost, kvalitu použitého materiálu, dostatečnou velikost, optimální vlhkost, praktičnost obalu, parfemaci, celkový komfort při používání a případný výskyt dráždivé reakce.

* Na metodice testu se podílelo Národní referenční centrum pro kosmetiku Státního zdravotního ústavu v Praze.

* Test byl hrazen z rozpočtu redakce MF DNES.

Maminky hodnotily

Lenka Čapková, 26 let, referentka pro zahraniční vztahy, syn Jiří; Johana Dolejšová, 31 let, asistentka, syn Vojtěch; Radka Ladýřová, 31 let, vysokoškolský pedagog, dcera Anežka; Iva Martínková, 31 let, kadeřnice, dcera Kristýna; Jana Nováková, 31 let, učitelka, syn Filip; Helena Pechová, 29 let, asistentka, syn Matěj; Irena Snížková, 27 let, učitelka, syn Štěpán

 

Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

košík, ilustrační foto
Velké srovnání nákupů: Česko nejdražší, Polsko levné, Německo kvalitní

Redaktoři deníku MF DNES se vydali nakupovat do sousedních zemí, aby porovnali ceny a složení potravin a drogerie. Výsledek testu ukázal, že pokud chcete...  celý článek

Ilustrační snímek
Místo deseti druhů másel dvě, zato rakouská. Jak se liší obchody u sousedů

Velký supermarket v Dolních Rakousích je v pátek dopoledne plný penzistů úplně stejně jako o pár kilometrů dál za českou hranicí. A ani nabídka v regálech se...  celý článek

Benzina přejmenovala benzin Natural 95 na Efecta 95.
Nezlevňují. Ceny pohonných hmot v Česku se drží na hladině z minulého týdne

Ceny pohonných hmot v ČR od minulého týdne mírně vzrostly. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil pouze o haléř na průměrných 30,23 Kč za litr. Jeho cena se...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.