lampárna

aktualizováno 
-
Zajímalo by mě, co se děje se společností Quantum? Nemohu nikde najít jejich současnou adresu ani telefonní číslo. Kam se mám obrátit pro informace?
Jirouskovi, Stěžery

Společnost KTP Quantum je obchodník s cennými papíry od roku 1995. V rámci přelicencování bylo vydáno rozhodnutí o změně rozsahu povolení, které nabylo právní moci dne 16, července 1999. Společnost je nadále oprávněna obstarávat pro emitenta vydávání cenných papírů a vykonávat činnosti na základě smluv o zprostředkování koupě nebo prodeje cenných papírů, o úschově cenných papírů a smluv o správě cenných papírů. Dne 17. května 1999 nabylo právní moci rozhodnutí uložení pokuty ve výši sto tisíc korun za porušení zákona o cenných papírech - důvodem bylo nevyžádání předběžného souhlasu s volbou členů statutárního orgánu nebo dozorčí rady. V případě, že má klient obchodníka s cennými papíry podezření, že byla poškozena jeho práva, doporučujeme obrátit se se svou písemnou stížností co nejdříve na Komisi pro cenné papíry, Washingtonova 7. P. O. Box 208,11121 Praha 1. Je-li tento neuspokojivý stav dlouhodobý a závažný, bylo by vhodné obrátit se také na soud.
Šárka Samková, mluvčí Komise pro cenné papíry

Dlouhou dobu už nemám informace o podílovém fondu Komero. Volal jsem i na telefonní číslo, ovšem tam jsem se nic nedozvěděl, protože firma už tam nesídlí. Co mám dělat?
L. Janošek, Praha 8

Z dotazu bohužel není úplně zřejmé, na který fond spravovaný investiční společností Komero se dotazujete. Komero, investiční společnost a.s., obhospodařovala jediný podílový fond s názvem Vkladový program Komero, otevřený podílový 'fond. Komise pro cenné papíry vydala dne 23. 2.1999 rozhodnutí, ve kterém odejmula Investiční společnosti Komero povolení k vydávání podílových listů. Dne 24. 6.1999 obdržela Komise pro cenné papíry od Investiční společnosti Komero oznámení o ukončení a vypořádání činnosti tohoto podílového fondu, kde je doložena výplata všech podílníků s výjimkou jednoho oprávněného podílníka, kterému nebylo možno platbu doručit. Příslušná částka je uschována na dobu pěti let u obchodníka s cennými papíry KOMERIO, brokerský dům Konečný. Pro úplnost ještě dodáváme, že hodnota jednoho podílového listu byla 11,52 koruny. Komero, investiční společnost, obhospodařovala dále ještě dva investiční fondy - Zemský záruční investiční fond a Forte, investiční fond, Oba tyto fondy vstupují do likvidace, Komise pro cenné papíry jmenovala likvidátorem obou těchto fondů pana Michala Konečného. Uvedená rozhodnutí nabyla právní moci dne 10. 9.1999. Vzhledem k tomu, že povinností nuceného správce je mimo jiné zajistit ochranu práv investorů, je samozřejmě nejlepší komunikovat přímo s nuceným správcem. Kontakt na nuceného správce je uveden v obchodním rejstříku.
Šárka Samková, mluvčí Komise pro cenné papíry

Chtěl bych vědět, kde můžu získat informace o fondu MAPIS?
L. Svoboda, Brno

Celý název tohoto fondu je: Nový podílový fond - MAPIS, IS, a.s., otevřený podílový fond. Adresa sídla společnosti je Rejskova 28, 796 O1 Prostějov. Adresa pracoviště: Mlýnská 68, Brno 602 00, tel. 05151 17 311
Šárka Samková, mluvčí Komise pro cenné papíry

Co se děje s investičním fondem GBP Přerov?
K. Švidrnoch, Přerov

Koncem roku 1998 vstoupil investiční fond GPB Přerov do likvidace - před vstupem do likvidace byl pod nucenou správou. Výsledkem likvidace fondu bude také vypořádání akcionářů. Pro podrobnější informace doporučujeme obrátit se na likvidátora fondu, kterým je Libor Cabica, telefon do auditorské firmy: 051412152 74.
Šárka Samková, mluvčí Komise pro cenné papíry

Chtěl bych vědět, jak se Komise pro cenné papíry dívá na podnikání různých firem, které nabízí obchodování s takzvanými deriváty? Mám zkušenost se společností Kinsley & Bull, ale mám pocit, že mě okradli.
R. Kloubec, Praha

Obchody se zahraničními deriváty může provádět pouze obchodník s cennými papíry, má-li povolení k obchodováni s deriváty a zároveň devizovou licenci České národní banky pro provádění obchodů s finančními deriváty. Provádí-li společnosti tuto činnost bez potřebné licence, Komise pro cenné papíry má podle zákona o Komisi pravomoc uložit takové osobě sankci až do výše 100 milionů korun, opatření k nápravě a zakázat další provádění této činnosti. V současné době nemá žádný nebankovní obchodník povolení k obchodování s jakýmikoliv deriváty. Znamená to tedy, že nabízí-li společnost, která není banka nebo pobočka zahraniční banky, obchody se zahraničními deriváty, činí tak nelegálně, Komise se o těchto společnostech dozvídá prostřednictvím jejich propagace a ze stížností poškozených klientů těchto společností. Vámi uvedená společnost Kinsley & Bull dostala kvůli nepovolenému obchodování s deriváty nedávno pokutu dva miliony korun.
Šárka Samková, mluvčí Komise pro cenné papíry

Autor:

Nejčtenější

Kvůli kolapsu D1 ministerstvo zvažuje zakázat kamiony v levém pruhu

Odstavené kamiony blokovaly dálnici D1 poblíž obce Jiřice mezi Humpolcem a...

Ministr dopravy Dan Ťok viní z kolapsu dopravy na dálnici D1 především řidiče kamionů a dokonce ve spolupráci s policií...

ŘSD zkontrolovalo problematický úsek D1. O víkendu tu nebyl jediný dělník

Odstavené kamiony blokovaly dálnici D1 poblíž obce Jiřice mezi Humpolcem a...

Zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovali problematický úsek dálnice D1 u Humpolce, kde měla firma...

Elektřina bude luxusní zboží, řekl energetický expert v Rozstřelu

Energetický expert společnosti ENAS Vladimír Štěpán v diskusním pořadu iDNES.cz...

Emisní povolenky budou výrazně v dalších letech zdražovat elektřinu. Už se to děje, domácnosti si v příštím roce...

Dodavatelé elektřiny maskují její zdražení, neopatrní zákazníci mohou prodělat

Ilustrační snímek

Oznamovat špatnou zprávu není příjemné pro nikoho. A dvojnásob to platí pro obchodníky, kteří musí zákazníky informovat...

Protesty žlutých vest drtí ekonomiku Francie. Katastrofa, hlásí ministr

Příznivci hnutí žlutých vest po celé Francii znovu vyšli do ulic, při...

Pozitivní výhledy na růst francouzské ekonomiky začíná zahalovat kouř. Francouzská centrální banka v pondělí kvůli...

Další z rubriky

Zdravě se mohou stravovat i psi. Firmy jim vyvařují z čerstvých surovin

Pražská firma Mixáno vyrábí čerstvé krmivo bez konzervantů pro psy.

Doby, kdy lidé krmili své mazlíčky zbytky od stolu a levnými granulemi, jsou pryč. Za čerstvé a kvalitní suroviny pro...

Zloději oberou řetězce o desítky milionů ročně, způsoby kradení se mění

Ilustrační snímek

Rozšiřování samoobslužných pokladen a dalších moderních technologií inspiruje zloděje k novým nápadům, jak okrádat...

Nižší DPH i dotace na obnovu lesů. Stát představil plán boje s kůrovcem

V lesích kolem Jihlavy je poslední měsíce rušno (na snímku práce u Lesnova)....

Ministerstvo zemědělství představilo sérii kroků pro boj s kůrovcem. Očekává se další zhoršování kalamity i mimo...

Najdete na iDNES.cz