Leo Express zkouší nový systém financování. Od investorů vybral 8 milionů

  16:03aktualizováno  16:03
Přes 600 drobných investorů, vesměs fyzických osob, investovalo od července do úvěru pro soukromého dopravce Leo Express. Celková částka dosud vybraných investic do úvěru je více než osm milionů korun. Leo Express úvěrem testuje nové formy financování.

Vlak společnosti Leo Express | foto: Leo Express

„Tak vysoký zájem drobných investorů podpořila podle mě výhodná úroková sazba v kombinaci s důvěrou ve společnost, které investoři půjčují. Spočítali si, že rizika jsou minimální, a kdo investoval například 100 000 korun, bude mu každého čtvrt roku na úrocích vypláceno 2 275 korun,“ uvedl předseda představenstva Acema Credit Czech Miroslav Krejčí. Ta investiční nabídku na trh investic Bondster Marketplace uvedla.

Průměrná investice do úvěru dopravce činila podle údajů Acemy 13 472 korun, nejvyšší částka přesahovala milion korun. Investorům byl nabídnut úrok 9,1 procenta a svůj vklad dostanou zpět v květnu 2020.

Leo Express formou tzv. peer-to-business půjček, tedy půjček od drobných investorů z řad veřejnosti, požádal o úvěr deset milionů korun na dva roky. Na co peníze použije, firma neuvedla.

Nový systém úvěrování

Bondster je česká společnost, která zprostředkovává investice do půjček. Propojuje investory z řad veřejnosti s poskytovateli půjček. Prostřednictvím trhu Bondster tak lze investovat do půjček poskytnutých různými společnostmi, v tomto případě s Acema Credit Czech. Bondster uvádí, že pro snížení rizika jsou půjčky obvykle zajištěny například nemovitostí. Díky tomuto způsobu půjček lze vydělávat nadstandardní výnosy deset procent ročně i více, dodala společnost.

Server E15.cz uvedl, že Bondster dosud umožnil do konce letošního května zobchodovat 179 půjček v celkovém objemu 151 milionů korun.

Největším zprostředkovatelem těchto úvěrů je podle serveru v tuzemsku firma Roger, kde se mělo v úvěrech protočit přes 1,5 miliardy korun. Obchody za zhruba 180 milionů korun za poslední dva roky pak měla zprostředkovat společnost Fundlift.

Acema Credit Czech působí na českém úvěrovém trhu od roku 2000, kdy začala působit v oblasti nebankovních poskytovatelů zajištěných úvěrů.

Autor:

Nejčtenější

Světové burzy rychle ztrácejí, propad akcií může přivolat recesi i v Česku

Newyorská burza (24. 8. 2015)

Finanční trhy zachvátila „blbá nálada“. Burzy po celém světě již několik dnů v řadě ztrácejí a ani vyhlídky nejsou...

Kvůli kolapsu D1 ministerstvo zvažuje zakázat kamiony v levém pruhu

Odstavené kamiony blokovaly dálnici D1 poblíž obce Jiřice mezi Humpolcem a...

Ministr dopravy Dan Ťok viní z kolapsu dopravy na dálnici D1 především řidiče kamionů a dokonce ve spolupráci s policií...

Štědrá nadílka ve Škodovce, zaměstnanci dostali bonus i prémii 12 tisíc

Ilustrační snímek

Zaměstnanci mladoboleslavské automobilky Škoda si před letošními Vánocemi výrazně finančně polepší. Společnost totiž...

Elektřina bude luxusní zboží, řekl energetický expert v Rozstřelu

Energetický expert společnosti ENAS Vladimír Štěpán v diskusním pořadu iDNES.cz...

Emisní povolenky budou výrazně v dalších letech zdražovat elektřinu. Už se to děje, domácnosti si v příštím roce...

Dodavatelé elektřiny maskují její zdražení, neopatrní zákazníci mohou prodělat

Ilustrační snímek

Oznamovat špatnou zprávu není příjemné pro nikoho. A dvojnásob to platí pro obchodníky, kteří musí zákazníky informovat...

Další z rubriky

Netradiční banka v mobilu. Startup Revolut má evropskou bankovní licenci

Revolut nabourává byznys tradičních finančních domů.

Technologické firmy stále častěji nabourávají monopol tradičních finančních domů na poskytování bankovních služeb....

Místo dárků výpovědi. Jak uživíme rodiny, bojí se teď zaměstnanci GM

Zaměstnanci továrny GM v kanadské Oshawě.

Necelý měsíc před Vánocemi se musí tisíce lidí ve Spojených státech a Kanadě namísto shánění dárků strachovat o vlastní...

Portál Pepa.cz dluží hotelům až statisíce. Nekomunikuje, stěžují si

Akce

Slevový portál Pepa.cz potichu změnil provozovatele. Část klientů z řad hotelů a cestovních kanceláří nyní upozornila,...

Najdete na iDNES.cz