Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Leo Express zkouší nový systém financování. Od investorů vybral 8 milionů

  16:03aktualizováno  16:03
Přes 600 drobných investorů, vesměs fyzických osob, investovalo od července do úvěru pro soukromého dopravce Leo Express. Celková částka dosud vybraných investic do úvěru je více než osm milionů korun. Leo Express úvěrem testuje nové formy financování.

Vlak společnosti Leo Express | foto: Leo Express

„Tak vysoký zájem drobných investorů podpořila podle mě výhodná úroková sazba v kombinaci s důvěrou ve společnost, které investoři půjčují. Spočítali si, že rizika jsou minimální, a kdo investoval například 100 000 korun, bude mu každého čtvrt roku na úrocích vypláceno 2 275 korun,“ uvedl předseda představenstva Acema Credit Czech Miroslav Krejčí. Ta investiční nabídku na trh investic Bondster Marketplace uvedla.

Průměrná investice do úvěru dopravce činila podle údajů Acemy 13 472 korun, nejvyšší částka přesahovala milion korun. Investorům byl nabídnut úrok 9,1 procenta a svůj vklad dostanou zpět v květnu 2020.

Leo Express formou tzv. peer-to-business půjček, tedy půjček od drobných investorů z řad veřejnosti, požádal o úvěr deset milionů korun na dva roky. Na co peníze použije, firma neuvedla.

Nový systém úvěrování

Bondster je česká společnost, která zprostředkovává investice do půjček. Propojuje investory z řad veřejnosti s poskytovateli půjček. Prostřednictvím trhu Bondster tak lze investovat do půjček poskytnutých různými společnostmi, v tomto případě s Acema Credit Czech. Bondster uvádí, že pro snížení rizika jsou půjčky obvykle zajištěny například nemovitostí. Díky tomuto způsobu půjček lze vydělávat nadstandardní výnosy deset procent ročně i více, dodala společnost.

Server E15.cz uvedl, že Bondster dosud umožnil do konce letošního května zobchodovat 179 půjček v celkovém objemu 151 milionů korun.

Největším zprostředkovatelem těchto úvěrů je podle serveru v tuzemsku firma Roger, kde se mělo v úvěrech protočit přes 1,5 miliardy korun. Obchody za zhruba 180 milionů korun za poslední dva roky pak měla zprostředkovat společnost Fundlift.

Acema Credit Czech působí na českém úvěrovém trhu od roku 2000, kdy začala působit v oblasti nebankovních poskytovatelů zajištěných úvěrů.

Autor:


Nejčtenější

Putinův poradce připravil nejbohatší Rusy během dne o miliardy dolarů

Ilustrační snímek

Nejzámožnější Rusové ztratili v jednom jediném dni přes tři miliardy dolarů. Může za to návrh ekonomického poradce...

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...Šinkansenem z Prahy do Ústí nad Labem po nové rychlotrati už za 27 minut

Rychlovlak AVE - Španělsko

Obyvatelé Ústí nad Labem zřejmě nepřijdou o zastávku vysokorychlostních vlaků spojujících Prahu s německými Drážďany....

Konec nočních nákupů, hlásí Tesco. Obchody v Česku zkrátí otevírací dobu

Obchodní dům Tesco. Logo.

Desítky tuzemských supermarketů britského řetězce Tesco zkrátí od září svou otevírací dobu. Místo půlnoci budou obchody...

Turecká krize se přelévá do Evropy, stahuje s sebou i českou korunu

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Evropské akcie i euro zůstávají pod tlakem kvůli obavám z ekonomické krize v Turecku. Jednotná evropská měna během...

Další z rubriky

Bílé nacionalisty neubytujeme ani nesvezeme, pohrozily technologické firmy

Ještě v roce 1920 měl klan kolem šesti milionů členů, až do současnosti klesl...

Společnosti Airbnb, Lyft a Uber oznámily, že mohou odmítnout poskytování služeb bílým nacionalistům. Vyjádřily se tak...

Crocs zavírá své továrny, populární boty však vyrábět nepřestane

Gumové pantofle značky Crocs jsou pohodlné a zároveň nedeformují chodidlo.

Výrobce populárních bot Crocs minulou středu vyvolal mezi svými fanoušky menší paniku. Oznámil totiž, že zavře své dvě...

Krach cestovní kanceláře: klienti RS Tour do Bulharska a Řecka neodletí

Logo cestovní kanceláře CS tour

Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek, na dovolenou do Bulharska a Řecka tak neodletělo 200 klientů. Všichni...

Najdete na iDNES.cz