Leo Express zkouší nový systém financování. Od investorů vybral 8 milionů

  16:03aktualizováno  16:03
Přes 600 drobných investorů, vesměs fyzických osob, investovalo od července do úvěru pro soukromého dopravce Leo Express. Celková částka dosud vybraných investic do úvěru je více než osm milionů korun. Leo Express úvěrem testuje nové formy financování.

Vlak společnosti Leo Express | foto: Leo Express

„Tak vysoký zájem drobných investorů podpořila podle mě výhodná úroková sazba v kombinaci s důvěrou ve společnost, které investoři půjčují. Spočítali si, že rizika jsou minimální, a kdo investoval například 100 000 korun, bude mu každého čtvrt roku na úrocích vypláceno 2 275 korun,“ uvedl předseda představenstva Acema Credit Czech Miroslav Krejčí. Ta investiční nabídku na trh investic Bondster Marketplace uvedla.

Průměrná investice do úvěru dopravce činila podle údajů Acemy 13 472 korun, nejvyšší částka přesahovala milion korun. Investorům byl nabídnut úrok 9,1 procenta a svůj vklad dostanou zpět v květnu 2020.

Leo Express formou tzv. peer-to-business půjček, tedy půjček od drobných investorů z řad veřejnosti, požádal o úvěr deset milionů korun na dva roky. Na co peníze použije, firma neuvedla.

Nový systém úvěrování

Bondster je česká společnost, která zprostředkovává investice do půjček. Propojuje investory z řad veřejnosti s poskytovateli půjček. Prostřednictvím trhu Bondster tak lze investovat do půjček poskytnutých různými společnostmi, v tomto případě s Acema Credit Czech. Bondster uvádí, že pro snížení rizika jsou půjčky obvykle zajištěny například nemovitostí. Díky tomuto způsobu půjček lze vydělávat nadstandardní výnosy deset procent ročně i více, dodala společnost.

Server E15.cz uvedl, že Bondster dosud umožnil do konce letošního května zobchodovat 179 půjček v celkovém objemu 151 milionů korun.

Největším zprostředkovatelem těchto úvěrů je podle serveru v tuzemsku firma Roger, kde se mělo v úvěrech protočit přes 1,5 miliardy korun. Obchody za zhruba 180 milionů korun za poslední dva roky pak měla zprostředkovat společnost Fundlift.

Acema Credit Czech působí na českém úvěrovém trhu od roku 2000, kdy začala působit v oblasti nebankovních poskytovatelů zajištěných úvěrů.

Autor:


Nejčtenější

Výplach na americké burze se přelévá do celého světa, do Česka také

Ilustrační snímek

Akcie ve Spojených státech zaznamenaly ve středu nejprudší denní propad za několik měsíců. Pokles cen zasáhl hlavně...

Banku s „hodným bankéřem“ spolkne Moneta. Přejmenuje se na Air Bank

Air Bank už dlouho láká nové klienty úspěšnou televizní kampaní se zlým a...

Obchod za dvacet miliard výrazně změní rozložení sil v českém bankovnictví. Po spojení Monety, Air Bank a části Home...Zmetek, označil Ťok lokomotivy, které České dráhy koupily dvakrát dráž

Ilustrační snímek

Optikou ministra dopravy Dana Ťoka jsou lokomotivy Emil Zátopek zmetkem, který je nutné vrátit výrobci. Za...

Všichni chtěli spot ve stylu Air Bank, říká autor. Nově opisuje E.ON

Reklama na služby E.ON.

Jedni říkají, že jde o „vykrádačku“, jiní to tak nevidí. Spotů, které se inspirovaly populárními krátkými reklamami Air...

Šátek za tisíc dolarů vypadá jako ženské přirození, značka Fendi sklidila výsměch

Růžovou šálu Touch of Fur vyrábí italská módní značka Fendi

Italská značka luxusního oblečení Fendi pobavila svým kožešinovým šátkem mnohé uživatele sociálních sítí. Zejména jeho...

Další z rubriky

Aero představilo nový letoun L-39NG za účasti vládní špičky

Nová stíhačka L-39NG na oficiálním představení Aera Vodochody

Na pátečním „roll-outu“ společnost Aero Vodochody poprvé představila finální podobu nového letounu L-39NG. Letoun by...

Zrušte hračky v Happy Mealu, říká britská členka parlamentního výboru

Happy Meal od MC Donald´s.

McDonald’s by neměl přidávat plastové hračky do dětského menu Happy Meal, uvedla Thérèse Coffeyová, členka...

Trump ulevil od cel holítkům Gillette, už dřív podpořil jejího konkurenta

Holítka značky Gillette, ilustrační snímek

Společnosti Procter & Gamble, mateřské firmě Gillette, se v úterý dostalo pomoci od administrativy amerického...Najdete na iDNES.cz