Letenky do Pekingu jsou na čas olympiády téměř vyprodané

  15:04aktualizováno  15:04
Lety do Číny na termíny kolem olympiády jsou z velké části vyprodané. Zbývají poslední letenky, za které však zájemce zaplatí mnohem více, než například ještě před půl rokem, uvádí prodejci a letecké společnosti. Olympiáda se uskuteční v Pekingu od 8. do 24. srpna.
„Některá letadla jsou již zcela plná,“ řekla ředitelka německé Lufthansy v České republice Dörte Kleinová. Ilustrační foto.

„Některá letadla jsou již zcela plná,“ řekla ředitelka německé Lufthansy v České republice Dörte Kleinová. Ilustrační foto. | foto: Jan ZáleskýiDNES.cz

"Některá letadla jsou již zcela plná," řekla ředitelka německé Lufthansy v České republice Dörte Kleinová. Dodala, že zájem o letenky do Číny je i mezi Čechy; společnost prý letos zaznamenala dvouciferný růst počtu českých pasažérů na linkách do nejlidnatější země světa.

Jeden z největších prodejců letenek v ČR, společnost Asiana, registruje velký zájem o letenky již od počátku roku. Podle obchodního ředitele Josefa Trejbala se však poslední dobou prodává letenek méně, neboť ceny prudce vzrostly.

"I v těchto dnech se se zájmem setkáváme, ten je ovšem jen chvilkový do poznání, že lety zpět jsou vyprodané až do týdne po olympiádě a cena vyšší než 50 tisíc korun," řekl Trejbal.

Ještě před nedávnem se přitom cena letenky pohybovala kolem 20 tisíc. Z ČR do Číny nevede žádná přímá linka, takže je nutné přestupovat v některém evropském leteckém uzlu.

Také cena zájezdů s blížící se olympiádou roste. V závěru loňského roku stál čtrnáctidenní pobyt a letenka 33 tisíc korun, nyní se ceny pohybují kolem 100 tisíc.

"Téměř veškeré lety a hotely už jsou vyprodané," vysvětlila nárůst Kateřina Benešová z CK Senator Travel. Vstupenky na sportovní klání CK nenabízejí.

Na olympijské soutěže dostala Česká republika přiděleno 6 000 lístků, ačkoliv sportovní fanoušci žádali o několik tisíc více. Oficiální distributor vstupenek, jímž byla CK Čedok, hlásil vyprodáno již počátkem roku. Ceny vstupenek se pohybovaly v rozmezí od 100 korun do 16 300 korun. Nejdražší je úvodní ceremoniál.

Právě komplikace s distribucí vstupenek způsobily, že do Číny míří v drtivé většině individuální turisté. "Ve srovnáni s předcházející letní olympiádou registrujeme menší zájem ze strany klientů," uvedla Benešová.

Podle odhadů analytické společnosti Mag Consulting může olympiáda probudit zájem Čechů o Říši středu. Loni do Číny zavítaly zhruba čtyři tisícovky českých turistů, což je o deset procent více než rok předtím. Mag předpokládá, že se letošní nárůst bude díky olympiádě počítat v desítkách procent.

Zájem o Čínu však mohou projevit turisté i mimo olympijské termíny, olympiáda může posloužit pouze jako reklama. "Očekáváme nárůst zájmu na podzim," uvedl například marketingový ředitel Čedoku Tomáš Brejcha.

"Plánované turistické zájezdy cestovních kanceláří, pro které vystavujeme letenky, se kvůli ceně přesouvají na září," potvrdil současný vývoj Trejbal z Asiany.

Obecně se dá říci, že Čína je na turistické mapě českých turistů spíše popelkou. Mezi stále oblíbenějšími exotickými zájezdy si Čína drží zhruba jednoprocentní podíl, zájem o ni však stále roste.

Typičtí zájemci o poznávací zájezdy do Číny jsou podle průzkumu Mag Consulting mladí úspěšní lidé mezi 20. a 35. rokem, toužící po poznání, dobrodružství a nevšedních zážitcích.
Autoři: ,


Nejčtenější

Z prošlého jídla a miliard much udělali dva Britové v Jižní Africe byznys

Od roku 2008, kdy firma vznikla a přijala první zaměstnance, se jejich počet...

Miliardy much a hnijící jídlo jsou pro bratry Jasona a Davida Drewovy z Velké Británie jádrem podnikání. V Jižní Africe...

Mileniálové všech zemí, spojte se. Mladá generace se odvrací od kapitalismu

Socha Karla Marxe v německém Trieru

Popularita kapitalismu mezi mladými Američany klesá. Přibližně polovina z nich by raději žila v socialistické zemi,...Zůstane huť bez proudu? Ústup Mittalu z Ostravy připomíná taktiku spálené země

Pohled na závod ArcelorMittal v Ostravě-Kunčicích.

Pozvolné odpoutávání společnosti ArcelorMittal od ostravské hutě připomíná ty nejdrsnější pohádky bratří Grimmů, kde se...

Smrt novináře ničí saúdskou reputaci na trzích, investoři se zbavují akcií

Saúdskoarabský novinář Džamál Chášakdží (1. února 2015)

Zahraniční investoři se během minulého týdne ve velkém zbavovali saúdských akcií. Čistá hodnota jejich prodeje činila...

„Zemanův vodní kanál“ se vyplatí, tvrdí studie. Vyjde nejméně na 281 miliard

Kanál Dunaj - Odra - Labe, severní větev, Poodří, DOL,

Megalomanský vodní projekt Dunaj–Odra–Labe má ekonomický smysl, tvrdí studie proveditelnosti, která se zpracovávala dva...

Další z rubriky

Travel Service dosadil do ČSA své manažery, změní se na Smartwings

Jozef Sinčák, šéf ČSA

Travel Service dosadil do vedení Českých aerolinií dva své vrcholné manažery. Do představenstva společnosti zvolila...

Dražší německé mýto nás zničí, bojí se české firmy. Platí až trojnásobek

Německá dálnice A9 na severu Mnichova. (ilustrační foto)

Až trojnásobné výdaje za mýto na německých dálnicích zatěžují po letošním zdražení české kamionové firmy. Pro část...

Do dálnic a jiných staveb půjde přes 86 miliard, o pětinu víc než letos

Ministr dopravy Dan Ťok na stavbě dálnice D1 exit 15.

O čtrnáct miliard korun víc má jít v příštím roce ze Státního fondu dopravní infrastruktury na výstavbu klíčových...Najdete na iDNES.cz