Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lidé si dál stěžují na Eurofinancial, spor může jít až do Štrasburku

  3:26aktualizováno  3:26
Na praktiky společnosti EF CZ, dříve Eurofinancial, kterou minulý týden pokutovala Česká národní banka, si znovu začali stěžovat nespokojení lidé. Obracejí se jako čtenáři na MF DNES a také na ČNB. V rozhovoru to potvrdila členka bankovní rady Eva Zamrazilová.
Firma prý stále pod záminkou snadného výdělku zavazuje lidi k podpisu životní pojistky. Ilustrační foto.

Firma prý stále pod záminkou snadného výdělku zavazuje lidi k podpisu životní pojistky. Ilustrační foto.

Lidé tvrdí, že se toho na praktikách firmy EF CZ, v níž na konci loňského roku koupila 51procentní podíl pojišťovna AXA, mnoho nezměnilo.

Firma prý stále pod záminkou snadného výdělku zavazuje lidi k platbě 23 tisíc korun či podpisu životní pojistky. AXA i EF CZ jakékoli pochybné praktiky ze své strany odmítají.

"Pokračuje to stále, ale já se před takovým svinstvem, ve kterém vymývají mozek mladým lidem a pod záminkou brigády je uvazují k vysokým platbám, neskloním," prohlašuje M. H. z Královéhradeckého kraje, jehož dcera podepsala smlouvu v březnu.

Dvaačtyřicetiletý muž se snažil svou dceru ze smlouvy vyvázat. Jednání s firmou EF CZ však nebylo úspěšné a nepomohla ani stížnost na "nemorální" praktiky u společnosti AXA, která dala od případu ruce pryč.

"Vámi popisované skutečnosti se netýkají přímo AXA, ale společnosti EF CZ. S ohledem na to Vám bohužel nejsem oprávněn poskytnout jakékoliv konkrétní informace týkající se existujících smluvních vztahů mezi Vaší dcerou a EF CZ," napsal otci předseda představenstva AXA životní pojišťovna Dušan Doliak.

Právník: Firma používá nekalé praktiky

V dopise, který má MF DNES k dispozici, upozorňuje Doliak také na to, že pojišťovna svými zjištěními neshledala na postupech EF CZ při sepisování smluv nic nekorektního.

"Je to drzost. Platit nic nebudu a budu se o to soudit. Pokud neuspěji v Česku, poženu to až do Štrasburku, kde sídlí Evropský soud pro lidská práva," říká rozčílený muž.

S tím, že EF CZ nepřestala s nabíráním mladých lidí, souhlasí také Dana L. "Je to hrozně neetické, jak lapají nezkušené duše a činí nešťastnými je i jejich rodiče, kteří musí často nakonec celou částku platit sami," říká žena z Prahy, jejíž dcera podepsala smlouvu před několika týdny. Domnívala se, že našla dobrou brigádu.

S podobně zklamanými výpověďmi se na redakci za poslední týden obrátilo přes deset lidí. Většina z nich si přála zůstat v anonymitě, ale na soud se chce obrátit více z nich.

Podle právníka Libora Čecha, který zastupuje jednu z klientek EF CZ, firma nejedná fér. "Jsem přichystán se soudit se společností u obecných soudů, protože jsem přesvědčen, že firma používá nestandardní a nekalé praktiky."Nejčtenější

Putinův poradce připravil nejbohatší Rusy během dne o miliardy dolarů

Ilustrační snímek

Nejzámožnější Rusové ztratili v jednom jediném dni přes tři miliardy dolarů. Může za to návrh ekonomického poradce...

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...Turecká krize se přelévá do Evropy, stahuje s sebou i českou korunu

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Evropské akcie i euro zůstávají pod tlakem kvůli obavám z ekonomické krize v Turecku. Jednotná evropská měna během...

Konec nočních nákupů, hlásí Tesco. Obchody v Česku zkrátí otevírací dobu

Obchodní dům Tesco. Logo.

Desítky tuzemských supermarketů britského řetězce Tesco zkrátí od září svou otevírací dobu. Místo půlnoci budou obchody...

KOMENTÁŘ: Hrozí další krize? Už na ni může být zaděláno

Zaměstnanci Lehman Brothers

Současné dění na akciových trzích vyvolává vzpomínky na velké krize v letech 2000 a 2008. A je třeba si připomenout, že...

Další z rubriky

Bílé nacionalisty neubytujeme ani nesvezeme, pohrozily technologické firmy

Ještě v roce 1920 měl klan kolem šesti milionů členů, až do současnosti klesl...

Společnosti Airbnb, Lyft a Uber oznámily, že mohou odmítnout poskytování služeb bílým nacionalistům. Vyjádřily se tak...

Crocs zavírá své továrny, populární boty však vyrábět nepřestane

Gumové pantofle značky Crocs jsou pohodlné a zároveň nedeformují chodidlo.

Výrobce populárních bot Crocs minulou středu vyvolal mezi svými fanoušky menší paniku. Oznámil totiž, že zavře své dvě...

Leo Express zkouší nový systém financování. Od investorů vybral 8 milionů

Vlak společnosti Leo Express

Přes 600 drobných investorů, vesměs fyzických osob, investovalo od července do úvěru pro soukromého dopravce Leo...

Najdete na iDNES.cz