Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mýdlo Dove s obsahem hydratačního krému prý tělové mléko nenahradí

aktualizováno 
- Některou ženu by neustálé používání pH neutrálního sprchového gelu, čisticího tonika a hydratačního krému mohlo začít unavovat. Mýdlo Dove by jí tedy mělo péči o pleť a tělo zjednodušit, z jedné čtvrtiny jej totiž tvoří hydratační krém. Následující názory přinášejí odpověď na otázku, zda toto mýdlo za necelých čtyřicet korun nahradí ostatní kosmetické přípravky. (rub
Petra Vondresová, 22 let, studentka:
Po dobu jednoho týdne jsem používala mýdlo Dove. Bohužel i když mýdlo obsahuje krém, ani po těchto sedmi dnech mi pokožku na obličeji nepřestalo vysušovat. Ráda jsem pak opět sáhla po pleťové vodě a lehkém hydratačním krému.
Lenka Boušková, 19 let, studentka:
Běžně používám na čištění pleti ráno i večer čistící gel na obličej, potom pleťovou vodu a krém. Prvních pár dní mýdlo Dove pokožku vysušovalo, později méně, ale pleťovou vodu i krém jsem použít musela. Jinak má mýdlo nezvykle příjemný nádech.
Tereza Moraváková, 24 let, bankovní úřednice:
Dove se čtvrtinou hydratačního krému mě bohužel nepřesvědčilo o tom, že bych v blízké budoucnosti za další krém ušetřila. Mám velice suchou pokožku a po použití mýdla jsem měla pocit stáhnutí pleti. Navíc mýdlo za více než třicet korun mi připadá drahé.
Libuše Vítková, 50 let, sekretářka:
Bohužel i po týdnu s mýdlem Dove jsem cítila, že pokožka je suchá. Kladem tohoto mýdla ale je, že velmi dobře čistí rozšířené póry, plusem je i osvěžující pocit díky příjemné vůni.
Pavla Hůzová, 50 let, úřednice:
Mýdlo Dove jsem používala týden hlavně na ruce a tělo, na obličej mýdlo vůbec nepatří. Již po namydlení člověk vnímá příjemnou vůni a také hydratační krém, který poté na těle zanechává jemný film. Pokožka byla krátce po umytí jemná a vláčná, ale po sedmi dnech jsem na ní žádné výrazné změny nezaznamenala.
Iva Čechová, 33 let, v domácnosti:
Nemyslím si, že by po sedmi dnech používání mýdla byla pokožka vláčná, jak slibuje televizní reklama. Mám citlivou pleť a ta byla po týdnu mytí s Dove slabě napnutá. Musím tedy krém nadále používat. Je však pravda, že Dove nevysušuje pleť tolik jako obyčejné mýdlo za patnáct korun.
Marta Šebestíčková, 27 let, účetní:
I přes udávaný čtvrtinový obsah krému v mýdle jsem bez tělového mléka vydržela pouze dva dny. Vysušená pokožka si po koupeli o trochu krému či mléka doslova říkala, mýdlo Dove je rozhodně nenahradí.
Šárka Málková, 23 let, recepční:
Mýdlo Dove jsem používala asi deset dní. Je velmi příjemné a krásně voní. Pleť je po něm hladká, ale přeci jen trochu vysušená, i když ne tolik jako po obyčejném mýdle. Následné použití tělového krému je však, alespoň v mém případě, pořád ještě nezbytné.
Markéta Cízlerová, 22 let, servírka:
Mám velmi citlivou pleť, mýdlo Dove jsem tedy zkoušela trochu s obavami. Musím však potvrdit, že čtvrtina krému obsažená v mýdle je skutečně poznat. Pleť je po ošetření mýdlem hladká, přesto jsem po chvíli začala pociťovat mírné vysušení.
Ilona Šteňuková, 41 let, kuchařka:
S notnou dávkou zvědavosti jsme mýdlo Dove vyzkoušela, ale raději jen na těle, obličej jsem se s ním přece jen bála mýt. I s Dove však byla pleť vysušená a třeba na krku jsem pak cítila jemné svědění. Mýdlo se navíc obtížně smývá, to asi proto, že je v něm hodně krému.
Věra Rendlová, 44 let, úřednice:
Doposud jsem znala jen sprchový gel Dove, se kterým jsem byla spokojená. To samé mohu říct i po týdenním používání mýdla Dove. Kůže je rozhodně méně vysušená než při mytí normálním mýdlem, nebojím se ani namydlit si obličej. Cena Dove je ale vyšší, zvlášť přihlédnu-li k tomu, že se toto mýdlo rychleji spotřebuje.
Martina Klapková, 23 let, nezaměstnaná:
Po sedmi dnech používání mýdla Dove jsem sice žádnou velkou změnu nezpozorovala, ale spokojená jsme s ním byla. Mýdlo opravdu kůži tolik nevysušuje, některé sprchové gely ale umějí totéž. Druhý týden, kdy jsem pleť ještě ošetřovala tělovým mlékem, jsem byla spokojená stoprocentně.

Mýdlo Dove, které obsahuje krém, stojí téměř čtyřicet korun.

S mýdlem Dove může být pokožka vláčnější, většina zkoušejících pak ale přesto sáhla po hydratačním krému.

Autor:


Nejčtenější

Pražská noční můra se zhmotní za dva roky, až se uzavře Barrandovský most

Barandovský most v Praze.

Barrandovský most připadá Pražanům jako relativně nová stavba. Jenže letos oslavil třicáté výročí od otevření a...

Putinův poradce připravil nejbohatší Rusy během dne o miliardy dolarů

Ilustrační snímek

Nejzámožnější Rusové ztratili v jednom jediném dni přes tři miliardy dolarů. Může za to návrh ekonomického poradce...Turecká krize se přelévá do Evropy, stahuje s sebou i českou korunu

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Evropské akcie i euro zůstávají pod tlakem kvůli obavám z ekonomické krize v Turecku. Jednotná evropská měna během...

KOMENTÁŘ: Hrozí další krize? Už na ni může být zaděláno

Zaměstnanci Lehman Brothers

Současné dění na akciových trzích vyvolává vzpomínky na velké krize v letech 2000 a 2008. A je třeba si připomenout, že...

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...

Další z rubriky

Pojištění od České pojišťovny: „spoření“, které nemělo nikdy vydělat

Česká pojišťovna

Možná stovky tisíc klientů v minulosti uzavřely své pojistné smlouvy „na spoření“. Pojišťovny a sítě zprostředkovatelů...

TEST DNES: Úplné výsledky testu ledových čajů

Ilustrační snímek

MF DNES testovala ledové čaje z obchodu. Nakoupili jsme dvanáct vzorků slazených černých a zelených čajů, jež jsou...

Zlevněné zboží prodávala téměř polovina prodejců bez slevy, zjistila ČOI

Akce, sleva

To, že je zboží nabízeno ve slevě, nemusí vždy znamenat, že jej se slevou i koupíte. Česká obchodní inspekce (ČOI)...

Najdete na iDNES.cz