Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Mýdlo Dove s obsahem hydratačního krému prý tělové mléko nenahradí

aktualizováno 
- Některou ženu by neustálé používání pH neutrálního sprchového gelu, čisticího tonika a hydratačního krému mohlo začít unavovat. Mýdlo Dove by jí tedy mělo péči o pleť a tělo zjednodušit, z jedné čtvrtiny jej totiž tvoří hydratační krém. Následující názory přinášejí odpověď na otázku, zda toto mýdlo za necelých čtyřicet korun nahradí ostatní kosmetické přípravky. (rub
Petra Vondresová, 22 let, studentka:
Po dobu jednoho týdne jsem používala mýdlo Dove. Bohužel i když mýdlo obsahuje krém, ani po těchto sedmi dnech mi pokožku na obličeji nepřestalo vysušovat. Ráda jsem pak opět sáhla po pleťové vodě a lehkém hydratačním krému.
Lenka Boušková, 19 let, studentka:
Běžně používám na čištění pleti ráno i večer čistící gel na obličej, potom pleťovou vodu a krém. Prvních pár dní mýdlo Dove pokožku vysušovalo, později méně, ale pleťovou vodu i krém jsem použít musela. Jinak má mýdlo nezvykle příjemný nádech.
Tereza Moraváková, 24 let, bankovní úřednice:
Dove se čtvrtinou hydratačního krému mě bohužel nepřesvědčilo o tom, že bych v blízké budoucnosti za další krém ušetřila. Mám velice suchou pokožku a po použití mýdla jsem měla pocit stáhnutí pleti. Navíc mýdlo za více než třicet korun mi připadá drahé.
Libuše Vítková, 50 let, sekretářka:
Bohužel i po týdnu s mýdlem Dove jsem cítila, že pokožka je suchá. Kladem tohoto mýdla ale je, že velmi dobře čistí rozšířené póry, plusem je i osvěžující pocit díky příjemné vůni.
Pavla Hůzová, 50 let, úřednice:
Mýdlo Dove jsem používala týden hlavně na ruce a tělo, na obličej mýdlo vůbec nepatří. Již po namydlení člověk vnímá příjemnou vůni a také hydratační krém, který poté na těle zanechává jemný film. Pokožka byla krátce po umytí jemná a vláčná, ale po sedmi dnech jsem na ní žádné výrazné změny nezaznamenala.
Iva Čechová, 33 let, v domácnosti:
Nemyslím si, že by po sedmi dnech používání mýdla byla pokožka vláčná, jak slibuje televizní reklama. Mám citlivou pleť a ta byla po týdnu mytí s Dove slabě napnutá. Musím tedy krém nadále používat. Je však pravda, že Dove nevysušuje pleť tolik jako obyčejné mýdlo za patnáct korun.
Marta Šebestíčková, 27 let, účetní:
I přes udávaný čtvrtinový obsah krému v mýdle jsem bez tělového mléka vydržela pouze dva dny. Vysušená pokožka si po koupeli o trochu krému či mléka doslova říkala, mýdlo Dove je rozhodně nenahradí.
Šárka Málková, 23 let, recepční:
Mýdlo Dove jsem používala asi deset dní. Je velmi příjemné a krásně voní. Pleť je po něm hladká, ale přeci jen trochu vysušená, i když ne tolik jako po obyčejném mýdle. Následné použití tělového krému je však, alespoň v mém případě, pořád ještě nezbytné.
Markéta Cízlerová, 22 let, servírka:
Mám velmi citlivou pleť, mýdlo Dove jsem tedy zkoušela trochu s obavami. Musím však potvrdit, že čtvrtina krému obsažená v mýdle je skutečně poznat. Pleť je po ošetření mýdlem hladká, přesto jsem po chvíli začala pociťovat mírné vysušení.
Ilona Šteňuková, 41 let, kuchařka:
S notnou dávkou zvědavosti jsme mýdlo Dove vyzkoušela, ale raději jen na těle, obličej jsem se s ním přece jen bála mýt. I s Dove však byla pleť vysušená a třeba na krku jsem pak cítila jemné svědění. Mýdlo se navíc obtížně smývá, to asi proto, že je v něm hodně krému.
Věra Rendlová, 44 let, úřednice:
Doposud jsem znala jen sprchový gel Dove, se kterým jsem byla spokojená. To samé mohu říct i po týdenním používání mýdla Dove. Kůže je rozhodně méně vysušená než při mytí normálním mýdlem, nebojím se ani namydlit si obličej. Cena Dove je ale vyšší, zvlášť přihlédnu-li k tomu, že se toto mýdlo rychleji spotřebuje.
Martina Klapková, 23 let, nezaměstnaná:
Po sedmi dnech používání mýdla Dove jsem sice žádnou velkou změnu nezpozorovala, ale spokojená jsme s ním byla. Mýdlo opravdu kůži tolik nevysušuje, některé sprchové gely ale umějí totéž. Druhý týden, kdy jsem pleť ještě ošetřovala tělovým mlékem, jsem byla spokojená stoprocentně.

Mýdlo Dove, které obsahuje krém, stojí téměř čtyřicet korun.

S mýdlem Dove může být pokožka vláčnější, většina zkoušejících pak ale přesto sáhla po hydratačním krému.

Autor:Nejčtenější

Sázka na menu dle vaší chuti dělá obsluze v McDonald’s z práce peklo

V blízké budoucnosti si budou moci zákazníci objednávat své občerstvení vedle...

Za veselým zákazníkem nemusí automaticky stát i šťastný zaměstnanec. Alespoň ne v McDonald’s, kde s technologickými...

Letuška přinutila ženu, aby dala psa do prostoru nad hlavou. Let nepřežil

Francouzský buldoček (ilustrační snímek)

Americký dopravce United Airlines řeší další problém. Jedna z jeho letušek přinutila cestující, aby uložila svého psa...Jízdné téměř zdarma. Vláda chystá dárek za 6 miliard pro důchodce a studenty

(Ilustrační snímek)

Důchodci nad 65 let a studenti by měli od letošního června dostávat ve vlacích a autobusech slevu na jízdném 75...

KOMENTÁŘ: Bohatneme, protože jiní si na euru vylámali zuby

Vypadá to, že další kapitola řecké krize je u konce. Lídři eurozóny se dohodli...

Nezaměstnanost se v Česku drží na rekordně nízkém čísle, platy rostou. Paradoxně za to můžeme děkovat i jižním státům,...

Česká ekonomika se přehřívá. Rosteme nad potenciál, říká Rusnok

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok hostem pořadu Rozstřel. (11. dubna...

Česká ekonomika roste poměrně robustně na svoje možnosti a je nad takzvaným potenciálem. Do jisté míry se přehřívá,...

Další z rubriky

Časopis se nemusí omlouvat výrobci minerálky, kterou zkritizoval v testu

Kohoutková voda (ilustrační foto)

Ústavní soud se ve čtvrtek zastal vydavatele spotřebitelského časopisu dTest. Odmítl stížnost výrobce vody Aquila...

Provident Financial postoupil do vyšší ligy. Smí poskytovat úvěry

(Ilustrační snímek)

Společnost Provident Financial získala licenci České národní banky na poskytování spotřebitelských úvěrů na tuzemském...

Veterináři zabavili 26 tun výrobků z toxických vajec, řeší jejich likvidaci

Vejce, ilustrační snímek

Jihočeští veterináři řeší, jak zlikvidovat 26 tun vaječných výrobků, které obsahují látku fipronil. Jde o sypký...

Najdete na iDNES.cz