Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Vsetínsku najdou novou práci stovky lidí

  9:42aktualizováno  9:42
Hromadným propouštěním hned v několika firmách zdecimované Vsetínsko vzhlíží s nadějí k nadcházejícím měsícům. Velmi optimistická jsou totiž závěrečná jednání finského investora Nokian Tyres o stavbě nové továrny ve Valašském Meziříčí.
Nová továrna by měla ročně na světové trhy posílat osm milionů pneumatik. Ilustrační foto

Nová továrna by měla ročně na světové trhy posílat osm milionů pneumatik. Ilustrační foto | foto: iDNES

Pozitivní signál posílá lidem také firma STV Glass, která zmírnila následky nedávného propouštění a oznámila, že má náhradní program za rušenou výrobu kónusů pro klasické televizní obrazovky.

"Chceme v příštím roce zahájit výrobu zpětného osvětlení pro ploché LCD monitory. Tímto projektem zachováme ve Valašském Meziříčí tavení skloviny s tím rozdílem, že se změní technologie a výrazně sníží hmotnost výrobků," informoval předseda představenstva Jörg Alexander Hurtz.

Firma začne nové lidi nabírat nejdříve v příštím roce, musí totiž pro novou výrobu nejprve vybudovat potřebné zázemí. "Náběh prvního agregátu přinese v srpnu okolo padesáti pracovních míst, každý další bude znamenat dalších zhruba třicet pracovních příležitostí," dodal Hurtz.

Další pozitivní zprávou pro stovky nezaměstnaných lidí na celém Vsetínsku je fakt, že finská továrna Nokian Tyres s největší pravděpodobností skutečně svoji novou továrnu na výrobu pneumatik postaví právě na periferii Valašského Meziříčí.

"Měla by zaměstnat téměř tisíc lidí, což je pro celý region mimořádně pozitivní zpráva," řekl starosta města Jiří Kubeša.

Finská firma sice hledá místo pro továrnu i v dalších zemích, Meziříčí je však horkým favoritem díky přítomnosti továrny CS Cabot, která už nyní dodává na sever Evropy své výrobky.

"Hodnota investice by měla činit až tři sta milionů eur," poznamenal viceprezident finské firmy Raimo Mansikkaoja. "Podobnou injekci město moc a moc potřebuje," komentoval to meziříčský starosta Jiří Kubeša.

Nová továrna by podle představ finských majitelů měla v plné produkci ročně na světové trhy posílat osm milionů pneumatik.

Do čtyř let se zaplní nová průmyslová zóna
Až stovky nových pracovních míst by mohly vzniknout v nové průmyslové zóně ve Vsetíně-Bobrkách, kterou nyní intenzivně pro případné investory připravují desítky dělníků.

Jakmile svoji práci dokončí, může prakticky ihned do regionu přijít osmnáct nových firem. Přesně tolik nových parcel bude pro podnikatele kompletně připraveno. Do roku 2009 by v této průmyslové zóně měly vzniknout až tři stovky nových pracovních míst. "O tyto pozemky je mezi podnikateli zájem, firma Renault Ramach už v této lokalitě zahájila zkušební provoz. A máme další zájemce," uzavřel starosta Jiří Čunek.

Autor:Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Air Bank chystá expanzi do západní Evropy. Plánuje, že osloví Němce

Finančník Jiří Šmejc

Do západní Evropy míří první banka českých majitelů. Air Bank, kterou vlastní nejbohatší Čech Petr Kellner, získala...

Albert zmenší prodejny, za hlavní tržnice utratí až 120 milionů

Obchodní řetězec Albert chce rozšířit koncept své moderní prodejny „Tržnice“....

Nový koncept „tržnice“ otevřel Albert na pražském Chodově loni v srpnu. Dominuje v něm dřevo a matná černá barva. Kromě...

Neprůstřelné vesty české textilky možná obléknou i agenti FBI

(Ilustrační snímek)

O neprůstřelné vesty, které vyvíjí a vyrábí strakonická textilní firma Moira, má zájem americký Federální úřad pro...

Najdete na iDNES.cz