Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nová Hospoda zaměstná stovky lidí

  16:31aktualizováno  16:31
Stovky nových pracovních míst vzniknou na Tachovsku, které se potýká s největší nezaměstnaností v Plzeňském kraji. V oblasti totiž ožívá čtyřicetihektarová průmyslová zóna Nová Hospoda nedaleko dálnice D5.

A rozšířit se má už zaplněná průmyslová zóna v bývalých kasárnách ve Vysočanech. Bor s okolím se tak stávají významným průmyslovým centrem kraje.

"Na Nové Hospodě, kterou jsme pro podnikání plánovali už dlouho, se věci konečně daly do pohybu,"  vysvětluje starosta Boru u Tachova František Podlipský.

Právě na pozemcích v lokalitě Nová Hospoda připravuje vznik logistického centra realitní firma Immorent ČR, pobočka rakouského holdingu Immorent.

Práce pro tisícovku lidí
První práce spojené s výstavbou začnou už letos, je třeba například třeba přivést plyn. "Do dvou let by na Nové Hospodě mělo být zaměstnáno více než tisíc lidí, možná až patnáct set," slibuje Podlipský.

Podle něj budou v areálu především sklady a haly určené pro lehký průmysl. V zóně zatím působí jediná firma - belgický Ideal Automotive, která už před lety odkoupila patnáct hektarů. V závodě, který zaměstnává 600 lidí se vyrábí textilní obložení do aut. Belgičané už v Boru investovali do tří hal jednu miliardu korun.

Nová Hospoda není jediná
Nová pracovní místa vzniknou i v další zóně, která je podobně jako ta na Nové Hospodě od Boru vzdálená jen několik kilometrů.

"Firma, která areál spravuje, má plány na podstatné rozšíření vysočanské zóny. Během tří až čtyř let se rozroste ze současných 45 na 105 hektarů a firmy v ní by měly dát práci více než tisícovce zaměstnanců.

"Zájem investorů je," říká starosta Boru. Plánuje, že se do rozvoje zóny zapojí i město. "Chceme postavit nové byty. Hlad po nich je velký a s tím, jak budou přibývat nová pracovní místa, bude třeba zajistit i bydlení," tvrdí starosta.

Autoři:


Nejčtenější

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...

10 LET OD KRIZE: Místo práce jsme stříleli vrtulníky, říká bývalý bankéř Lehmanů

Nik Storonsky, zakladatel a šéf britského bankovního start-upu Revolut.

Před deseti lety oběhly celý svět fotky bankéřů, jak s papírovými krabicemi vyklízejí své kanceláře na Wall Streetu....Pět týdnů dovolené, vyšší mzdy a kratší pracovní týden, požadují odbory

Předseda ČMKOS Josef Středula na shromáždění odborářů před začátkem...

Na třináct set odborářů z celé republiky přijelo v úterý do Prahy, aby formulovali své požadavky. Chtějí zvýšení mezd o...

Pojištění proti pokutám je přitěžující okolnost, rozhodl Nejvyšší správní soud

policie radar měření rychlost celostátní akce

Uzavření pojistky proti pokutám může být ve správním řízení bráno jako přitěžující okolnost, upozornil deník Právo na...

Prověřte, jak získal majetek! Na finanční správu přišlo 1 173 podnětů

Ilustrační snímek

Už třetím rokem Češi hlásí příjmy, které se nemusejí psát do daňových přiznání. Pokud to neudělají, riskují do budoucna...

Další z rubriky

Podnikatelé roku se hledají i v regionech. Kde se zrodí vítěz?

V regionálním kole prestižní soutěže EY Podnikatel roku 2017 zvítězil Lubomír...

Nominace do devatenáctého ročníku soutěže EY Podnikatel roku odstartovaly i v jednotlivých krajích. Z regionálních...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...

Cestovky už plní fond miliony, zaplatí se z něj kompenzace klientům

Ilustrační snímek

Cestovní kanceláře nalily do garančního fondu první platby na kompenzace klientům při krachu. Aktuálně je v něm 12...

Najdete na iDNES.cz