Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Novinky: když si připlatíte, dostanete pohodlí

  11:00aktualizováno  11:00
Vypadá to, že i v žehlení se blýská na lepší časy. Kdo se nechce spokojit s obyčejnou žehličkou a nestačí mu ani parní stanice, dočká se, když si nějakou tisícikorunu přidá. Švýcarský žehlicí systém se chlubí především velkou úsporou času a energie.
Kdo chce ušetřit čas a energii, musí si připlatit

Kdo chce ušetřit čas a energii, musí si připlatit | foto: Profimedia.cz

Skládá se z žehličky a z prkna, v němž je umístěna nádržka na vodu s vestavěným vodním filtrem. V nádržce se vytváří pára teplá 160 stupňů Celsia, která zaručuje dokonalé zničení všech škodlivin, jež se při teplotách praní 40 a 60 stupňů nestačí zlikvidovat.

Pára vychází z generátoru pod tlakem 3,5 baru, a zaručí tak pohodlné vyhlazení prádla. Součástí zařízení je i ventilátor, který po zvednutí žehličky prkno nafoukne. Lehce se tak mohou vyžehlit zejména jemné látky, na nichž se na tvrdém prkně tvoří nežádoucí záhyby. Pro vyžehlení puků na kalhotách se ventilátor vypne.

O polovinu rychleji
Žehlička napařuje jen při jízdě dopředu, při zpětném pohybu je napařování vypnuto, tím dochází i k výrazné úspoře elektrické energie. K dokonalému vyžehlení stačí většinou látku přejet jen jednou, to ušetří až polovinu času oproti klasickému žehlení.

Systém dokáže vyžehlit saka, svetry i jemné šátky, a to všechno bez čekání na zvýšení či snížení teploty, látka se nemusí nijak vlhčit nebo přikrývat plátnem proti tepelnému poškození.

I trička s gumovým potiskem se dají jednoduše vyžehlit na lícové straně, aniž se obrázek poruší nebo se zašpiní plocha žehličky. Na žehličku lze nasadit teflonovou "botičku", která brání oblýskání látky.

Možné je také svislé napařování. Údržba je jednoduchá, stačí přibližně po deseti žehleních propláchnout bojler na vodu, aby se v něm neusazoval vodní kámen. Po ukončení žehlení dáte žehličku do speciálního šuplíku v prostoru prkna a jedním pohybem celý systém složíte. Prkno je na kolečkách, a přestože celý systém váží 19 kilogramů, manipulace s ním je snadná

Výhod má mnoho, jedinou nevýhodou je jeho cena: nejvybavenější model stojí téměř 35 000 korun.

Skříň, která vyžehlí a zbaví šaty pachu
Není to žehlička v pravém slova smyslu. Vypadá jako zvláštní chladnička a je určena především pro ty, kteří chtějí ušetřit čas. Do žehlicí skříně se dá nádobka s destilovanou vodou v množství, které určuje druh látky a je vyznačeno na nádobce.

Voda se ohřeje, přemění se v páru, která vyrovná oděv a zbaví ho nepatřičného zápachu. V celé síti obchodů se žehlicí skříň začne prodávat od počátku příštího roku a bude stát necelých 12 000 korun.

Cena této novinky sice několikanásobně převyšuje cenu klasické napařovací žehličky, ale ocení ji třeba ti, kteří tráví mnoho hodin v autě, kde se šaty lehce zmačkají, nebo když se účastní večírku v zakouřené místnosti a ráno chtějí jít na obchodní schůzku vyžehlení a voňaví.

Autoři:


Témata: Test iDNES.cz

Nejčtenější

Prodavači jsou dražší než vysokoškoláci. Anomálie však dlouho nevydrží

(ilustrační snímek)

Současný trh práce zažívá anomálie v odměňování. Kdo hledá práci, může si u dané firmy říct víc, než mají stávající...

Kaufland na pranýři. Zákazníci si stěžují na chybějící zboží i dlouhé fronty

(Ilustrační snímek)

Kaufland prožívá těžké období. Na jedné straně se snaží otočit vnímání lidí, že je „jen levný“, na druhé straně bojuje...Problémy vyřešíme, chce to ale čas, říká finanční ředitel Kauflandu

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka obsluhoval zákazníky u pokladny na...

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka (54) působí v tomto německém obchodním řetězci, kde je zvykem rozhovory...

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Další z rubriky

Jedinečná nabídka. Penny Market nabízel v akci falšované masové konzervy

Penny Market nabízel falšované masné konzervy.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce narazila v Penny Marketu na mimořádně rozsáhlé falšování. Řetězec nabízel v...

Ročně Čechům propadne 150 milionů ve stravenkách. Získají je stravenkové firmy

Ilustrační snímek

Stravenkové firmy dokážou až třetinu svého zisku vygenerovat na propadlých stravenkách. Konkurenční stravenka, se...

Moc soli, málo masa. České uzeniny propadly v testu levných potravin

ilustrační snímek

Potraviny z Německa jsou kvalitnější než české, potvrdilo srovnání levných výrobků, které provedl časopis dTest. České...

Najdete na iDNES.cz