On-line o energetické koncepci ČR
vydáno 1.8.2012 9:55
Stát hodlá posílit podíl jaderných zdrojů na výrobě elektřiny a naopak oslabit podíl uhlí. Dotace do obnovitelných zdrojů chce zastavit. Je to vhodná cesta k tomu, aby tuzemské firmy i lidé nakupovali elektřinu za dobré ceny a měli jí dostatek? Odpovídal expert na energetiku Pavel Gebauer.
Konec rozhovoru
Osobnost již neodpovídá. Čtenáři se ptali do 1. srpna 2012 do 10:30
OTÁZKA:
Bude stat podporovat distribuovanou vyrobu elektriny ? Myslim tim FVE v malych firmach a domacnostech, ktere do site nedodavaji, ale vyuzivaji ji pouze na pokryti spicek a jako zaloha.
Jsou chytre site nutnost (kvuli Nemecku) a jak to s nimi vypada v CR ?
Dekuji.
Lambda Phi
OTÁZKA:
a doplním: jaktože stát těm zastáncům obnovitelných zdrojů neargumentuje jednoduchými vědeckými výsledky které dokazují naprostou převahu jádra? každý přece kdo se trochu zabývá tématem, tak ví, že fotovoltaika a větrná energie je dobrá pro zajištění menších přístrojů, ale pro dodávky do kompletní el. sítě jsou naprosto ekonomicky nevýhodné a i technicky nedostačující... Tato argumentace je velice účinná, proč ji stát nepouřívá více pádněji tedy?
Carlos María Pablo Veracruz del Bosque
OTÁZKA:
Dobrý den, vítám cestu rozvoje jádra na úkor uhlí - nicméně mám dva dotazy. Co s jaderným odpadem, kam se vyváží, jaké technologie/vědu/výzkum ještě je třeba použít, abychom se jej naučili ekologicky likvidovat, a druhý dotaz - myslím, že zdaleka nejefektivnější varianta je kombinovat jádro s obnovitelnými zdroji. Je vůle podporovat větrné/vodní/solární elektrárny? Vítám každý nový způsob, který nebude naši planetu drancovat neustálou těžbou. Děkuji.
Ivan Holub
OTÁZKA:
Dobry den,
pocita se v ramci energeticke strategie CR a dale i navrhu surovinove polititky statu s vyuzitim potencilanich zdroju nekonvencnich lozisek uhlovodiku? Dekuji.
předchozí | 1 2 | další |