Ovládat účet v bance lze jednoduše z mobilu

  9:13aktualizováno  9:13
- Investiční a Poštovní banka ve spolupráci s Paegasem zahájila poskytování služby, která umožní klientům obsluhovat jejich účet pomocí mobilního telefonu. „Klienti tak mají prostřednictvím mobilních telefonů sítě GSM Paegas možnost zadávat příkazy k úhradě i kontrolovat své účty vedené v IPB,“ informoval Karel Tejkal z tiskového odboru banky. Předpokladem pro funkčnost služby je mobilní telefon podporující standard SIM Toolkit a speciální SIM karta, na které je i prostor pro nahrání bankovní aplikace.

K aktivaci pak stačí pouze navštívit pobočku IPB, kde bude bankovní aplikace na počkání nahrána na SIM kartu a uživatel dostane tajný kód PIN a pokyny pro používání služby.

Standard SIM Toolkit dnes podporují  prakticky všichni výrobci mobilních telefonů. Valná většina telefonů včetně těch nejlacinějších SIM Toolkit podporuje.

„Většina našich zákazníků služby založené na technologii SIM Toolkit využívá a věříme, že i zákazníci IPB ocení všechny možnosti, které Paegas klientům nabízí,“ poznamenala Tereza Kakosová.

Pomocí nové služby lze zadávat tuzemské platební příkazy, a to dokonce i v režimu on-line. V rámci IPB jsou tak peníze odepsány z účtu uživatele služby IPB GSM Banking a připsány na účet příjemce v reálném čase. Standardní zadávání platebních příkazů, a to včetně prioritních plateb, je samozřejmostí.

„Naši klienti tak získají přístup ke standardním bankovním službám, aniž by byli vázání na pobočkovou síť, případně na počítač s instalovaným IPB Homebankingem. Přístup k účtu mají kdykoli a odkudkoli,“ naznačil hlavní přednost nové technologie Karel Tejkal

Díky základním informačním funkcím je možné i v režimu on-line zjistit zůstatek na účtu a informovat se též na aktuální historii účtu, a to za 10 posledních operací zpětně.

Veškeré odpovědi banky jsou zasílány zpět na mobilní telefon jako SMS zpráva v zašifrované podobě. Informace a odpovědi banky je možné i v rozšířenější podobě zasílat na e-mailovou schránku.

Odesílané požadavky do banky a přijímané odpovědi od banky jsou pomocí SIM karty před odesláním šifrovány a po jejich příjmu dešifrovány, a proto se během přenosu nemůže k jejímu obsahu dostat žádná nepovolaná osoba.

Služba IPB GSM Banking je funkčně kompatibilní s produktem IPB Homebanking, což je možnost obsluhy účtu prostřednictví osobního počítače a sítě Internet. IPB GSM Banking však lze zřídit samozřejmě rovněž zcela nezávisle na této službě.

Autor:
Témata: GSM Banking, Pin, Příjem

Nejčtenější

Kvůli kolapsu D1 ministerstvo zvažuje zakázat kamiony v levém pruhu

Odstavené kamiony blokovaly dálnici D1 poblíž obce Jiřice mezi Humpolcem a...

Ministr dopravy Dan Ťok viní z kolapsu dopravy na dálnici D1 především řidiče kamionů a dokonce ve spolupráci s policií...

Brněnský šinkanzen naráží na soláry, SŽDC neuhlídala ochranu rychlostní trati

Vysokorychlostní vlak Šinkanzen přijíždí na nádraží v Tokiu (duben 2016)

Správci železnic objevili při přípravě jednoho ze tří pilotních úseků vysokorychlostních tratí problémy s plánovanou...

ŘSD zkontrolovalo problematický úsek D1. O víkendu tu nebyl jediný dělník

Odstavené kamiony blokovaly dálnici D1 poblíž obce Jiřice mezi Humpolcem a...

Zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) zkontrolovali problematický úsek dálnice D1 u Humpolce, kde měla firma...

Stavbaři z problémového úseku D1 odstoupili od smlouvy s ŘSD

Silničáři a stavbaři se snaží zprovoznit všechny pruhy v kritickém úsek dálnice...

Firmy, které opravují nejdelší modernizovaný úsek dálnice D1 mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem, podle očekávání...

Problémový úsek D1 se rozšíří o jeden pruh, dokončí ho jiná firma

Kolony D1

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) kvůli zpoždění prací na opravovaném úseku D1 mezi Humpolcem na 90. kilometru a...

Další z rubriky

Družstevní bydlení je na vzestupu, všímají si toho i developeři

Ilustrační snímek

Složí zhruba třetinu ceny bytu a zbytek splácejí. I takto mnozí Češi bydlí „ve vlastním“, aniž by potřebovali hypotéku....

Nižší DPH i dotace na obnovu lesů. Stát představil plán boje s kůrovcem

V lesích kolem Jihlavy je poslední měsíce rušno (na snímku práce u Lesnova)....

Ministerstvo zemědělství představilo sérii kroků pro boj s kůrovcem. Očekává se další zhoršování kalamity i mimo...

Zdravě se mohou stravovat i psi. Firmy jim vyvařují z čerstvých surovin

Pražská firma Mixáno vyrábí čerstvé krmivo bez konzervantů pro psy.

Doby, kdy lidé krmili své mazlíčky zbytky od stolu a levnými granulemi, jsou pryč. Za čerstvé a kvalitní suroviny pro...

Najdete na iDNES.cz