Ovládat účet v bance lze jednoduše z mobilu

  9:13aktualizováno  9:13
- Investiční a Poštovní banka ve spolupráci s Paegasem zahájila poskytování služby, která umožní klientům obsluhovat jejich účet pomocí mobilního telefonu. „Klienti tak mají prostřednictvím mobilních telefonů sítě GSM Paegas možnost zadávat příkazy k úhradě i kontrolovat své účty vedené v IPB,“ informoval Karel Tejkal z tiskového odboru banky. Předpokladem pro funkčnost služby je mobilní telefon podporující standard SIM Toolkit a speciální SIM karta, na které je i prostor pro nahrání bankovní aplikace.

K aktivaci pak stačí pouze navštívit pobočku IPB, kde bude bankovní aplikace na počkání nahrána na SIM kartu a uživatel dostane tajný kód PIN a pokyny pro používání služby.

Standard SIM Toolkit dnes podporují  prakticky všichni výrobci mobilních telefonů. Valná většina telefonů včetně těch nejlacinějších SIM Toolkit podporuje.

„Většina našich zákazníků služby založené na technologii SIM Toolkit využívá a věříme, že i zákazníci IPB ocení všechny možnosti, které Paegas klientům nabízí,“ poznamenala Tereza Kakosová.

Pomocí nové služby lze zadávat tuzemské platební příkazy, a to dokonce i v režimu on-line. V rámci IPB jsou tak peníze odepsány z účtu uživatele služby IPB GSM Banking a připsány na účet příjemce v reálném čase. Standardní zadávání platebních příkazů, a to včetně prioritních plateb, je samozřejmostí.

„Naši klienti tak získají přístup ke standardním bankovním službám, aniž by byli vázání na pobočkovou síť, případně na počítač s instalovaným IPB Homebankingem. Přístup k účtu mají kdykoli a odkudkoli,“ naznačil hlavní přednost nové technologie Karel Tejkal

Díky základním informačním funkcím je možné i v režimu on-line zjistit zůstatek na účtu a informovat se též na aktuální historii účtu, a to za 10 posledních operací zpětně.

Veškeré odpovědi banky jsou zasílány zpět na mobilní telefon jako SMS zpráva v zašifrované podobě. Informace a odpovědi banky je možné i v rozšířenější podobě zasílat na e-mailovou schránku.

Odesílané požadavky do banky a přijímané odpovědi od banky jsou pomocí SIM karty před odesláním šifrovány a po jejich příjmu dešifrovány, a proto se během přenosu nemůže k jejímu obsahu dostat žádná nepovolaná osoba.

Služba IPB GSM Banking je funkčně kompatibilní s produktem IPB Homebanking, což je možnost obsluhy účtu prostřednictví osobního počítače a sítě Internet. IPB GSM Banking však lze zřídit samozřejmě rovněž zcela nezávisle na této službě.

Autor:


Témata: GSM Banking, Pin, Příjem

Nejčtenější

Výplach na americké burze se přelévá do celého světa, do Česka také

Ilustrační snímek

Akcie ve Spojených státech zaznamenaly ve středu nejprudší denní propad za několik měsíců. Pokles cen zasáhl hlavně...

Banku s „hodným bankéřem“ spolkne Moneta. Přejmenuje se na Air Bank

Air Bank už dlouho láká nové klienty úspěšnou televizní kampaní se zlým a...

Obchod za dvacet miliard výrazně změní rozložení sil v českém bankovnictví. Po spojení Monety, Air Bank a části Home...Zmetek, označil Ťok lokomotivy, které České dráhy koupily dvakrát dráž

Ilustrační snímek

Optikou ministra dopravy Dana Ťoka jsou lokomotivy Emil Zátopek zmetkem, který je nutné vrátit výrobci. Za...

Všichni chtěli spot ve stylu Air Bank, říká autor. Nově opisuje E.ON

Reklama na služby E.ON.

Jedni říkají, že jde o „vykrádačku“, jiní to tak nevidí. Spotů, které se inspirovaly populárními krátkými reklamami Air...

Mladí chtějí žít na dluh a mít hned to, na co rodiče šetřili, říká bankéř

Šéf Sberbank Edin Karabeg

Mileniálové si půjčují a jsou častěji ochotni jít do rizika než jejich rodiče, myslí si šéf české pobočky Sberbank Edin...

Další z rubriky

Letošní úroda je nižší než za poslední roky, dařilo se řepce, žitu a ovsu

Zemědělcům komplikuje sklizeň obilí vrtkavé počasí.

Obilí se letos v Česku sklidilo o 7,9 procenta méně než loni, zemědělci ho svezli z polí 6 861 milionu tun. Vyplývá to...

Kapři kvůli suchu podraží. Kilo vánoční pochoutky vyjde na 100 korun

Ilustrační snímek

Rybářství Třeboň navrhuje velkoobchodním odběratelům koncovou cenu při vánočním prodeji u stánků kolem 100 korun za...

Láhev za půl milionu dolarů. Aukční síň vydražila nejdražší vína

Romanée Conti 1945, Côte de Nuits, Grand Cru (588 tisíc amerických dolarů)

Dvě láhve červeného vína z francouzského vinařství Romanée-Conti zlomily dosavadní aukční rekordy, ale i odhady znalců....Najdete na iDNES.cz