Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Peníze jsou na mužích nejdůležitější, myslí si Britky

  12:08aktualizováno  12:08
Bohatství je mocným zdrojem touhy. Téměř polovina britských žen ho totiž uvedla jako nejdůležitější věc, podle které se rozhoduje, jestli se jí daný muž líbí. Ani muži ale nejsou k penězům partnerky neteční - za zásadní faktor přitažlivosti je považuje téměř každý čtvrtý Brit.

Ženy jdou po penězích, zjistila studie. | foto: Profimedia.cz

Majetek příslušníka opačného pohlaví je při navazování vztahů nejdůležitější pro 45 procent žen a 22 procent mužů. Ženy tak finanční situaci mužů považují za zásadnější než například vzhled.

Pod pojmem bohatství si ale ženy a muži nepředstavují totéž - podle něžného pohlaví je dostatečnou ukázkou finančního zabezpečení muže plat ve výši 50 tisíc liber ročně (téměř 2,1 milionu korun).

Každá desátá žena navíc za úspěšného a zajištěného muže považuje takového, který vydělává alespoň 100 tisíc ročně, uvedla studie investiční společnosti National Savins and Investments (NSI).

Muži tak nároční nejsou - bohatá žena podle nich bere ročně "jen" 42 147 liber (asi 1,75 milionu korun) - tedy o necelou pětinu méně, uvádí průzkum .

Pod pojem bohatství ale nespadá jen roční příjem, ale i to, co člověk uspoří nebo zdědí, tedy stav majetku. Pro ženy je dostatečným zůstatkem na mužském kontě více než 24 tisíc liber.

I v tomto případě jsou muži k potenciálním partnerkám shovívavější - za přitažlivých na ženě považují jen 15 tisíc liber, uvádí studie.

Zatímco ženy jsou v požadavcích na majetek muže nerealistické, muži mají představy o úsporách žen bližší skutečnosti. Průměrný muž má totiž na kontě jen něco přes 20 tisíc liber, zatímco ženy jen o tisícovku méně, než kolik je dělá v očích mužů přitažlivě bohaté.

"Finance tvoří velmi důležitou část vztahů a to se projevuje i do očekávání, které mají lidé o svých protějšcích. To se týká jak platů, tak i stavů na účtech. Možná si lidé opravdu myslí, že si za peníze koupí štěstí," říká Dax Harkins z NSI.

Autoři: ,


Nejčtenější

Začínal sám v garáži, dnes výrobní linky z jeho firmy dobývají svět

Jakub Krofián s manželkou Alenou.

Jakub Krofián žije svůj americký sen už osmnáctý rok. Jako pětadvacetiletý mladík si z úspor koupil soustruh a doma v...

Máma se synem zašpuntovali víno kondomem, nápad jim vydělává miliony

Balení vinných kondomů.

Jistě jste už někdy ztratili špunt od lahve a dumali, jak situaci vyřešit. Američanka Laura Bartlettová se svým synem...



Lidé se stěhují do okolí měst, každé ráno pak tráví v autech v kolonách

Stávka na francouzské železnici nahnala více lidí do aut. V Paříži se tvoří...

Kvůli vysokým cenám bydlení ve městech roste poptávka po nemovitostech v jejich okolí. „Evidujeme meziroční růst zájmu...

Makléř si myslel, že pracuje v demoverzi, teď žádá vyplatit miliony eur

Harouna M Traore

Francouzský obchodník na burze žaluje makléřskou firmu Valbury Capital. Žádá, aby mu vyplatila 10 milionů eur, které...

Do důchodu později a jiné daně, radí Česku OECD

Ilustrační snímek

Česko by mělo navázat věk pro odchod do důchodu na očekávanou délku života. Doporučuje to Organizace pro hospodářskou...

Další z rubriky

Bakalářská práce exministra Krčála je shodná v 28 procentech, řekl rektor

Petr Krčál, ČSSD, kandidát na ministra bpráce a sociálních věcí.

Kontrola bakalářské práce exministra Petra Krčála na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně ukázala, že se obsahově shoduje v...

Čínské balíky se budou do Evropy rozvážet ze skladu u Prahy

Ilustrační snímek

Čínská společnost Huajie v Pavlově u Prahy buduje celoevropskou logistickou základnu pro internetové obchody z Číny....

Na úřadech se na energiích prohospodaří půl miliardy ročně, uvádí analýza

Mytí oken krajského úřadu zabere skupině pracovníků zhruba týden. Využívají při...

Více než tři čtvrtiny budov vládních institucí v Česku nehospodaří efektivně s energií. Ztráta představuje zhruba půl...

Najdete na iDNES.cz