Podnikatel Vacek prodal Snowhill, chce další sportovní areály

  3:34aktualizováno  3:34
Podnikatel Karel Vacek po prodeji své společnosti Snowhill, provozující lyžařské areály, byznys pro trávení volného času neopustí. Naopak, Snowhill se stane součástí nového velkého holdingu, ve kterém bude mít Vacek významný podíl.

Společnost Snowhill provozuje lyžařské areály. Nyní změnila majitele. Ilustrační foto. | foto: Profimedia.cz

Firmy, které do něj budou patřit, se ovšem kromě lyžování budou soustředit i na další sportovní vyžití. "Byl jsem nucen Snowhill prodat, abych měl peníze na nákup dalších firem," řekl MF DNES Vacek. "Prodejem Snowhillu můj plán udělat velkou volnočasovou firmu rozhodně neskončil," dodal.

Stoprocentní podíl koupil od Vacka spolumajitel holdingu Česká gumárenská společnost Tomáš Němec. Podle Vacka trvala jednání o prodeji zhruba čtyři měsíce.

Pro nového majitele Snowhillu není lyžařský byznys novinkou, vlastní totiž deset procent ve skiareálu ve Špindlerově Mlýně, ve kterém má ale stále majoritu stát. A právě na státní podíl má Vacek spadeno a svou snahou získat jej pod svá křídla se vůbec netají. To, že v něm desetinu vlastní právě jeho partner, by mu mohlo při jednání se státem o odprodeji pomoci.

Prodej Snowhillu Němcovi byl tak podle Vacka nutný tah, neboť mu pomohl získat potřebné prostředky pro nové akvizice: "Pokud chci expandovat, nemůžu to utáhnout jen ze svého."

Vacek stále má s čím případné budoucí firmy spojovat. Ponechal si například společnost Berghill zaměřenou na podnikání v Rumunsku a v jeho rukou zůstává i cestovní kancelář Sportour.

Co chce Vacek přesně koupit, odmítá říct. "Je to obchod v Česku, který má z poloviny přesah do zahraničí," řekl Vacek.

Podle znaleckého posudku měla firma Snowhill hodnotu zhruba 442 milionů korun, velmi podobné výše ovšem dosahovaly i její závazky. Zhruba 170 milionů společnosti půjčil Vacek "z vlastní kapsy" a u bank si vzal úvěry na dalších 245 milionů korun.

Snowhill dluží navíc Liberci zhruba osm milionů korun za nájem na Ještědu, podle Vacka ale společnost neplatí záměrně kvůli sporům s městem o to, za co mají platit. S novým majitelem však podle liberecké radnice není problém. "Vztahy s novým majitelem jsou korektní," řekl včera po jednání s novým vlastníkem liberecký náměstek primátora Ondřej Červinka.

Autor:


Nejčtenější

Výplach na americké burze se přelévá do celého světa, do Česka také

Ilustrační snímek

Akcie ve Spojených státech zaznamenaly ve středu nejprudší denní propad za několik měsíců. Pokles cen zasáhl hlavně...

Banku s „hodným bankéřem“ spolkne Moneta. Přejmenuje se na Air Bank

Air Bank už dlouho láká nové klienty úspěšnou televizní kampaní se zlým a...

Obchod za dvacet miliard výrazně změní rozložení sil v českém bankovnictví. Po spojení Monety, Air Bank a části Home...Zmetek, označil Ťok lokomotivy, které České dráhy koupily dvakrát dráž

Ilustrační snímek

Optikou ministra dopravy Dana Ťoka jsou lokomotivy Emil Zátopek zmetkem, který je nutné vrátit výrobci. Za...

Všichni chtěli spot ve stylu Air Bank, říká autor. Nově opisuje E.ON

Reklama na služby E.ON.

Jedni říkají, že jde o „vykrádačku“, jiní to tak nevidí. Spotů, které se inspirovaly populárními krátkými reklamami Air...

Šátek za tisíc dolarů vypadá jako ženské přirození, značka Fendi sklidila výsměch

Růžovou šálu Touch of Fur vyrábí italská módní značka Fendi

Italská značka luxusního oblečení Fendi pobavila svým kožešinovým šátkem mnohé uživatele sociálních sítí. Zejména jeho...

Další z rubriky

Škoda představila novou tramvaj pro Německo, spojí tři města

Skupina Škoda Transportation představila v německém Mannheimu novou tramvaj...

Skupina Škoda Transportation ve čtvrtek představila v německém Mannheimu model nové tramvaje ForCity Smart, s níž...

Socialista Sanders tepe McDonald’s. Zvyšte mzdu alespoň na 15 dolarů, žádá

Bernie Sanders

Americký senátor Bernie Sanders na sociální síti Twitter vyzval společnost McDonald’s, aby následovala příkladu...

Aero představilo nový letoun L-39NG za účasti vládní špičky

Nová stíhačka L-39NG na oficiálním představení Aera Vodochody

Na pátečním „roll-outu“ společnost Aero Vodochody poprvé představila finální podobu nového letounu L-39NG. Letoun by...Najdete na iDNES.cz