Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

PPF odstoupila z privatizace Telecomu

  9:34aktualizováno  9:34
Konsorcium PPF, J&T a Tiscali odstupuje ze soutěže o 51 procent Českého Telecomu. Společnost PPF to oznámila v tiskové zprávě. Důvody odmítla blíže komentovat s tím, že je sdělila v v dopise Fondu národního majetku. Ve hře tak zůstávají čtyři uchazeči.

„Důvody tohoto našeho kroku jsme podrobně popsali v dopise, který jsme odeslali vedení FNM,“ uvedla mluvčí PPF Romana Tomasová v tiskové zprávě.

Uskupení nabídlo předběžně 71,3 miliardy korun, podle rozhodnutí vlády ale muselo přibrat za partnera významnou telekomunikační firmu. Dohodlo se proto se společností Tiscali.

Tu nakonec do hry pustila i meziresortní privatizační komise, byť s určitým omezením.

„Komise doporučila FNM a jeho poradcům, aby přístup Tiscali k datům o Českém Telecomu v rámci procesu hloubkové kontroly byl umožněn v rozsahu, který nepoškodí obchodní zájmy společnosti,“ sdělila nedávno mluvčí Fondu Petra Krainová.

A právě to se stalo zřejmě jádrem sváru. Konsorcium firem nemohlo od pondělí do takzvaného data roomu, kde mohlo získat potřebné údaje k podání závazné nabídky na koupi Telecomu.

„Byli jsme formálně přijati do tendru, a pak nám neoficiálně řekli, že nebudeme mít přístup do data roomu. Bez toho nejde ohodnotit firmu,“ říká šéf Tiscali v Česku Naveed Gill. Podle něho se konsorcium až v pondělí dozvědělo, že žádný z jeho členů nebude mít přístup do data roomu.

„Po týdnu vyjednávání konsorcium došlo k závěru, že buď bude mít do data roomu přístup celé konsorcium, nebo nikdo,“ říká Gill. „Chápal bych, že na to má právo FNM, ale oni nechali rozhodnutí o našem vpuštění na vedení Telecomu.“

„To je věc Fondu národního majetku. My to nebudeme komentovat,“ vzkázal šéf Telecomu Gabriel Berdár přes svého mediálního zástupce Vlastimila Sršně.

Po odstoupení PPF ve hře zůstávají čtyři zájemci. O státní podíl se budou ucházet operátoři Swisscom, Belgacom a Telefónica a konsorcium France Télécom. Ten se do soutěže připojil ve středu, když se stal členem konsorcia s firmami Blackstone, CVC a Providence. - více zde.

Závazné nabídky mají investoři předložit do 29. března. Podle ceny vláda rozhodne, zda firmu prodá strategickému investorovi, nebo začne připravovat prodej státní majority přes veřejné trhy.

Autoři: , ,Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Historické navýšení: ve Škodovce vzrostou mzdy o dvacet procent

(Ilustrační snímek)

Odboráři v automobilce Škoda dosáhli historicky nejvyššího růstu mezd. Celkově odměna při započítání všech navýšených...

České lékárny Dr.Max míří do Číny. Penta chystá nákupy řetězců

(Ilustrační snímek)

Investiční skupina Penta míří s lékárenskou sítí Dr.Max na čínský trh. Jedná s některými společnostmi o jejich koupi....

Novým ředitelem koncernu Volkswagen je Diess, značky se rozdělí do tří skupin

(Ilustrační snímek)

Novým šéfem automobilového koncernu Volkswagen je Herbert Diess (59), dosavadní šéf hlavní značky Volkswagen. Ve funkci...

Najdete na iDNES.cz