Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Prodá se byt. Zn: s neplatičem

  16:40aktualizováno  16:40
Chcete si koupit byt a nevadí vám, že v něm už někdo bydlí? Máte šanci v Jílovém na Děčínsku. Radnice nabízí v dražbě tři byty. Háček je v tom, že nájemníci každého z nich mají problémy s placením. Všechny se nacházejí v panelových domech na Teplické ulici, které patří městu. Vyvolávací cena ani u jednoho z bytů nepřesahuje osmdesát tisíc korun.

Všechny se nacházejí v panelových domech na Teplické ulici, které patří městu. Za tuto částku dostane kupující nejen byt, ale zaplatí v ní zároveň i to, co nájemníci dluží městu. „Byty jsou v domech, které jsme již prodali jejím nájemníkům. Tito lidé však o koupi neměli zájem a město si je nechat nechce,“ vysvětlil důvody zvláštního prodeje za sníženou cenu místostarosta Jílového Václav Zibner.

„Pokud by změnili názor, mají ještě šanci. Po dražbě jim odkup znovu nabídneme, a to za cenu, která byla při licitaci dosažena. Pokud ani pak nebudou chtít byt do svého vlastnictví, prodáme jej úspěšnému dražiteli,“ řekl místostarosta Jílového Václav Zibner.

Již jednou město prodávalo byty s nájemníky, vylicitovat se je podařilo sice až na třetí pokus, ale zato úspěšně. „Jeden kupující například sehnal stávajícímu nájemníkovi nový menší byt a ten koupený pronajímá mladé rodině,“ prozradil Zibner.

VÝVOJ CEN BYTŮ SLEDUJTE
NA CENYBYTU.IDNES.CZ

Bytů s nájemníky se zájemci nejprve obávali, zejména jejich neochoty platit nájemné. Podle Milana Taraby, místopředsedy Sdružení nájemníků České republiky, se však může majitel bytu proti neplatičům účinně bránit. „Pokud mi nájemník nezaplatí poprvé, pošlu mu upomínku z prodlení, pokud tak neučiní podruhé, dostane druhou upomínku, a potřetí již dávám k soudu žalobu. Po jeho rohodnutí se neplatič musí vystěhovat, a pokud tak dobrovolně neučiní, může následovat exekuční vystěhování z bytu,“ uvedl Milan Taraba.

Licitovat se budou dva byty 2 + 1 a jedeno byt o jedné místnosti, 1+0. Minimální částka, kterou za ně město požaduje, je 80 tisíc za dva větší byty a 30 tisíc korun za garsonku.

Autor:


Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

ČSA se vracejí do minulosti. Aerolinky vymění flotilu airbusů za boeingy

Ilustrační snímek

České aerolinie čeká během následujících měsíců velká výměna provozovaných letadel. Do dvou let mají ve flotile...

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, varuje Zeman

Prezident Miloš Zeman při setkání se zástupci německých firem, které investují...

Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Podle něj za každou takovou krizí stojí „blbost...

Další z rubriky

Otevírací doba obchodů o svátcích 28. září, 28. října a 17. listopadu

Ilustrační snímek

Zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě nařizuje, že obchody s plochou nad 200 m² musí mít zavřeno...

Podvodné stránky úřadu práce klamou nezaměstnané, varuje ten skutečný

Desítky nových pracovních míst přibude na Ostravsku a Karvinsku pro úředníky....

Klamavé weby nabízejí rekvalifikaci zdarma pro každého a volná pracovní místa, zdánlivě garantovaná úřadem práce....

Polomy, poničené vlaky a rozvody elektřiny. Česko sčítá škody po vichřici

Vichřice na Vysoké.

V českých lesích, které spravují Lesy ČR, padlo kvůli vichřici odhadem 300 tisíc stromů. Jsou to zhruba čtyři procenta...Najdete na iDNES.cz