Někdejší král hazardu Hušák prodal hotel. Tvrdí, že odchází do důchodu

  5:00aktualizováno  5:00
Bývalý šéf Sazky Aleš Hušák se zbavil svého posledního viditelného podnikání v Česku. Podíl v pražském hotelu Expo prodal svým společníkům. Kdysi mocný muž odchází podle svých slov do důchodu a má před sebou delší zahraniční pobyt.

Kdysi nejmocnější muž českého sportu, hazardu i politiky, kterému se připisuje hlavní vina za pád bohaté loterijní společnosti Sazka, zřejmě definitivně mizí z mapy českého byznysu.

Zbavil se totiž své poslední oficiální investice v Česku, když prodal třetinu pražského hotelu Expo v sousedství holešovického Výstaviště. Cena obchodu se odhaduje na nízké desítky milionů korun. Oficiálně ji však účastníci transakce nechtějí blíže komentovat.

Křišťálová Lupa 2015

Hušák o důvodech, které ho k prodeji vedly, nehovoří. „Odcházím do důchodu,“ odpověděl v textové zprávě na otázky redakce MF DNES s tím, že má před sebou dlouhodobější zahraniční cestu.

Muž, který v létě oslavil osmapadesáté narozeniny, třetinový podíl prodal svým dlouholetým společníkům Petru Dařílkovi a Milanu Pešíkovi. Ti teď hotel se 106 pokoji vlastní napůl.

„Bavili jsme se o tom už dlouho, Aleš Hušák se chtěl odpoutat. Hotelový byznys v Praze zažívá těžké období, marže jsou nízké. I my jsme zvědaví, kam nás to zavede. Navíc je otázka budoucnosti celého okolí Výstaviště poté, co odešla Sparta,“ naráží Dařílek na to, že hokejový klub zvolil za svou domovskou adresu O2 Arénu.

Hotel Expo není hlavním byznysem, který Dařílka živí. Mnohem více jej nyní zaměstnává podle jeho slov Pivovar Ferdinand, který spoluvlastní a řídí.

Co dnes Aleše Hušáka živí, není jasné

Holešovický hotel patří společnosti Park Praha, kterou Hušák založil se svými kamarády a spolupracovníky z Tělovýchovné jednoty Parku kultury a oddechu Julia Fučíka. Ta organizovala kulturní akce na Výstavišti za minulého režimu, ještě před nástupem Hušáka do představenstva Sazky v roce 1994.

Hušák dělal na Výstavišti po listopadové revoluci několik let obchodního ředitele. V roce 1992 založil s Dařílkem, Pešíkem a dalšími společnost Park Praha, která získala starý Hotel Sport. Ten firma zbourala a na jeho místě postavila současný Hotel Expo.

Fotogalerie

Co dnes Aleše Hušáka živí, není jasné, a ani on o svých dalších aktivitách mluvit nechce. „Snažím se psát,“ odpoví na otázku, co ho dnes nejvíce zaměstnává. Podle všeho nadále vlastní rozlehlou vilu na Menorce, kde pěstuje víno, s nímž také v zahraničí obchoduje.

Podle některých informací spoluvlastní restauraci v Barceloně a podílel se na aktivitách tuzemské investiční skupiny NS Invest, která měla restartovat byznys s distribucí mražených potravin a zmrzlin na základech firmy Noris Czech Republic. NS Invest řídí a spoluvlastní Hušákův známý z východních Čech Miroslav Hálek, svého času nepravomocně odsouzený manažer investičního fondu Trend.

Svazy žádají náhradu škody kolem miliardy

Hušákovou spojkou v NS Investu byl zejména jeho dlouholetý spolupracovník Milan Križánek. Ten ale nedávno po dvou letech opustil představenstvo firmy, což podle některých zdrojů vypovídá i o stažení Hušáka z aktivit této společnosti.

Zřejmě jediné, co Hušáka nadále bude pojit s českým veřejným děním, budou nikdy nekončící spory o to, kdo může za pád Sazky v rukou sportovních svazů.

Současné vedení sportovních svazů má jasno – viníkem je Hušák, proto po něm u soudu žádají náhradu škody kolem miliardy korun. U pražského městského soudu se proto letos střídají bývalí funkcionáři ČSTV i manažeři Sazky, aby na pád loterie vzpomínali. Další jednání je naplánované na listopad.Nejčtenější

Výplach na americké burze se přelévá do celého světa, do Česka také

Ilustrační snímek

Akcie ve Spojených státech zaznamenaly ve středu nejprudší denní propad za několik měsíců. Pokles cen zasáhl hlavně...

Všichni chtěli spot ve stylu Air Bank, říká autor. Nově opisuje E.ON

Reklama na služby E.ON.

Jedni říkají, že jde o „vykrádačku“, jiní to tak nevidí. Spotů, které se inspirovaly populárními krátkými reklamami Air...Šátek za tisíc dolarů vypadá jako ženské přirození, značka Fendi sklidila výsměch

Růžovou šálu Touch of Fur vyrábí italská módní značka Fendi

Italská značka luxusního oblečení Fendi pobavila svým kožešinovým šátkem mnohé uživatele sociálních sítí. Zejména jeho...

Z prošlého jídla a miliard much udělali dva Britové v Jižní Africe byznys

Od roku 2008, kdy firma vznikla a přijala první zaměstnance, se jejich počet...

Miliardy much a hnijící jídlo jsou pro bratry Jasona a Davida Drewovy z Velké Británie jádrem podnikání. V Jižní Africe...

Mladí chtějí žít na dluh a mít hned to, na co rodiče šetřili, říká bankéř

Šéf Sberbank Edin Karabeg

Mileniálové si půjčují a jsou častěji ochotni jít do rizika než jejich rodiče, myslí si šéf české pobočky Sberbank Edin...

Další z rubriky

Samoobslužné pokladny ověří u Britů jejich věk. Kvůli alkoholu a cigaretám

Samoobslužná pokladna firmy NCR vybavená systémem na rozpoznávání věku z...

V některých supermarketech ve Velké Británii zákazníci již brzy nebudou muset při nakupování alkoholu a cigaret u...

Unikátní láhve Pilsner Urquell zdobí data a přípitky. Pomohou vozíčkářům

Po obvodu každé z láhví pro charitativní aukci na iDNES.cz je vybroušeno sto...

Skláři z Vysočiny vytvořili deset unikátních designových láhví pro Plzeňský Prazdroj. V prosinci půjdou do tradiční...

Češi se přestali zlepšovat ve schopnosti splácet dluhy

Ilustrační snímek

Schopnost Čechů splácet závazky se v letošním třetím čtvrtletí poprvé od konce roku 2015 přestala zlepšovat. Na konci...Najdete na iDNES.cz