Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kuriózní reklamace: brouk v televizi a digestoř místo autosedačky

  10:47aktualizováno  10:47
Kdo rozbil televizi? Brouk, nebo zákazník? Otázka zní poněkud zábavně, smrtelně vážně ji však řešil prodejce televizoru, zákazník i právníci dTestu, kterým na stole kuriozita letos přistála vedle tisíců dalších případů.

(ilustrační snímek) | foto: Petr Šípek, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy

"Jeden z nejkurióznějších případů uplynulého roku řešil na poradenské lince kupující, jenž si pořídil televizor s úhlopříčkou jeden a půl metru. Z krásného obrazu se ovšem netěšil dlouho, na obrazovce totiž záhy spatřil stín brouka i s nožičkami," popsalo sdružení dTest jeden z několika kuriózních příběhů letoška.

Brouk se záhadným způsobem zatoulal do útrob zařízení a dostal se mezi vrstvy obrazovky, kde zůstal uvězněn. Neobvyklá reklamace sice prodejce zaskočila, ale rozhodl bez váhání. "Za brouka neodpovídáme, reklamace se zamítá."

"Spotřebiteli bylo doporučeno vyhledat soudního znalce s tím, že by znalec musel konstatovat, že na televizi je výrobní vada spočívající v otvoru, který není standardní, a právě jím se do televize dostal hmyz. Je třeba vycházet z toho, že každá televize má nějaké průduchy a není obvyklé, aby do televize lezl hmyz," uvedl vedoucí právní poradny Lukáš Zelený. Pokud by byl posudek ve prospěch klienta, ale přesto se s firmou nedohodl, mohl by se soudit.

Poradci spotřebitelského sdružení se zabývali i dalšími kuriozitami. Jeden ze spotřebitelů překvapeně zíral, když ze zásilky z e-shopu vybalil digestoř. Objednal si totiž autosedačku. Prodejce navíc odmítl zaslat autosedačku, dokud spotřebitel digestoř nevrátí na své náklady.

Pes sežral peníze, v troubě shořel rohlík

Kuriozity se nevyhýbají ani pojišťovnám, kterým poškození klienti hlásí těžko uvěřitelné příběhy. "Popálila jsem se při pečení cukroví na předloktí pravé dolní končetiny," ohlásila České pojišťovně jedna z klientek. Další klient v pojistné události popsal, jak tříletý bígl Andy sežral v hospodě ze stolu šest set korun. Část pětisetkoruny se prý podařilo psovi z tlamy vylovit.

Klientka po dopravní nehodě poslala České pojišťovně obrázek s

Klientka po dopravní nehodě poslala České pojišťovně obrázek s "náčrtem a popisem" poškození svého vozidla.

Celá řada hlášení se týká úrazů v choulostivých mužských a ženských partiích. Česká pojišťovna zaznamenala kopnutí býkem, kopnutí bruslí, pád na tyč od klepadla, pád na dětskou kolébku, úder deskou při řezání na cirkulárce nebo přiskřípnutí penisu prkénkem od toalety.

"Uklízečka utírala prach. Když se natahovala, spadlo koště, které rozbilo sklo. Utíráním také sepnula mikrovlnku, kde byl rohlík, který shořel, a mikrovlnka vyhořela," popsal vznik škody jeden z klientů pojišťovny Generali.

Kuriózní jsou i automobilové nehody. Jeden z klientů se zmiňuje o "neviditelném autě", v dalším případě firma poupravila verzi svého řidiče o nehodě. Auto prý nevjelo do příkopu, ale poškodily jej volně pobíhající koně.

"Paní při snaze zaparkovat nabořila nejdřív jeden a následně i druhý vůz. Když pochopila, že se na vybrané místo nevejde, snažila se zaparkovat v mezeře vedle mého vozu. Přitom ale nacouvala do třetího auta. Vystoupil jsem z vozu a chtěl paní navést, jenže ona si spletla rychlosti a přimáčkla mě k vozu. Při vystupování z auta mě pak udeřila dveřmi do hlavy. Víc už si nepamatuji," popsal klient nesnáze.

Autor:


Nejčtenější

Začínal sám v garáži, dnes výrobní linky z jeho firmy dobývají svět

Jakub Krofián s manželkou Alenou.

Jakub Krofián žije svůj americký sen už osmnáctý rok. Jako pětadvacetiletý mladík si z úspor koupil soustruh a doma v...

Lidé se stěhují do okolí měst, každé ráno pak tráví v autech v kolonách

Stávka na francouzské železnici nahnala více lidí do aut. V Paříži se tvoří...

Kvůli vysokým cenám bydlení ve městech roste poptávka po nemovitostech v jejich okolí. „Evidujeme meziroční růst zájmu...Makléř si myslel, že pracuje v demoverzi, teď žádá vyplatit miliony eur

Harouna M Traore

Francouzský obchodník na burze žaluje makléřskou firmu Valbury Capital. Žádá, aby mu vyplatila 10 milionů eur, které...

Do důchodu později a jiné daně, radí Česku OECD

Ilustrační snímek

Česko by mělo navázat věk pro odchod do důchodu na očekávanou délku života. Doporučuje to Organizace pro hospodářskou...

Podnikatelka vydělala na „ženské viagře“. Investoři se mi smáli, vzpomíná

Cindy Eckertová stojí za vyvinutím léku na podporu ženského libida. Jeho účinky...

Založila společnost, prodala ji za miliardu dolarů a pak téměř zdarma získala zpět. Úspěch spoluzakladatelky Sprout...

Další z rubriky

Každý Čech dluží 161 500 korun. Stát musí splatit celkem 1,714 bilionu

Trezory do banky přibyly až později, o čemž svědčí mj. i to, že firma A. Ippen...

Státní dluh v pololetí vzrostl proti konci roku 2017 o zhruba 89 miliard korun na 1,714 bilionu korun. Za růstem dluhu...

V mínusu 4,5 miliardy. Vítkovice loni vytvořily rekordní ztrátu

Vítkovice Machinery Group (ilustrační foto)

Strojírenská společnost Vítkovice, a. s., která zastřešuje služby pro své dceřiné společnosti z bývalé skupiny...

Firmy dopřávají lidem kvalitnější pracovní pomůcky, hlídají ale plýtvání

Ilustrační snímek

Nízká nezaměstnanost nahrává firmám vyrábějícím pracovní oblečení, boty a ochranné pomůcky. Zhruba šestimiliardový trh...

Najdete na iDNES.cz