Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

RWE propojí své dcery personální unií

  10:36aktualizováno  10:36
Skupina RWE změnila způsob řízení svých regionálních plynárenských distribučních společností v České republice. Severočeská plynárenská, Středočeská plynárenská a Západočeská plynárenská vytvoří nově personální unii - budou je řídit stejní manažeři.

"Tento krok vychází z nutnosti lepší koordinace a vyšší flexibility řízení v podmínkách liberalizovaného trhu se zemním plynem," vysvětluje změny mluvčí Severočeské plynárenské Pavel Zajíc. 

Novými členy představenstev všech tří společností byli zvoleni Roman Budinský, který přebírá odpovědnost za řízení divize obchod, Miloslav Zaur, který bude mít na starosti divizi sítě a Werner Wetekamp, jenž bude zodpovídat za divizi služeb.

"Sázíme na regionální svébytnost, blízkost k zákazníkovi a péči o něj. Chceme proto být co nejblíže zákazníkům v jednotlivých regionech. Napříč Českou republikou ale prosazujeme systém personální unie, který nám umožňuje rychleji reagovat na potřeby trhu, snižovat náklady a snadněji udržovat konkurenceschopnost," řekl šéf představenstva RWE Transgas Ulrich Jobs.

Podobně jako dceřiné firmy v západních, středních a severních Čechách budou podle něj řízené i společnosti na severu Moravy a ve východních Čechách.

"Zavedení konceptu personální unie je po rebrandingu dalším krokem ke sjednocení a konsolidaci fungování skupiny RWE v České republice. Představenstva zůstávají tříčlenná, každý člen ale ponese přímou zodpovědnost za vybranou oblast řízení v propojených regionech," doplňuje Zajíc.

Podíly v plynárenských společnostech získala německá RWE Gas AG nákupem majoritního podílu společnosti Transgas od Fondu národního majetku v roce 2001.

RWE Gas soustřeďuje veškeré plynárenské aktivity RWE Group v řetězci - import plynu, obchodování, přeprava, distribuce a marketing. To také zahrnuje příslušné plynárenské dceřiné a přidružené společnosti doma a v zahraničí. RWE Gas je druhým největším německým prodejcem a distributorem zemního plynu.

Autor:Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Historické navýšení: ve Škodovce vzrostou mzdy o dvacet procent

(Ilustrační snímek)

Odboráři v automobilce Škoda dosáhli historicky nejvyššího růstu mezd. Celkově odměna při započítání všech navýšených...

Lidl a Kaufland přesedlají na BMW, ojetiny mohou zaplavit český trh

Německá automobilka BMW (ilustrační snímek)

Německá skupina Schwarz-Gruppe, vlastnící obchodní řetězce Lidl a Kaufland, přechází u firemní flotily ze značky Audi...

Albert zmenší prodejny, za hlavní tržnice utratí až 120 milionů

Obchodní řetězec Albert chce rozšířit koncept své moderní prodejny „Tržnice“....

Nový koncept „tržnice“ otevřel Albert na pražském Chodově loni v srpnu. Dominuje v něm dřevo a matná černá barva. Kromě...

Najdete na iDNES.cz