S pastou Clinomyn pro kuřáky byla většina zkoušejících spokojena

aktualizováno 
- Běloskvoucí úsměv patří k image úspěšného člověka, udržet si ho však není snadné. Ne každý má možnost několikrát denně čistit si chrup, k jeho zašlému zjevu také napomáhají různé zlozvyky. Například náruživé pití kávy a kouření, to vše na zubech zanechává výrazné stopy. Reklama na zubní pastu Clinomyn za 63,50 slibuje, že skvrny pro ni nejsou problém. O účinnosti pasty se přesvědčilo sedm dobrovolníků a stomatoložka.

Andrea Langerová, 26 let, kadeřnice:
Nejsem nijak zvlášť silný kuřák, ani nemohu tvrdit, že bych díky kouření měla hodně zbarvenou sklovinu zubů. Po vyzkoušení zubní pasty pro kuřáky Clinomyn jsem neshledala, že by mi zuby nějak zvlášť zbělely. Myslím si, že bude působit asi na každého jinak.

Ivana Stašková, 50 let, bezpečnostní referentka:
Pasta Clinomyn mne překvapila příjemnou a svěží chutí, která není až tak štiplavá jako u jiných mentolových zubních past. Navíc má pasta v sobě malé částečky, které jako by zuby mírně brousily, a tím je účinná. Díky drsnější konzistenci pasty jsem mohla vyměnit tvrdý kartáček za jemnější.

Jiří Pěnkava, 27 let, opravář strojů:
První cigaretu jsem si zapálil těsně po patnáctých narozeninách, proto dnes vítám každou možnost, jak svůj chrup zkrášlit. Mezi jednotlivými zubními pastami, které jsem vyzkoušel, jsem zatím neobjevil žádné velké rozdíly. Ani o pastě Clinomyn nemohu říci, že by to byl nějaký zázračný bělič zubů, který by úsměv přiblížil holywoodskému ideálu.
Přesto musím uznat, že nepatrnou změnu k lepšímu jsem po několikerém vyčištění chrupu speciální pastou zaznamenal. Pravidelným používáním pasty pro kuřáky může podle mne určitého výsledku dosáhnout každý.

Jan Hurda, 26 let, tlumočník:
Pasta mě hned po prvním vyčištění zubů překvapila. Rozhodně se nedá srovnat s těmi lacinými přípravky, které sice osvěží dech, ale zuby nijak extra nevyčistí. V pastě Clinomyn jsou drobné částečky, které o zuby mírně drhnou, a tím z nich odstraňují plak. Na druhou stranu reklama slibuje, že žluté zuby od pití kávy a skvrny od kouření Clinomyn zaručeně odstraní, podle mne však v tomto směru trochu přehání.

Lenka Stránská, 20 let, studentka:
Ačkoliv nejsem kuřačka, čekala jsem, že mi pasta Clinomyn odstraní nažloutlý povrch zubů. Žádnou velkou změnu jsem však nepozorovala, i když pasta má velmi svěží mátovou chuť. Zuby si čistím několikrát denně, a tak z hlediska účinku past za šedesát nebo za pětadvacet korun nevidím podstatný rozdíl. Jako studentka si samozřejmě raději koupím pastu levnější, a tak se nenechám ovlivnit ani reklamou.

David Hrubý, 28 let, programátor:
Jsem silný kuřák a spotřebuji asi krabičku cigaret denně. Proto jsem se nechal zlákat reklamou a vyzkoušel pastu pro kuřáky. Pasta opravdu zanechává pocit, že jsou zuby hladké, zářivé a čisté, ale stejný pocit mám po důkladném vyčistění chrupu kteroukoli jinou pastou. Musím uznat, že Clinomyn opravdu odstraní i skvrny od kouření, takže jsem s ní byl nakonec spokojen. Cena šedesát korun se mi však zdá poměrně vysoká.

Lenka Lipšová, 31 let, podnikatelka:
Už zhruba po třech dnech používání zubní pasty Clinomyn jsem zpozorovala změny k lepšímu. Řekla bych, že v bělení zubní skloviny je tato pasta docela dobrá. Ani cena šedesát korun mi nepřijde nijak přehnaná. Vzhledem k mým problémům s dásněmi bych ji ale musela střídat s nějakou léčivou zubní pastou se stahujícími účinky.

Věra Svobodová, 45 let, stomatoložka:
Obecně se dá o bělících pastách, jakou je i Clinomyn, říci, že čím drsněji působí v kombinaci s tvrdým kartáčkem, tím výraznějších bělících výsledků s nimi člověk dosáhne. Každý by však měl mít na paměti, že si může touto kombinací zároveň poškodit zubní sklovinu. Proto by se měly pasty střídat a používat výhradně měkké kartáčky na zuby. Je také dobré mít na paměti, že ani s tou nejúčinnější bělicí pastou nebude vybělení zubů definitivní. Drobné, téměř neviditelné eroze skloviny jsou totiž místem, kam se neustále ukládají různé barevné částečky například při pití kávy a kouření. Proto je nutné k udržení bělosti zubů pravidelné čištění, nejlépe dvě až tři minuty po každém jídle.

Sklenice pro třetí nápoj stojí nad oběma.

Pasta Clinomyn ya 63,50 Kč.

Autor:


Nejčtenější

Výplach na americké burze se přelévá do celého světa, do Česka také

Ilustrační snímek

Akcie ve Spojených státech zaznamenaly ve středu nejprudší denní propad za několik měsíců. Pokles cen zasáhl hlavně...

Banku s „hodným bankéřem“ spolkne Moneta. Přejmenuje se na Air Bank

Air Bank už dlouho láká nové klienty úspěšnou televizní kampaní se zlým a...

Obchod za dvacet miliard výrazně změní rozložení sil v českém bankovnictví. Po spojení Monety, Air Bank a části Home...Zmetek, označil Ťok lokomotivy, které České dráhy koupily dvakrát dráž

Ilustrační snímek

Optikou ministra dopravy Dana Ťoka jsou lokomotivy Emil Zátopek zmetkem, který je nutné vrátit výrobci. Za...

Dámská a pánská volenka za 100 tisíc. Sezona tanečních startuje

Taneční pro mládež v tak masovém měřítku jsou unikát, který má obdoby jen na...

Kdo z absolventů tanečních by si nepamatoval, jak při střídavé mazurce vyzkoušel hned několik tanečních partnerů? Pro...

Všichni chtěli spot ve stylu Air Bank, říká autor. Nově opisuje E.ON

Reklama na služby E.ON.

Jedni říkají, že jde o „vykrádačku“, jiní to tak nevidí. Spotů, které se inspirovaly populárními krátkými reklamami Air...

Další z rubriky

Pojištění mělo přinést úspory. Teď americkým důchodcům odsává peníze z účtů

Ilustrační snímek

Univerzální životní pojištění, hit 80. a 90. let, který se mnohým starším Američanům vymstil. Místo úspor, které jim...

TEST DNES: Úplné výsledky testu psacích potřeb pro prvňáčky

Ilustrační snímek

MF DNES otestovala čtrnáct inkoustových per a rollerů. Vybrali jsme takové psací potřeby, které výrobci nebo prodejci...

GLOSA: Při nákupu bez plastu přijdete nejméně o čtyři pětiny věcí

Členové Autonomní skupiny aktivistů proti plastu (ASAPP) polepili v jednom z...

Nakupovat „bez plastu“ jde už dnes. Jen se zákazník musí smířit s tím, že při výběru přijde o dobré čtyři pětiny věcí a...Najdete na iDNES.cz