Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Sazka se chystá vydávat peníze, rozjíždí automaty

  11:22aktualizováno  11:22
Loterijní společnost Sazka zvažuje, že ze svých sázkových terminálů udělá „bankomaty“. Službu cashback, tedy vyplácení peněz z bankovní karty, by mohla začít nabízet během příštího roku.

Sazka Arena | foto: Michal SváčekMF DNES

"Je to jen úvaha. Záleží ještě na další diskusi," uvedl šéf Sazky Aleš Hušák. Podle něj by mohla obsluha terminálů vyplácet nízké částky mezi 200 až 500 korunami.

Sazka nyní provozuje hustou síť sedmi tisíc terminálů, které postupně obměňuje za novější. Na nich lze již nyní dobíjet kredit na mobilní telefony, platit složenky za elektřinu od ČEZ či pojištění od České podnikatelské pojišťovny. S dalšími firmami se prý jedná.

Podle informací MF DNES připravuje Sazka spuštění některé z těchto služeb i na své druhé síti terminálů, kterou nyní horečně buduje. Jde o takzvaný centrální videoloterijní systém, což jsou vzájemně propojené hrací automaty. Do nich se strkají papírové bankovky, není na nich zatím žádný limit výhry, ale ani prohry. Jsou považované za nový druh takzvaného tvrdého hazardu.

Sazka byla první společnost, která získala před třemi lety licenci na jejich provozování na zvláštní výjimku. Nyní již má licenci desítka firem.

"Jedeme podle plánu. Máme nyní okolo tisíce přístrojů, chceme se dostat k deseti tisícům," uvedl Aleš Hušák. Na konci loňského roku jich firma měla jen necelé čtyři stovky, výrazně méně, než dříve počítala. Sazka již v minulosti uvedla, že výnos z těchto nových terminálů použije na splácení dluhopisů za Sazka Arenu. Tržby z loterií totiž již několik let stagnují na úrovni mezi šesti a sedmi miliardami korun.

Šéf dozoru skončil
Minulý týden ve středu, jen dva dny po nástupu nového ministra financí, skončil po roce ve funkci šéf loterijního dozoru Pavel Němec.

"Je to motivováno snahou některých provozovatelů o zachování pro ně výhodných podmínek, které nejsou zcela v souladu se zákonem," uvedl včera Němec, který zahájil se všemi provozovateli těchto nových videoterminálů správní řízení. To teď nemůže dokončit. Jeho nadřízení přitom neuvedli žádný důvod pro jeho odvolání a odkazují jeden na druhého. Kandidátem na toto místo je Petr Vrzáň, v minulosti poslanec za Sládkovy republikány.

Autoři:


Nejčtenější

Začínal sám v garáži, dnes výrobní linky z jeho firmy dobývají svět

Jakub Krofián s manželkou Alenou.

Jakub Krofián žije svůj americký sen už osmnáctý rok. Jako pětadvacetiletý mladík si z úspor koupil soustruh a doma v...

Lidé se stěhují do okolí měst, každé ráno pak tráví v autech v kolonách

Stávka na francouzské železnici nahnala více lidí do aut. V Paříži se tvoří...

Kvůli vysokým cenám bydlení ve městech roste poptávka po nemovitostech v jejich okolí. „Evidujeme meziroční růst zájmu...Makléř si myslel, že pracuje v demoverzi, teď žádá vyplatit miliony eur

Harouna M Traore

Francouzský obchodník na burze žaluje makléřskou firmu Valbury Capital. Žádá, aby mu vyplatila 10 milionů eur, které...

Do důchodu později a jiné daně, radí Česku OECD

Ilustrační snímek

Česko by mělo navázat věk pro odchod do důchodu na očekávanou délku života. Doporučuje to Organizace pro hospodářskou...

Výkon na hranici padnutí: v Tesle se museli dopovat energetickými nápoji

Podvozek vozu Tesla Model S

Nadšení amerického miliardáře Elona Muska, který před pár dny děkoval zaměstnancům své automobilky Tesla za dosažení...

Další z rubriky

Bakalářská práce exministra Krčála je shodná v 28 procentech, řekl rektor

Petr Krčál, ČSSD, kandidát na ministra bpráce a sociálních věcí.

Kontrola bakalářské práce exministra Petra Krčála na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně ukázala, že se obsahově shoduje v...

České dráhy v příměstském vlaku testují zavedení televizí s wi-fi

V příměstském vlaku CityElefant od Českých drah se objevily televizní obrazovky

V příměstském vlaku CityElefant Českých drah na trase z Prahy do Kolína se objevily nové televizní obrazovky. Jde o...

Boj o peníze pro firmy: investiční pobídky ano, ale ne pro montovny

Montážní linka Fordu v Kentucky

Chcete finančně podpořit? Už nebude stačit, abyste tu postavili jednoduchou montovnu, budete muset přinést něco navíc,...

Najdete na iDNES.cz