ČEPS odvolala předsedu představenstva Kalinu. Vyměnila šéfa dozorčí rady

  13:22aktualizováno  13:22
Dozorčí rada společnosti ČEPS odvolala dosavadního předsedu představenstva Jana Kalinu. Nástupce se vybere ve výběrovém řízení. Novým předsedou dozorčí rady se stává René Neděla, dosavadní náměstek ministryně průmyslu a obchodu pro suroviny a energetiku.

Jan Kalina, bývalý předseda představenstva ČEPS | foto:  Dan Materna, MAFRA

V představenstvu ČEPS končí také Jakub Skavroň, který byl zodpovědný za strategii společnosti. Zároveň dozorčí rada jmenovala do funkce člena představenstva společnosti ČEPS Martina Ďurčáka, bývalého člena představenstva petrochemického holdingu Unipetrol, který vzešel z výběrového řízení.  V minulosti působil také jako šéf čerpacích stanic Benzina.

O personální změně informovalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR (MPO), přes které stát vlastní 100 procent akcií firmy. Na změny ve vedení firmy upozornil web Lidovky.cz. 

„Ministerstvo průmyslu a obchodu bude i nadále prosazovat stabilní a konzervativní obchodní politiku ČEPS s cílem zajistit bezpečný, spolehlivý a efektivní provoz, obnovu a rozvoj přenosové soustavy České republiky včetně mezinárodního propojení přenosové soustavy,“ uvedl mluvčí MPO Milan Řepka.

René Neděla (38)

Vystudoval obor automatizované řízení na Ústavu přístrojové a řídicí techniky Strojní fakulty ČVUT v Praze a Masarykův ústav vyšších studií. Do pozice člena Dozorčí rady ČEPS byl jmenován ministryní průmyslu a obchodu Martou Novákovou jako  její náměstek pro energetiku. 

Před nástupem na pozici náměstka působil René Neděla v Energetickém regulačním úřadu, kde postupně zastával několik pozic od specialisty regulace v energetice, vedoucího oddělení strategie a poradců, ředitele odboru teplárenství až po ředitele sekce regulace. 

Společnost ČEPS působí v České Republice jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od ERÚ. Udržuje, obnovuje a provozuje 42 rozvoden se 75 transformátory a vedení o celkové délce přes 5 600 kilometrů. Firmě loni meziročně stoupl zisk před zdaněním o 39,8 procenta na 2,9 miliardy korun. Celkové výnosy vzrostly o 5,7 procenta na 20,1 miliardy korun.

Jan Kalina působil na postu předsedy představenstva od dubna roku 2016. „Během uplynulých dvou let ČEPS naplňovala své poslání zajistit bezpečný a spolehlivý provoz a rozvoj elektroenergetické přenosové soustavy, i svou povinnost vůči akcionáři, tedy zvyšovat hodnotu společnosti,“ uvedl Kalina. Skavroň byl členem představenstva ČEPS od letošního června. Některá média ho tehdy označovala za člověka blízkého premiéru Andreji Babišovi (ANO). 

Autoři: ,

Nejčtenější

Hygienické peklo v čínských hotelech. Personál usvědčila skrytá kamera

Na každý povrch dnes existují specializované přípravky, někdy si však poradíte...

Čínské luxusní hotely se musely omluvit poté, co se na sociální síti objevilo video, ve kterém jejich zaměstnanci...

Obchody si akcemi Black Friday utahují smyčku kolem krku, říká odborník

Black Friday

Od pondělí 19. listopadu začnou u některých obchodníků výprodeje na tzv. Černý pátek. Řada e-shopů však ve snaze zvýšit...

Dráhy nevědí, co s historickými vlaky. Prodělávají jim 40 milionů ročně

Lokomotiva řady 750.356 přezdívaná Brejlovec je jednou z těch, kterou chtějí...

Na ministerstvech dopravy a kultury vzniká plán na záchranu parních lokomotiv a dalších historických vozidel, o které...

Cigarety bez dýmu. Firma láká Čechy na zahřívaný tabák, lékařka varuje

Americká společnost Philip Morris představila novou generaci zahřívaných...

Společnost Philip Morris ČR v úterý představila novou generaci zahřívaných cigaret bez kouře iQOS 3. Vedle ní přišla i...

Zemřel majitel výrobce optiky Meopta. Přezdívalo se mu přerovský Baťa

Úspěšný byznysmen Čechoameričan Paul Rausnitz, který v 90. letech zachránil...

V neděli zemřel podnikatel a válečný veterán Paul Rausnitz, který ze dna přivedl ke globálnímu úspěchu výrobce...

Další z rubriky

Dražba kladenské Poldi se neuskuteční, žádný zájemce nesložil jistotu

Kladno, 12.04.2018, POLDI Kladno, FOTO MAFRA  DAN MATERNA

Dražba zkrachovalé kladenské společnosti Poldi se dnes neuskuteční, žádný zájemce nesložil jistotu 90 milionů korun,...

Antimonopolní úřad povolil Agrofertu koupit vydavatelství Bauer Media

Anděl media centrum (AMC), kde sídlí redakce vydavatelství MAFRA (3. ledna 2012)

Holding Agrofert může prostřednictvím své mediální společnosti Mafra koupit vydavatelství volnočasových časopisů Bauer...

Předražené IT systémy ministerstva práce, „sleva“ nakonec nebyla zadarmo

Bývalá ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová

Za ministryně práce Michaely Marksové proběhly tendry na systémy na výplatu dávek za stovky milionů. Vysoutěžená částka...

Najdete na iDNES.cz