Šéf ČSA provdal „dceru“, charterová firma bude létat pro Blue Style

  12:51aktualizováno  13:01
Holidays Czech Airlines, dceřiná společnost Českých aerolinií zabývající se charterovými lety, uzavřela tříletou exkluzivní smlouvu s cestovní kanceláří Blue Style. Hodnota kontraktu je tři miliardy korun.

Ilustrační foto.

Smlouva platí od 1. listopadu, oznámily společnosti na tiskové konferenci. Tu pojaly jako svatební obřad na Novoměstské radnici, kde se běžně oddává.

Všichni příchozí si na oblečení museli připnout myrtu jako na opravdové svatbě. Hrála i svatební muzika. Šéf ČSA Miroslav Dvořák pak dovedl k oltáři letušku v závoji a s kyticí v ruce. Symbolicky ji předal do rukou generálního ředitele Blue Style Imeda Jeddaie. Ten se spokojeně usmíval a spojení si pochvaloval.

"Od nové spolupráce si slibujeme lepší služby pro naše zákazníky," uvedl šéf cestovky, která Čechy vozí na dovolenou už třináct let do Tuniska, Řecka nebo Egypta.

"Novomanželé" si pak místo polibku vyměnili palubní lístek a cestovní kufr.

Podle Jeddaie se cestovce nyní otevírá možnost proniknout do nových destinací. První novinky chce firma představit už příští rok, v plánu má například pořádání eurovíkendů.

True

Blue Style se staly největším klientem charterové přepravy ČSA. Aerolinky by měly ročně přepravit zhruba sto tisíc klientů cestovní kanceláře, která dosud spolupracovala s českou společností Travel Service.

Holidays Czech Airlines je nejmladší dcerou holdingu, který zastřešuje ČSA. V současné době zaměstnává zhruba sto pracovníků. ČSA vložily do firmy dva Boeingy 737. Letadla jsou bílo-oranžová s logem ČSA.

Dvořák bez bližších podrobností uvedl, že chce příští rok flotilu aerolinek posílit o několik dalších strojů. "Cíl Holidays Czech Airlines je přepravit několik set tisíc cestujících ročně," uvedl.

ČSA si díky Blue Style spravují chuť v charterovém byznysu poté, co letos přišly o největší českou cestovní kancelář Exim Tours. Ta uzavřela s konkurenčním Travel Servisem tříletou smlouvu za 5,6 miliardy korun. S Travel Servisem létají i další velké cestovky - Čedok, Fischer a Firo-tour.


Autoři: ,

Nejčtenější

Hygienické peklo v čínských hotelech. Personál usvědčila skrytá kamera

Na každý povrch dnes existují specializované přípravky, někdy si však poradíte...

Čínské luxusní hotely se musely omluvit poté, co se na sociální síti objevilo video, ve kterém jejich zaměstnanci...

Obchody si akcemi Black Friday utahují smyčku kolem krku, říká odborník

Black Friday

Od pondělí 19. listopadu začnou u některých obchodníků výprodeje na tzv. Černý pátek. Řada e-shopů však ve snaze zvýšit...

Dráhy nevědí, co s historickými vlaky. Prodělávají jim 40 milionů ročně

Lokomotiva řady 750.356 přezdívaná Brejlovec je jednou z těch, kterou chtějí...

Na ministerstvech dopravy a kultury vzniká plán na záchranu parních lokomotiv a dalších historických vozidel, o které...

Cigarety bez dýmu. Firma láká Čechy na zahřívaný tabák, lékařka varuje

Americká společnost Philip Morris představila novou generaci zahřívaných...

Společnost Philip Morris ČR v úterý představila novou generaci zahřívaných cigaret bez kouře iQOS 3. Vedle ní přišla i...

Zemřel majitel výrobce optiky Meopta. Přezdívalo se mu přerovský Baťa

Úspěšný byznysmen Čechoameričan Paul Rausnitz, který v 90. letech zachránil...

V neděli zemřel podnikatel a válečný veterán Paul Rausnitz, který ze dna přivedl ke globálnímu úspěchu výrobce...

Další z rubriky

Od větrníků přes naftu až ke kotelně. ČEZ investuje ve velkém

ČEZ má v Německu také větrníky, aktuálně s instalovaným výkonem 133 megawatt....

Společnost na výrobu syntetických paliv nebo topení pomocí datového centra. To je jen několik z řady projektů, do...

Rozděl a panuj. Amazon se rozroste do metropolí na východě USA

Ilustrační snímek

Technologický gigant Amazon v úterý oznámil umístění svého nového sídla. Po více než roce rozhodování vybral variantu...

Česká mise v Šanghaji: dohody v Číně uzavře PPF i průmyslník Strnad

Panorama Pudongu v roce 2013

Při pohledu na prezidenta Miloše Zemana hrajícího na piano by se mohlo zdát, že česká delegace přijela do Šanghaje za...

Najdete na iDNES.cz