Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šéf padlých SkyEurope plánuje jejich vzkříšení

  14:47aktualizováno  14:47
Značka SkyEurope z nebe možná nezmizí. Šéf firmy Nick Manoudakis už jedná s možnými investory o založení nových aerolinek, které by začaly bez dluhů a s dostatkem provozního kapitálu. Jméno by zřejmě zůstalo: SkyEurope.

Manoudakis tvrdí, že všechna jednání jsou teprve na začátku. Ilustrační foto | foto: SkyEurope

"Pracujeme na jakémkoliv možném řešení s investory, kteří by poskytli prvotní kapitál. Je to ve spolupráci se správcem," řekl v rozhovoru pro MF DNES Manoudakis. "Pokud přijdeme zpět, můžeme znovu získat pomalu důvěru zákazníků a to se stane, pokud budeme mít jisté a pevné financování našeho provozu," dodal.

Podle něj je totiž levnější "opravit" poškozenou důvěru cestujících ve zkrachovalé aerolinky než zakládat úplně novou společnost.

Podle analytiků je těžké hodnotit šance na úspěch. "Tržní potenciál tu sice je, ale mnoho šancí nevidím. Záleží, jak silný investor za nimi bude stát," říká Ondřej Moravanský ze společnosti Cyrrus.

Čtěte: Konec výletů za pár eur

Skepticky se k tomu staví i někteří zaměstnanci. "Jak nás chtějí přesvědčit k tomu, že s nimi máme dál spolupracovat, když nám tolik dluží za výplaty. K tomuto managementu už důvěru nemám," řekl jeden ze zaměstnanců. Piloti i stevardky budou ale novou práci hledat dost těžko kvůli útlumu v letectví. Naděje na výplatu jsou ale mizivé. Zdroje MF DNES ve SkyEurope potvrdily, že se myšlenkami na vzkříšení aerolinky vážně zabývají.

Manoudakis nechce zatím své plány příliš konkretizovat. Tvrdí, že všechna jednání jsou teprve na začátku. Potvrdil ale, že s několika investory, jejichž jména nechce uvést, už jedná. "A myslím, že se další i objeví. Máme know-how a značka je velmi dobře známá, navíc máme skvělé zaměstnance," tvrdí Manoudakis.

Noví investoři by museli koupit značku nejspíše od konkurzního správce. Soud dosud ale neobdržel ani žádost o vyhlášení konkurzu, ačkoliv ji firma oznámila v pondělí před půlnocí. SkyEurope dnes přišly o licenci pro provoz letecké dopravy.

I dva dny poté, co firma ukončila svůj provoz, považuje Manoudakis model SkyEurope za dobrý. Největší chybou v historii ztrátových aerolinek podle něj byla příliš rychlá expanze. "Stále si myslím, že celkově byl plán dobrý, jen jsme potřebovali ještě dva tři roky," dodal.

Autor:


Nejčtenější

Putinův poradce připravil nejbohatší Rusy během dne o miliardy dolarů

Ilustrační snímek

Nejzámožnější Rusové ztratili v jednom jediném dni přes tři miliardy dolarů. Může za to návrh ekonomického poradce...

Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...Šinkansenem z Prahy do Ústí nad Labem po nové rychlotrati už za 27 minut

Rychlovlak AVE - Španělsko

Obyvatelé Ústí nad Labem zřejmě nepřijdou o zastávku vysokorychlostních vlaků spojujících Prahu s německými Drážďany....

Konec nočních nákupů, hlásí Tesco. Obchody v Česku zkrátí otevírací dobu

Obchodní dům Tesco. Logo.

Desítky tuzemských supermarketů britského řetězce Tesco zkrátí od září svou otevírací dobu. Místo půlnoci budou obchody...

Turecká krize se přelévá do Evropy, stahuje s sebou i českou korunu

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Evropské akcie i euro zůstávají pod tlakem kvůli obavám z ekonomické krize v Turecku. Jednotná evropská měna během...

Další z rubriky

Ovocná limonáda Vitacit. Nápoj, který do pádu socialismu nikdo nepil

Ilustrační snímek

Téměř před padesáti lety se zrodil v továrně na výrobu kyseliny citronové prášek na bázi kyseliny citronové a cukru...

Šinkansenem z Prahy do Ústí nad Labem po nové rychlotrati už za 27 minut

Rychlovlak AVE - Španělsko

Obyvatelé Ústí nad Labem zřejmě nepřijdou o zastávku vysokorychlostních vlaků spojujících Prahu s německými Drážďany....

SZPI kontrolovala sýry dovezené z ciziny. Neprošel každý čtvrtý

Také nabídka mléčných výrobků je poměrně pestrá – seženete tu jogurty, sýry...

Na základě nevyhovujících výsledků minulých kontrol uskutečnila Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) další...

Najdete na iDNES.cz