Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Škoda Auto začala nabírat lidi na výrobu roomsteru

  11:33aktualizováno  11:33
Nářky, že na Rychnovsku není práce, jsou minulostí. Alespoň v případě lidí s průměrným vzděláním v technických oborech. Škoda Auto začne do konce roku v Kvasinách vyrábět nový model Roomster. Nabírá proto nové zaměstnance, kterých má v následujících letech přibýt přes dva tisíce.
Přípravy na výrobu nového modelu finišují

Přípravy na výrobu nového modelu finišují | foto: iDNES.cz

"Model Roomster začneme vyrábět ještě do konce letošního roku a počátkem března ho představíme na autosalonu v Ženevě. Do konce roku proto v Kvasinách přibudou řádově stovky zaměstnanců," potvrdil mluvčí Škody Auto Jaroslav Černý.

Lidé, kteří teď nastupují do automobilky, se nejprve zaučují v Mladé Boleslavi. Neučí se přímo vyrábět Roomster, ale zkušební výroba nového modelu již prý také probíhá.

Podle vedoucího oddělení zprostředkování na rychnovském úřadu práce Leopolda Čapky nastupují lidé do Škody od počátku léta. V současné chvíli má úřad v nabídce přes padesát volných míst v automobilce.

"Je to na naše podmínky poměrně velké množství. Jde převážně o dělnické profese jako montážní dělník, dělník lakovny, karosář, řidič vysokozdvižných vozíků a podobně," uvedl Čapka.

Kromě běžného způsobu, kdy úřad práce pošle vhodného uchazeče do automobilky s doručenkou, pořádá škodovka na úřadu práce také své firemní dny. Vhodní kandidáti se tam setkávají se zástupci Škody Auto.

Zájemci pocházejí převážně z východních Čech. "Firmě se daří nabírat personál v rámci regionu a to kvitujeme s povděkem," dodal zástupce odborového svazu kvasinské automobilky Jaroslav Martinec. Celkem zaškolí automobilka v Boleslavi tři sta padesát zaměstnanců.

"Od prvního září firma zaškoluje padesát pracovníků, dalších padesát nastoupí počátkem října a další v listopadu. V příštím roce přibudou dvě stovky zaměstnanců. Všichni stráví v Mladé Boleslavi zhruba půl roku," upřesnil Martinec.

Masivní nábor zaměstnanců má ale Škoda teprve před sebou. Velká marketingová akce, kterou za tímto účelem chystá, prý bude připomínat někdejší předvolební kampaň sociální demokracie. Zástupci Škody Auto totiž budou region objíždět podobným autobusem, jako byl Zemanův Zemák.

"Firma vybrala v regionu patnáct větších měst, kde budou probíhat schůzky s občany. Zástupci Škody je budou informovat, co jim případné zaměstnání ve Škodovce přinese," uvedl Martinec. Ve firmě se prý mluví o založení zvláštní agentury Škoda, která by personální otázky měla na starost.

Že je výroba Roomsteru na spadnutí, je zřejmé i ze stavebního ruchu v kvasinské automobilce. "Už se staví logistické centrum a rozšiřují montáže. Před třemi týdny jsme také dokončili novou nákladní vrátnici, kudy nyní jezdí do závodu veškerá nákladní doprava," uvedl mluvčí Škody Černý.

Do rozšíření výroby v Kvasinách Škoda Auto investuje přibližně tři miliardy korun. K limuzíně Superb, kterou dnes v Kvasinách vyrábějí, přibude nový prostorný automobil Roomster. Škoda a firmy, které jí zapůjčují personál, proto zaměstnají přes dva a půl tisíce nových pracovníků.

Autoři:Nejčtenější

Prodavači jsou dražší než vysokoškoláci. Anomálie však dlouho nevydrží

(ilustrační snímek)

Současný trh práce zažívá anomálie v odměňování. Kdo hledá práci, může si u dané firmy říct víc, než mají stávající...

Kaufland na pranýři. Zákazníci si stěžují na chybějící zboží i dlouhé fronty

(Ilustrační snímek)

Kaufland prožívá těžké období. Na jedné straně se snaží otočit vnímání lidí, že je „jen levný“, na druhé straně bojuje...Problémy vyřešíme, chce to ale čas, říká finanční ředitel Kauflandu

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka obsluhoval zákazníky u pokladny na...

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka (54) působí v tomto německém obchodním řetězci, kde je zvykem rozhovory...

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Další z rubriky

Zemědělci dostanou za loňské sucho slíbené dvě miliardy, rozhodla vláda

(ilustrační snímek)

Vláda poskytne zemědělcům dvě miliardy korun jako odškodnění za loňské sucho. Podle materiálu by zároveň měli za jarní...

Křetínský po rádiích jedná o nákupu Elle a dalších magazínů ve Francii

Francouzská edice magazínu ELLE

Dobývání mediálních vod nekončí pro Daniela Křetínského nákupem rádií skupiny Lagardère. Majitel fotbalové Sparty...

Na STK se čeká dlouhé hodiny, Ťok chce kontroly svěřit i autoservisům

Předseda profesní komory STK Michal Cuc ze Mstišova u Teplic (16. dubna 2018)

Před stanicemi Státní technické kontroly se po celém Česku tvoří kvůli přísnějším pravidlům dlouhé fronty. Některé...

Najdete na iDNES.cz