Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Škoda Klatovy má nového vlastníka

  9:32aktualizováno  9:32
Téměř tři stovky pracovníků Škody Klatovy znají svého nového zaměstnavatele. Podnik, který před více než dvěma roky skončil v konkurzu, koupila pražská firma Golondrina. Ta slibuje najít nová odbytiště pro výrobky závodu a rovněž hodlá zvýšit počet pracovních míst.

Nového majitele vybral věřitelský výbor - podle něj právě tento uchazeč, za nímž stojí silná finanční skupiny Petro Funds Group of Companies ze Spojených arabských emirátů, předložil ze třech zájemců nejvýhodnější nabídku.

"Kromě nejvyšší ceny doložila Golondrina záměry dalšího rozvoje podniku a zakázkovou náplň," řekl konkurzní správce podniku Jan Klíma. Škodu Klatovy, která se 274 zaměstnanci vyrábí průmyslové pece a sušárny, převezme nový majitel v září letošního roku.

"Do té doby musí uzavřít dohodu o prodeji nemovitostí s jejich vlastníkem- pražskou firmou AP Industry," sdělil konkurzní správce.

Golondrina zachová současnou výrobu a plánuje ji rozšířit o výrobu předpjatých betonových stožárů, pro něž má zajištěn odbyt na Slovensku, Ukrajině, v Rusku, Číně, Mongolsku, Jemenu a Sýrii. "Díky tomu má Škoda Klatovy příští rok zvýšit tržby o 200 milionů korun, počet zaměstnanců vzroste až na tři stovky," uvedl Klíma.

Škodu Klatovy nabízel správce od září 2004 ve výběrovém řízení. Do jeho uzávěrky v lednu 2005 se přihlásila pouze jedna česká výrobní firma, která nabízela desítky milionů korun, ale věřitelský výbor nabídku nepřijal. Poté nabízela podnik na internetových portálech pražská firma Business Brokerage Partners, která prodává a kupuje výrobní podniky po celé Evropě a správci ji doporučil CzechInvest.

Podnik nikdy nepřestal vyrábět. Loni firma utržila 206 milionů korun, o 87 milionů více než v roce 2003, provozní zisk převýšil šest milionů korun. Letošní první pololetí nechtěl Klíma komentovat. "Komplikované hledání partnera přineslo problémy s dodavateli i odběrateli," uvedl.

Ilustrační foto

Autoři: ,


Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...10 LET OD KRIZE: Místo práce jsme stříleli vrtulníky, říká bývalý bankéř Lehmanů

Nik Storonsky, zakladatel a šéf britského bankovního start-upu Revolut.

Před deseti lety oběhly celý svět fotky bankéřů, jak s papírovými krabicemi vyklízejí své kanceláře na Wall Streetu....

ČSA se vracejí do minulosti. Aerolinky vymění flotilu airbusů za boeingy

Ilustrační snímek

České aerolinie čeká během následujících měsíců velká výměna provozovaných letadel. Do dvou let mají ve flotile...

KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

Další z rubriky

Podvodné stránky úřadu práce klamou nezaměstnané, varuje ten skutečný

Desítky nových pracovních míst přibude na Ostravsku a Karvinsku pro úředníky....

Klamavé weby nabízejí rekvalifikaci zdarma pro každého a volná pracovní místa, zdánlivě garantovaná úřadem práce....

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, varuje Zeman

Prezident Miloš Zeman při setkání se zástupci německých firem, které investují...

Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Podle něj za každou takovou krizí stojí „blbost...

Řidič autobusu jako akční hrdina, dopravní podniky lákají nové zaměstnance

Ilustrační snímek

Dopravní podniky osmi českých měst spustily tento týden reklamní kampaň, kterou lákají nové zaměstnance na místa...Najdete na iDNES.cz