Souboj o pivo a vejce. Karlovarský supermarket čelil nájezdu zákazníků

  12:41aktualizováno  12:41
V bojiště se ve čtvrtek ráno proměnil karlovarský Kaufland. Zákazníkům tam nenabízeli nic zadarmo, přesto už téměř hodinu před otevřením stál početný dav lidí u vchodu do marketu. Hlavním tahákem bylo tentokrát zlevněné pivo Pilsner Urquell a plata laciných vajíček.
Mít nákupní vozík ještě před otevřením Kauflandu, je zásadní věc. Jen takoví zákazníci mohou bez zbytečného zdržování vyrazit ze startovní čáry a neztratit ani vteřinu (ilustrační foto).

Mít nákupní vozík ještě před otevřením Kauflandu, je zásadní věc. Jen takoví zákazníci mohou bez zbytečného zdržování vyrazit ze startovní čáry a neztratit ani vteřinu (ilustrační foto). | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Seniorka Marie Tamášová z Karlových Varů nakupuje v Kauflandu a přitom si bedlivě hlídá nákupní vozík, do kterého si odložila berli. Ve vozíku má jenom plato vajec a nezlevněné mléko.

"Lidé dělají, jako by rok nejedli. V této republice je možné všechno. Posledně mně někdo ukradl nákupní vozík, ze kterého předtím vyházel všechno zboží," vysvětlila seniorka důvod, proč z něj nespustí ani na chvilku oči.

Mít nákupní vozík ještě před otevřením Kauflandu, je zásadní věc. Jen takoví zákazníci mohou bez zbytečného zdržování vyrazit ze startovní čáry a neztratit ani vteřinu. Vietnamští obchodníci jsou si toho dobře vědomi. Proto bývají na startu mezi prvními.

Mezi šťastné majitele vozíku patří drobná, asi 150 centimetrů vysoká Vietnamka. Sprintuje od vstupních dveří k paletám s plzeňským pivem. V papírovém kartonu je 15 lahví prodávaných v mimořádné nabídce za 209 korun.

Vietnamka vybojovala několik krabic, staví je na sebe. Vzniklá pyramida je vyšší než ona. Najednou se několik lahví z krabic vysypalo, takže je podlaha plná rozlitého piva a střepů.

"Do prčic," ulevila si pracovnice Kauflandu paní Marie, která doplňovala v regálu jogurty. Nechtěně totiž šlápla do střepů z pivních lahví. V hlavní uličce se po paletě piva za několik minut jen zaprášilo. "Doma mne zabijou, že jsem Plzeň neukořistila," povzdychla si paní v texaskách.

Tu kdosi objevil další kartony piva v zastrčené uličce. "Plzeň ještě bude," chlácholil pivachtivé davy jeden ze zaměstnanců Kauflandu. Za chvíli přiváží další várku. Zaměstnanec vysvětlil, že s pivem přijel celý kamion, a ve skladu jsou ještě dobré dvě desítky palet. "Chtěla jsem jen jednu krabici pro dceru Janu na svatbu a málem jsem přišla o život," divila se jedna ze zákaznic.

Jeden dav nakupuje, druhý čeká na vozíky

Za několik minut po otevření Kauflandu se fronty přesouvají z prostor pro vozíky k pokladnám. Většinou u nich stojí jako první Vietnamci. Musí se totiž otáčet, aby co nejvíce naplnili své dodávky, se kterými přijeli.

Letáky a akce na jednom místě

Sledujte letáky, akce a slevy hypermarketů pohodlně na jednom místě: na portálu AkcniCeny.cz

Lidé, kteří marně čekají na vozíky, se zlobí, že někteří "také obchodníci" jsou u pokladny s nákupy i osmkrát. "Až začnou všichni platit daně, republika bude bohatá," komentuje okolí chování pilných obchodníčků.

Odborníci vysvětlují nákupní šílenství několika důvody. "Jedním z nich může být hamižnost. Zákazníci si myslí, že převezli obchod a získali něco se slevou. Přitom si neuvědomí, jak nízká je výrobní cena zboží," poznamenal karlovarský psychiatr Vladimír Beran.

Příští čtvrtek to bude vypadat v Kauflandu stejně. Už se chystají nové slevové letáky.

Nejčtenější

V příštím roce přijde ekonomická krize, řekl ekonom Pikora v Rozstřelu

Ekonom Vladimír Pikora v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (4. prosince 2018)

„O tom, že krize přijde, nemusíme pochybovat. Podle mého názoru k tomu dojde v příštím roce,“ uvedl ekonom Vladimír...

Světové burzy rychle ztrácejí, propad akcií může přivolat recesi i v Česku

Newyorská burza (24. 8. 2015)

Finanční trhy zachvátila „blbá nálada“. Burzy po celém světě již několik dnů v řadě ztrácejí a ani vyhlídky nejsou...

Štědrá nadílka ve Škodovce, zaměstnanci dostali bonus i prémii 12 tisíc

Ilustrační snímek

Zaměstnanci mladoboleslavské automobilky Škoda si před letošními Vánocemi výrazně finančně polepší. Společnost totiž...

Protesty drtí francouzskou ekonomiku, šokovaní turisté ze země odjíždějí

Hnutí žlutých vest opět demonstruje v Paříži a dalších francouzských městech...

Protesty takzvaného hnutí žlutých vest proti vládním reformám těžce zasáhly francouzskou ekonomiku. Výrazný útlum tržeb...

Finanční správa si kvůli EET došlápla na soukromé kluby, padaly pokuty

Příběh elektronické evidence tržeb

Zátah ve 24 provozovnách, označených jako soukromé kluby, kde se místní scházejí za zábavou a za pitím, uskutečnili v...

Další z rubriky

Česko dostane od Srbska 222 milionů korun. Země splácí své staré dluhy

Ministryně financí Alena Schillerová přichází na ranní jednání vlády. (14. 11....

Česká republika dostane od Srbska 221,7 milionu korun za staré dluhy. Příslušnou dohodu v pondělí podepsala na zámku v...

Třináctý plat letos dostane rekordní počet lidí, odhalil průzkum

Ilustrační snímek

V letošním roce dostane třináctý plat nebo odměnu téměř každý šestý zaměstnanec soukromých firem. Vyplývá to z průzkumu...

Lichtenštejnové chtějí zpět majetek, který jim vzaly Benešovy dekrety

Před sedmdesáti lety zemřel prezident Edvard Beneš

Český stát by měl knížecí rodině Lichtenštejnů vrátit velkou část majetku, o nějž ho v roce 1945 připravily Benešovy...

Najdete na iDNES.cz