Souboj o pivo a vejce. Karlovarský supermarket čelil nájezdu zákazníků

  12:41aktualizováno  12:41
V bojiště se ve čtvrtek ráno proměnil karlovarský Kaufland. Zákazníkům tam nenabízeli nic zadarmo, přesto už téměř hodinu před otevřením stál početný dav lidí u vchodu do marketu. Hlavním tahákem bylo tentokrát zlevněné pivo Pilsner Urquell a plata laciných vajíček.
Mít nákupní vozík ještě před otevřením Kauflandu, je zásadní věc. Jen takoví zákazníci mohou bez zbytečného zdržování vyrazit ze startovní čáry a neztratit ani vteřinu (ilustrační foto).

Mít nákupní vozík ještě před otevřením Kauflandu, je zásadní věc. Jen takoví zákazníci mohou bez zbytečného zdržování vyrazit ze startovní čáry a neztratit ani vteřinu (ilustrační foto). | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Seniorka Marie Tamášová z Karlových Varů nakupuje v Kauflandu a přitom si bedlivě hlídá nákupní vozík, do kterého si odložila berli. Ve vozíku má jenom plato vajec a nezlevněné mléko.

"Lidé dělají, jako by rok nejedli. V této republice je možné všechno. Posledně mně někdo ukradl nákupní vozík, ze kterého předtím vyházel všechno zboží," vysvětlila seniorka důvod, proč z něj nespustí ani na chvilku oči.

Mít nákupní vozík ještě před otevřením Kauflandu, je zásadní věc. Jen takoví zákazníci mohou bez zbytečného zdržování vyrazit ze startovní čáry a neztratit ani vteřinu. Vietnamští obchodníci jsou si toho dobře vědomi. Proto bývají na startu mezi prvními.

Mezi šťastné majitele vozíku patří drobná, asi 150 centimetrů vysoká Vietnamka. Sprintuje od vstupních dveří k paletám s plzeňským pivem. V papírovém kartonu je 15 lahví prodávaných v mimořádné nabídce za 209 korun.

Vietnamka vybojovala několik krabic, staví je na sebe. Vzniklá pyramida je vyšší než ona. Najednou se několik lahví z krabic vysypalo, takže je podlaha plná rozlitého piva a střepů.

"Do prčic," ulevila si pracovnice Kauflandu paní Marie, která doplňovala v regálu jogurty. Nechtěně totiž šlápla do střepů z pivních lahví. V hlavní uličce se po paletě piva za několik minut jen zaprášilo. "Doma mne zabijou, že jsem Plzeň neukořistila," povzdychla si paní v texaskách.

Tu kdosi objevil další kartony piva v zastrčené uličce. "Plzeň ještě bude," chlácholil pivachtivé davy jeden ze zaměstnanců Kauflandu. Za chvíli přiváží další várku. Zaměstnanec vysvětlil, že s pivem přijel celý kamion, a ve skladu jsou ještě dobré dvě desítky palet. "Chtěla jsem jen jednu krabici pro dceru Janu na svatbu a málem jsem přišla o život," divila se jedna ze zákaznic.

Jeden dav nakupuje, druhý čeká na vozíky

Za několik minut po otevření Kauflandu se fronty přesouvají z prostor pro vozíky k pokladnám. Většinou u nich stojí jako první Vietnamci. Musí se totiž otáčet, aby co nejvíce naplnili své dodávky, se kterými přijeli.

Letáky a akce na jednom místě

Sledujte letáky, akce a slevy hypermarketů pohodlně na jednom místě: na portálu AkcniCeny.cz

Lidé, kteří marně čekají na vozíky, se zlobí, že někteří "také obchodníci" jsou u pokladny s nákupy i osmkrát. "Až začnou všichni platit daně, republika bude bohatá," komentuje okolí chování pilných obchodníčků.

Odborníci vysvětlují nákupní šílenství několika důvody. "Jedním z nich může být hamižnost. Zákazníci si myslí, že převezli obchod a získali něco se slevou. Přitom si neuvědomí, jak nízká je výrobní cena zboží," poznamenal karlovarský psychiatr Vladimír Beran.

Příští čtvrtek to bude vypadat v Kauflandu stejně. Už se chystají nové slevové letáky.Nejčtenější

Všichni chtěli spot ve stylu Air Bank, říká autor. Nově opisuje E.ON

Reklama na služby E.ON.

Jedni říkají, že jde o „vykrádačku“, jiní to tak nevidí. Spotů, které se inspirovaly populárními krátkými reklamami Air...

Šátek za tisíc dolarů vypadá jako ženské přirození, značka Fendi sklidila výsměch

Růžovou šálu Touch of Fur vyrábí italská módní značka Fendi

Italská značka luxusního oblečení Fendi pobavila svým kožešinovým šátkem mnohé uživatele sociálních sítí. Zejména jeho...Z prošlého jídla a miliard much udělali dva Britové v Jižní Africe byznys

Od roku 2008, kdy firma vznikla a přijala první zaměstnance, se jejich počet...

Miliardy much a hnijící jídlo jsou pro bratry Jasona a Davida Drewovy z Velké Británie jádrem podnikání. V Jižní Africe...

Mladí chtějí žít na dluh a mít hned to, na co rodiče šetřili, říká bankéř

Šéf Sberbank Edin Karabeg

Mileniálové si půjčují a jsou častěji ochotni jít do rizika než jejich rodiče, myslí si šéf české pobočky Sberbank Edin...

Mileniálové všech zemí, spojte se. Mladá generace se odvrací od kapitalismu

Socha Karla Marxe v německém Trieru

Popularita kapitalismu mezi mladými Američany klesá. Přibližně polovina z nich by raději žila v socialistické zemi,...

Další z rubriky

Agrofert se znovu snaží koupit pekárny United Bakeries

Dodávky firmy Penam určené pro distribuci pečiva.

Pekárenská firma Penam z koncernu Agrofert hodlá koupit jediného akcionáře čelního českého výrobce pečiva United...

Moravská vína čeká výjimečný ročník, letos se mohou vyrovnat francouzským

Víno (ilustrační foto)

Mimořádně dobrý ročník, hlavně pro červená vína, se rýsuje jihomoravským vinařům. Vinobraní končí a podle prvotních...

Konec drezury zvířat v cirkusech? Ministerstvo je plánuje zakázat

Ilustrační snímek

Ministerstvo zemědělství navrhuje úplný zákaz vystupování a drezury zvířat v cirkusech. O opatření v rámci novely...Najdete na iDNES.cz