Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Smlouvy netajíme, říká šéf AutoCont On Line

  13:41aktualizováno  13:41
Více než hodinu odpovídal na otázky čtenářů iDNES Vlastimil Palata, šéf společnosti AutoCont On Line, jež se výrazně podílí na projektu Internet do škol. Otázky sahaly od financování až po právní stránku věci. "Všechny podstatné smlouvy jsou zveřejněné od června 2002. Důvod pro plné zveřejnění až v této době byl jasný - nechtěli jsme, aby se jejich problematika stala součástí předvolebního boje," uvedl například v odpovědi týkající se znění smluv. Odpovědi najdete ZDE.
Šéf AutoCont On-line odpovídá

Šéf AutoCont On-line odpovídá - Čtenářům iDNES odpovídal šéf AutoCont On-line Vlastimil Palata. (5. listopadu 2002) | foto: Luboš KratochvíliDNES.cz

Projekt Internet do škol a s ním spojenou státní zakázku za 4,4 miliardy korun provázejí kontroverze už od vyhlášení vítězů celého tendru - společností AutoCont On Line a Českého Telecomu. Není snad týdne, aby se nevynořily hlasy zpochybňující výši faktur, technické parametry dodávek či ustanovení smluv.

Historie projektu Internet do škol začíná na podzim roku 2000 vyhlášením veřejné obchodní soutěže. První neshody se objevily na jaře 2001, kdy bylo v rámci tendru pro formální nedostatky odmítnuto pět ze šesti uchazečů.

Tehdejší ministr školství Eduard Zeman vyhlásil poté 18. října 2001 sdružení AutoCont On Line-Český Telecom vítězem soutěže.

5. dubna 2002 dokončilo sdružení připojení první školy v Cehenicích na Strakonicku. Celkem má být do konce letošního roku připojeno do školské sítě a na internet nejméně 3620 škol, ve kterých AutoCont On Line nově dodá minimálně 25 240 počítačů, více než 2 100 serverů a každá škola obdrží laserovou tiskárnu.

Odpovědi najdete TADY
Některé problematické smlouvy okolo Internetu do škol vypluly na povrch po letošních volbách. Petra Buzková jako jeden z prvních kroků ve funkci ministryně školství nechala prozkoumat právě Internet do škol. "Čekáme na výsledky od Nejvyššího kontrolního úřadu," říká náměstek Václav Pícl. Kromě toho už školství vypovědělo osm smluv, které bezprostředně s Internetem do škol souvisí.

Rozruch budí i nutnost registrace softwaru, který se školy rozhodnou používat. Pokud chtějí využít vlastní programy, musí jim je AutoCont On Line schválit a zaregistrovat. Poplatek za tuto certifikaci se pohybuje mezi dvanácti až čtyřiceti tisíci korunami.

"Tento software projde tzv. registrací, to znamená ověříme, jestli ty podmínky splňuje, nebo ne, to znamená, jestli není pro provoz informační, komunikační infrastruktury nebezpečný," vysvětlil nedávno Vlastimil Palata v České televizi.

Kdo je Vlastimil Palata?
Letos osmatřicetiletý předseda představenstva AutoCont On Line je absolventem elektrotechnické fakulty ČVUT. V roce 1991 přišel do společnosti AutoCont a stal se zakládajícím společníkem pražské pobočky. Od roku 1998 zastával funkci obchodního ředitele společnosti AutoCont CZ.

Po založení účelové společnosti AutoCont On Line se věnuje aktivitám spojené se školským internetem.

Vlastimil Palata je ženatý, má jedno dítě.

Autoři: ,Nejčtenější

Válka o prodavačky pokračuje. Nástupní mzda v Lidlu bude 28 tisíc

Nová prodejna v Berouně se otevře v následujících týdnech.

Diskonty Lidl v Česku zvýší od března nástupní mzdu pokladních a prodavaček na 28 tisíc korun, tedy o pětinu. V Praze a...

Soud dal řidiči německý plat, čeští dopravci se bojí růstu počtu žalob

Šofér kamionu Jiří Gabrhel

První český řidič kamionu vyhrál soud o to, že mu česká firma za řízení v Německu platila méně, než kolik je tamní...Pět tisíc dolarů na ruku a sbohem. Amazon se zbavuje lidí bez motivace

Pracovníkům ve skladu Amazon se v USA důsledně říká „associates“, tedy...

Nestandardní cestou jde americký Amazon při propouštění zaměstnanců bez motivace. Svému personálu předložil „nabídku“,...

Fronty i na půl hodiny. Kaufland má málo pokladních, lidé si stěžují

(Ilustrační snímek)

V Kauflandu na pražském Bohdalci je 25 pokladen, v posledních dnech je však běžné, že fungují jen čtyři. Nakupujících...

Nejmladší český miliardář začal ve skladu. Dnes ovládá zbrojařské impérium

Majitel Czechoslovak Group Michal Strnad.

Pětadvacetiletý Michal Strnad se po převodu stoprocentního podílu zbrojařsko-průmyslového holdingu Czechoslovak Group...

Další z rubriky

Prodávat kostku másla za 90 korun byla zlotřilost, říká majitel Madety

Předseda představenstva a generální ředitel Madeta a. s. Milan Teplý.

Majiteli českobudějovické Madety Milanu Teplému sice bude příští rok v březnu 70 let, ale podnik stále řídí pevnou...

Kdo dřív přijde, ten pracuje. Sdílené kanceláře budoucnosti patří všem

Coworkingové centrum Paralelní Polis v Praze

Sdílené kanceláře táhnou. Do půl roku se rozrostou o čtvrtinu, a to nejen v Praze. Zájem o pracovní místa v...

Co Češi tolik nekupují. CD a DVD už jsou mrtvá i pro statistiky

CD - ilustrační foto

Statistici udělali pořádek ve spotřebním koši a vyhodili, co už Češi tolik nekupují. Přestali tak sledovat ceny...

Najdete na iDNES.cz