Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Speciální hadr na okna si prý opravdu vystačí jen s vodou

aktualizováno 
-
Klára Kakešová, 22 let, studentka:
Použila jsem hadr nejprve na obrazovku počítače a poté na okna. Suchý hadr na obrazovce nezanechal žádné viditelné změny ani k lepšímu, ale ani k horšímu. Na okna jsem se proto rozhodla použít hadr v kombinaci s čistou vodou (podle doporučení prodavačky). Tentokrát byl výsledek očividný. Okna byla poměrně čistá, jako bych použila normální hadr a čistící prostředek. Výsledek byl tedy poměrně uspokojivý, ale v každém případě je cena čtyřiačtyřiceti korun za hadr strašná.
Jana Nováková, 52 let, učitelka:
Utěrkou jsem byla mile překvapena. Dobře se s ní pracovalo a výkon, který odvedla, hodnotím dobře. Používala jsem ji na umývání větších ploch - zrcadel a obkladaček za kuchyňskou linkou. Bohužel u utěrky nebyl přiložen český návod, a tak jsem čerpala informace o jejím požívání pouze ze stručného nápisu na jejím obale v cizím jazyce. Podařilo se mi ale rozluštit, že utěrku netřeba namáčet do chemických prostředků, a tak jsem používala pouze vodu. Zjistila jsem, že nejvhodnější je voda teplá, zlepšuje její elastické vlastnosti. Pokud je utěrka příliš vyždímaná, stírá špatně. Nejvhodnější je na okna, neboť poté je sklo možno pouze nechat oschnout a nemusí se už leštit.
Jarmila Pospíšková, 40 let, na mateřské dovolené:
Když jsem vzala navlhčenou utěrku do ruky, nebylo to nic příjemného. Připadala mi slizká. Vzhledem k tomu, že jsem na obalu marně hledala český návod, musela jsem nejdříve zkoušet, zda lépe utírá namočena ve vodě studené, nebo teplé. Druhá varianta byla správná a nutno přiznat, že při použití teplé vody se zmírnila i ona jakási slizkost. Pokud jsem utěrku používala na velké plochy, například na mytí oken, bylo vše v pořádku. Při utírání ploch menších, například televizní obrazovky, už ale po ní zůstávaly šmouhy. Přesto se domnívám, že i za tuto cenu bych si utěrku domů koupila.
Marie Štrelíková, 86 let, důchodkyně:
Kdyby mi nebylo řečeno, že tento hadr slouží k čištění oken, vlastně bych to vůbec nepoznala. Chybí totiž český návod, snad jen slovo "Fönsterputsning" by mohlo něco napovědět. Hadr vůbec nečistí, mastnou skvrnu od oleje úplně rozmazal, možná ale nemám sílu v rukách nebo ze strachu, že promáčknu okenní tabulku, jsem příliš nepřitlačila. Gumový hadr ale vůbec neodpovídá ceně.
Marcela Janouchová, 51 let, obchodní referentka:
Hadr se při mytí oken či zrcadel neznečišťuje. Veškerou špínu totiž velice snadno smyje ve vlažné vodě. Jelikož se navíc nechová jako houba a nasaje do sebe menší množství vody, nezanechává na oknech ani šmouhy.
Hana Vítová, 19 let, studentka:
Vyčistit tímto gumovým hadrem něco skleněného dá zabrat. Okno a vitrínu jsem s tím vůbec nevyčistila, raději jsem později použila osvědčený český čisticí přípravek. Jazyku na návodu nerozumím, jako místo původu je uvedeno pouhé SKANDINAVIA.
Marcela Trnavská, 49 let, manažerka úklidové firmy:
Hadr na okna jsme vyzkoušeli při generálním úklidu v naší budově. Výrobek při mytí oken se osvědčil, ale ještě lepších výsledků jsme dosáhli u okenních rámů. Hadr se ani při tak náročné zkoušce žádným způsobem nepotrhal a zachoval si prakticky původní podobu.

Hadr má okna vyčistit údajně i bez saponátů.

Autor:Nejčtenější

Brity pobouřila cibule v plastu z Lidlu. Mayová vyhlásila odpadu válku

Lidl začal prodávat loupané cibule v plastu. Zákazníci krok kritizují.

Britové na sociálních sítích kritizují diskontní řetězec Lidl za to, že začal prodávat loupanou cibuli v plastových...

Diesely nikdo nechce. V britských automobilkách hrozí masivní propouštění

(Ilustrační snímek)

Pracovníci automobilového průmyslu ve Velké Británii mají důvod k obavám. Snaha o ukončení provozu dieselových vozidel...Ceny bytů rapidně vzrostly. Za cenu jednoho v Praze jich v Ústí koupíte osm

(Ilustrační snímek)

Ceny bytů v Česku za tři roky zdražily o čtvrtinu. Průměrná cena za byt o výměře 65 metrů čtverečních se vyšplhala...

Spodničkáři Jejího Veličenstva přišli o licenci. Kvůli pikanteriím v knize

Britská královna Alžběta II. na garden party v zahradách Buckinghamského paláce...

Společnost Rigby & Peller měla výsadní postavení – dodávala luxusní spodní prádlo přímo do Buckinghamského paláce. S...

Nový rekord. Norwegian Airlines zvládly nejrychlejší let přes Atlantik

Ilustrační snímek

Aerolinky Norwegian Airlines drží rekord v letu přes Atlantik v nejkratším čase uskutečněný podzvukovým komerčním...

Další z rubriky

Lepší se to, ale Češi na experimenty pořád nejsou, říká gastromág Maurer

Pavel Maurer

Češi jsou v jídle stále konzervativní a málo experimentují, ale pomalu se to zlepšuje, řekl zakladatel a vydavatel...

Nebrečeli jste u stromečku štěstím? Dárek můžete vrátit, nabízejí firmy

(ilustrační snímek)

Vánoční dárky, které se nesetkají se zájmem obdarovaného, lze v řadě obchodů vrátit či vyměnit. Internetových obchodů,...

Nákupy potravin na internetu: velké e-shopy jsou spolehlivé, malé jako loterie

(Ilustrační snímek)

Zaneprázdnění rodiče, maminky na mateřské, lidé starší i nemocní stále častěji využívají k nákupu potravin internet....

Najdete na iDNES.cz