Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Speciální hadr na okna si prý opravdu vystačí jen s vodou

aktualizováno 
-
Klára Kakešová, 22 let, studentka:
Použila jsem hadr nejprve na obrazovku počítače a poté na okna. Suchý hadr na obrazovce nezanechal žádné viditelné změny ani k lepšímu, ale ani k horšímu. Na okna jsem se proto rozhodla použít hadr v kombinaci s čistou vodou (podle doporučení prodavačky). Tentokrát byl výsledek očividný. Okna byla poměrně čistá, jako bych použila normální hadr a čistící prostředek. Výsledek byl tedy poměrně uspokojivý, ale v každém případě je cena čtyřiačtyřiceti korun za hadr strašná.
Jana Nováková, 52 let, učitelka:
Utěrkou jsem byla mile překvapena. Dobře se s ní pracovalo a výkon, který odvedla, hodnotím dobře. Používala jsem ji na umývání větších ploch - zrcadel a obkladaček za kuchyňskou linkou. Bohužel u utěrky nebyl přiložen český návod, a tak jsem čerpala informace o jejím požívání pouze ze stručného nápisu na jejím obale v cizím jazyce. Podařilo se mi ale rozluštit, že utěrku netřeba namáčet do chemických prostředků, a tak jsem používala pouze vodu. Zjistila jsem, že nejvhodnější je voda teplá, zlepšuje její elastické vlastnosti. Pokud je utěrka příliš vyždímaná, stírá špatně. Nejvhodnější je na okna, neboť poté je sklo možno pouze nechat oschnout a nemusí se už leštit.
Jarmila Pospíšková, 40 let, na mateřské dovolené:
Když jsem vzala navlhčenou utěrku do ruky, nebylo to nic příjemného. Připadala mi slizká. Vzhledem k tomu, že jsem na obalu marně hledala český návod, musela jsem nejdříve zkoušet, zda lépe utírá namočena ve vodě studené, nebo teplé. Druhá varianta byla správná a nutno přiznat, že při použití teplé vody se zmírnila i ona jakási slizkost. Pokud jsem utěrku používala na velké plochy, například na mytí oken, bylo vše v pořádku. Při utírání ploch menších, například televizní obrazovky, už ale po ní zůstávaly šmouhy. Přesto se domnívám, že i za tuto cenu bych si utěrku domů koupila.
Marie Štrelíková, 86 let, důchodkyně:
Kdyby mi nebylo řečeno, že tento hadr slouží k čištění oken, vlastně bych to vůbec nepoznala. Chybí totiž český návod, snad jen slovo "Fönsterputsning" by mohlo něco napovědět. Hadr vůbec nečistí, mastnou skvrnu od oleje úplně rozmazal, možná ale nemám sílu v rukách nebo ze strachu, že promáčknu okenní tabulku, jsem příliš nepřitlačila. Gumový hadr ale vůbec neodpovídá ceně.
Marcela Janouchová, 51 let, obchodní referentka:
Hadr se při mytí oken či zrcadel neznečišťuje. Veškerou špínu totiž velice snadno smyje ve vlažné vodě. Jelikož se navíc nechová jako houba a nasaje do sebe menší množství vody, nezanechává na oknech ani šmouhy.
Hana Vítová, 19 let, studentka:
Vyčistit tímto gumovým hadrem něco skleněného dá zabrat. Okno a vitrínu jsem s tím vůbec nevyčistila, raději jsem později použila osvědčený český čisticí přípravek. Jazyku na návodu nerozumím, jako místo původu je uvedeno pouhé SKANDINAVIA.
Marcela Trnavská, 49 let, manažerka úklidové firmy:
Hadr na okna jsme vyzkoušeli při generálním úklidu v naší budově. Výrobek při mytí oken se osvědčil, ale ještě lepších výsledků jsme dosáhli u okenních rámů. Hadr se ani při tak náročné zkoušce žádným způsobem nepotrhal a zachoval si prakticky původní podobu.

Hadr má okna vyčistit údajně i bez saponátů.

Autor:Nejčtenější

Nová dálnice obkrouží Česko po obvodu a spojí krajská města, plánuje stát

Propojení krajských měst dálnicemi, rychlostními silnicemi, a silnicemi I.tříd

Stovky kilometrů nových dálnic mají spojit krajská města. Na rozdíl od dnešní sítě, která často končí nebo začíná v...

Skupina J&T odvolala představenstvo CEFC Europe, Číňané nezaplatili dluhy

Jaroslav Tvrdík na stadionu v Edenu

Československá finanční skupina J&T ztratila trpělivost s čínskou společností CEFC Group (Europe). Do firmy, kterou v...Soutěž Sexistické prasátečko končí. Firmy vábí na sex i ženy v kuchyni

2016. Kontroverzní propagační plakát šumperského festivalu Džemfest, který...

Po deseti letech končí udílení anticen Sexistické prasátečko, pořádané neziskovou organizací Nesehnutí. Letos přešlapy...

Traktorových náklaďáků je v Česku 131, firmám umožňují obcházet zákazy

Zemědělský tahač Tatra Phoenix 6x6

Vypadají úplně stejně jako nákladní auta. Nemají ale tachograf, řídit je lze od sedmnácti let, řidič nemusí dodržovat...

Řetězec nabízel v akci falšované uzené. Maso vidělo sotva z půlky

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří nedaleko Brna.

Česko má další případ falšování masných výrobků, inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zjistili...

Další z rubriky

Prázdné regály a ořezaný sortiment. Penny v Německu ukázal život bez včel

Prázdné regály v prodejně Penny v německém Hannoveru

Včely jsou užitečné, uvědomuje si to snad každý. Závislost lidí na tomto hmyzu je však mnohem větší, než si většina...

Instantní kakao tvoří ze tří čtvrtin cukr, pro dítě je i jeden hrnek moc

Instantní kakaový nápoj (ilustrační snímek)

Instantní kakaa obsahují v průměru 75 procent cukru a jen 21 procent drahého kakaového prášku, upozorňuje...

Řetězec nabízel v akci falšované uzené. Maso vidělo sotva z půlky

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří nedaleko Brna.

Česko má další případ falšování masných výrobků, inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zjistili...

Najdete na iDNES.cz