Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Speciální kráječ zkoušející zklamal na celé čáře

aktualizováno 
- V televizi se objevila další reklama na zdánlivě zázračného pomocníka do domácnosti. Kdo ji zhlédne, má téměř chuť vyhodit svého kuchyňského robota a pořídit si právě jedinečný kráječ firmy WS Teleshop International. Na obalu kráječe je uvedeno, bohužel jen anglicky, že se hodí na porcování, krájení a sekání veškeré tvrdé i měkké zeleniny a ovoce. Podle reklamy zvládne i naklepat maso. Mohlo by se tedy zdát, že prkénko s připevněným nožem za cenu 408 korun umí téměř všechno. Zda to tak je, o tom se přesvědčilo šest laických kuchařů a jeden profesionál.

Lucie Jirků, 18 let, studentka:
Kráječ s dvěma ostrými noži mě nijak výrazně nenadchl. Zkoušela jsem s ním nakrájet zeleninu, ale z rajčatových jablíček vyteklo zbytečně velké množství šťávy, přičemž slupku nože nedokrojily. Se slupkou u zelených paprik si kráječ rovněž nedokázal poradit. Jako pomocníka do kuchyně bych si tento nesmyslný nástroj nepořídila.

Marie Štulíková, 86 let, důchodkyně:
Tento kráječ vůbec nedoporučuji starším lidem, kterým se třesou ruce. Člověk totiž může snadno přijít k úrazu, hlavně o prsty. Nůž je vratký a nestabilní, navíc celá podložka vůbec nedrží na kuchyňské lince. S výrobkem nejsem vůbec spokojena.

Martin Vyhnálek, 18 let, student:
Po vzoru ženy z obrázku, která tak umělecky krájí zelí, jsem se pokusil o totéž. Marně. Nůž se všelijak otáčí, a proto jsem měl problémy udržet ho ve stabilní poloze, aby ostří nesjelo na prsty. Použil jsem také zdobítko, ale místo krásně rozkrojeného rajčete, jaké lze spatřit na obrázku, z mého rajského jablka vzniklo jen přepůlené rajče, z kterého vytekla šťáva. Vytouženému tvaru se vůbec nepodobalo.

Libuše Vítová, 50 let, asistentka:
Umělohmotný kráječ není na kuchyňské lince vůbec stabilní. Kráječ jsem použila k přípravě zeleninového salátu. S čínským zelím si ozubený nůž poradil poměrně snadno, ale samotné listy posléze nedokrojil. Ta samá situace nastala při krájení paprik a rajčat. S umělým nožíkem na tvarování jsem se snažila vykouzlit pohledný pomeranč, ale ani zdaleka se mi to nepovedlo. Kráječ se neosvědčil ani na další druhy zeleniny včetně pórku. Do kuchyně se podle mě nehodí.

Petra Vondresová, 22 let, překladatelka:
Zvolit si tento kráječ jako pomocníka do kuchyně je neštěstí. Po zakoupení totiž člověk zjistí, že kráječ je vlastně k ničemu. Práci nijak neurychlí, spíše ztíží, protože člověk si musí dávat dobrý pozor na prsty. Potraviny vůbec nedokrojí a tvarovat suroviny s přiloženým tvořítkem také moc dobře nelze. Kráječ se mi vůbec neosvědčil a ani by mě nenapadlo si ho někdy pořizovat do kuchyně.

Petra Janečková, 49 let, úřednice:
Použití kráječe je problematické, krájecí deska se pod tlakem prohýbá a nůž nedokrajuje. Nůž samotný je nevhodně upevněn a rukojeť také není ideální. Kráječ oproti běžnému noži s prkénkem nešetří čas ani práci, ba právě naopak.

Michal Tomášek, 21 let, kuchař:
Tento kráječ jsem se zájmem vyzkoušel, protože jsem vyučený kuchař. Český návod mi chyběl, a proto jsem se inspiroval obrázky. Bohužel musím konstatovat, že na čerstvou zeleninu, jako například mrkev, celer a petržel, bych tento kráječ vůbec nedoporučil. Spokojen jsem byl pouze s krájením zeleniny sterilované. Za ocenění na přístroji stojí jen ostří nože. Za více než čtyři stovky bych si raději koupil jeden pořádný, obyčejný nůž.

Speciální kráječ zkoušející zklamal na celé čáře

Autor:


Nejčtenější

Zoot řeší množství vráceného zboží, čeká ho boj se Zalandem

Prodejna e-shoopu Zoot v Praze.

Nakupovat oblečení a boty po internetu není zatím pro většinu Čechů obvyklé. Na tomto poli se přitom právě rozhořel boj...

Mladík šel do práce 22 kilometrů pěšky. Šéf mu za oddanost daroval auto

Americký student Walter Carr byl z nečekaného daru dojatý.

Walter Carr, osmnáctiletý nováček ve stěhovací firmě Bellhops, měl svou první práci odvést v domě v americkém Pelhamu....Lidé se stěhují do okolí měst, každé ráno pak tráví v autech v kolonách

Stávka na francouzské železnici nahnala více lidí do aut. V Paříži se tvoří...

Kvůli vysokým cenám bydlení ve městech roste poptávka po nemovitostech v jejich okolí. „Evidujeme meziroční růst zájmu...

Čokoláda Toblerone se vrátí ke svému původnímu tvaru, mezery se neosvědčily

Čokoláda Toblerone

Tradiční švýcarská čokoláda Toblerone se vrátí ke svému původnímu tvaru. Její americký majitel předloni zvětšil mezery...

Do důchodu později a jiné daně, radí Česku OECD

Ilustrační snímek

Česko by mělo navázat věk pro odchod do důchodu na očekávanou délku života. Doporučuje to Organizace pro hospodářskou...

Další z rubriky

Lépe měřit a méně regulovat, doporučují experti na šetření jídlem

Pracovnice Tesco třídí potraviny, které obchodní řetězec věnuje do potravinové...

Potravinový odpad neumíme měřit a striktní nařízení v boji s plýtváním jídlem nepomáhají. K tomuto závěru dospěl...

Nula na smrt, všechno na spoření. Životní pojištění, které nevydělá

Ilustrační snímek

Mnoho lidí s vidinou zhodnocení uzavřelo smlouvu o investičním životním pojištění. Pokud má produkt sloužit jen k...

VIDEO: Kaufland testuje samoobslužné pokladny pro velké nákupy

Kaufland zavádí nové samoobslužné pokladny pro velké nákupy. Jak na ně?

Obchodní řetězec Kaufland testuje od května ve své prodejně na pražském Vypichu automatické pokladny nové generace....

Najdete na iDNES.cz