Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Speciální kráječ zkoušející zklamal na celé čáře

aktualizováno 
- V televizi se objevila další reklama na zdánlivě zázračného pomocníka do domácnosti. Kdo ji zhlédne, má téměř chuť vyhodit svého kuchyňského robota a pořídit si právě jedinečný kráječ firmy WS Teleshop International. Na obalu kráječe je uvedeno, bohužel jen anglicky, že se hodí na porcování, krájení a sekání veškeré tvrdé i měkké zeleniny a ovoce. Podle reklamy zvládne i naklepat maso. Mohlo by se tedy zdát, že prkénko s připevněným nožem za cenu 408 korun umí téměř všechno. Zda to tak je, o tom se přesvědčilo šest laických kuchařů a jeden profesionál.

Lucie Jirků, 18 let, studentka:
Kráječ s dvěma ostrými noži mě nijak výrazně nenadchl. Zkoušela jsem s ním nakrájet zeleninu, ale z rajčatových jablíček vyteklo zbytečně velké množství šťávy, přičemž slupku nože nedokrojily. Se slupkou u zelených paprik si kráječ rovněž nedokázal poradit. Jako pomocníka do kuchyně bych si tento nesmyslný nástroj nepořídila.

Marie Štulíková, 86 let, důchodkyně:
Tento kráječ vůbec nedoporučuji starším lidem, kterým se třesou ruce. Člověk totiž může snadno přijít k úrazu, hlavně o prsty. Nůž je vratký a nestabilní, navíc celá podložka vůbec nedrží na kuchyňské lince. S výrobkem nejsem vůbec spokojena.

Martin Vyhnálek, 18 let, student:
Po vzoru ženy z obrázku, která tak umělecky krájí zelí, jsem se pokusil o totéž. Marně. Nůž se všelijak otáčí, a proto jsem měl problémy udržet ho ve stabilní poloze, aby ostří nesjelo na prsty. Použil jsem také zdobítko, ale místo krásně rozkrojeného rajčete, jaké lze spatřit na obrázku, z mého rajského jablka vzniklo jen přepůlené rajče, z kterého vytekla šťáva. Vytouženému tvaru se vůbec nepodobalo.

Libuše Vítová, 50 let, asistentka:
Umělohmotný kráječ není na kuchyňské lince vůbec stabilní. Kráječ jsem použila k přípravě zeleninového salátu. S čínským zelím si ozubený nůž poradil poměrně snadno, ale samotné listy posléze nedokrojil. Ta samá situace nastala při krájení paprik a rajčat. S umělým nožíkem na tvarování jsem se snažila vykouzlit pohledný pomeranč, ale ani zdaleka se mi to nepovedlo. Kráječ se neosvědčil ani na další druhy zeleniny včetně pórku. Do kuchyně se podle mě nehodí.

Petra Vondresová, 22 let, překladatelka:
Zvolit si tento kráječ jako pomocníka do kuchyně je neštěstí. Po zakoupení totiž člověk zjistí, že kráječ je vlastně k ničemu. Práci nijak neurychlí, spíše ztíží, protože člověk si musí dávat dobrý pozor na prsty. Potraviny vůbec nedokrojí a tvarovat suroviny s přiloženým tvořítkem také moc dobře nelze. Kráječ se mi vůbec neosvědčil a ani by mě nenapadlo si ho někdy pořizovat do kuchyně.

Petra Janečková, 49 let, úřednice:
Použití kráječe je problematické, krájecí deska se pod tlakem prohýbá a nůž nedokrajuje. Nůž samotný je nevhodně upevněn a rukojeť také není ideální. Kráječ oproti běžnému noži s prkénkem nešetří čas ani práci, ba právě naopak.

Michal Tomášek, 21 let, kuchař:
Tento kráječ jsem se zájmem vyzkoušel, protože jsem vyučený kuchař. Český návod mi chyběl, a proto jsem se inspiroval obrázky. Bohužel musím konstatovat, že na čerstvou zeleninu, jako například mrkev, celer a petržel, bych tento kráječ vůbec nedoporučil. Spokojen jsem byl pouze s krájením zeleniny sterilované. Za ocenění na přístroji stojí jen ostří nože. Za více než čtyři stovky bych si raději koupil jeden pořádný, obyčejný nůž.

Speciální kráječ zkoušející zklamal na celé čáře

Autor:Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

KLDR čaruje s rozpočtem jak Voldemort. Její lži drásaly i otrlé Sověty

Severokorejský diktátor Kim Čong-un na vojenské přehlídce v Pchjongjangu (15....

Představte si státní rozpočet, který vykazuje stálý růst, notně podporuje rozvoj vědy i technologií, velkou část...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Další z rubriky

VIDEO: Jak zadělávají těsto? A proč v koblihách chybí náplň?

Beránek jako malovaný

Desítky druhů pečiva obvykle nabízejí hypermarkety. Jak to ale chodí v zákulisí, kde pečivo vyrábějí? Opravdu poctivě...

Češi loni vypili méně piva, výrobci z toho viní i protikuřácký zákon

Zájem o pivo v plechovce je podle pivovarů stále větší.

Po pěti letech růstu loni výstav českých pivovarů meziročně klesl. Snížily se domácí prodej i spotřeba piva. Naopak se...

Ročně Čechům propadne 150 milionů ve stravenkách. Získají je stravenkové firmy

Ilustrační snímek

Stravenkové firmy dokážou až třetinu svého zisku vygenerovat na propadlých stravenkách. Konkurenční stravenka, se...

Najdete na iDNES.cz