Diskuze

Na důchod si loni spořilo 4,47 milionu lidí, fondům se nedařilo

Až 4,47 milionu lidí si v roce 2017 spořilo na penze se státním příspěvkem v takzvaném třetím pilíři penzijního systému. Oproti roku 2016 jich bylo o 69 000 méně, vyplývá ze statistik ministerstva financí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Sám investuji do 3 pilíře od roku 2004 a teď si také říkám, že jsem to měl dělat už dřív. Většina mladé populace na stáří ale nemyslí, celkově na svou budoucnost žijí od výplaty k výplatě a to je ta největší chyba. Lidé by se měli méně bát a víc věřit. Na penězích se dá i vydělat.

0 0
možnosti

25% lidi je v důchodu, 10%má exekuci a dalších 10% má problém vyjít s výplatou. Zbývá tedy 55% populace u které by se dalo očekávat, že by si měla šetřit na důchod. Když tedy říkáme ze 45%lidí si na důchod šetří, tak mi to přijde jako úžasný výsledek a s interpretaci v článku nemohu souhlasit.

0 0
možnosti
Foto

J38a17n 20Č79e84r76m21á19k

6. 3. 2018 19:45

ono je tam třeba ovšem započítat i penzisty využívající možností tohoto produktu... U nás v republice platí, že téměř každý penzista je zároveň penzijně připojištěn, respektive důchodově spoří...- Pro ně v současné době nejspíš neexistuje výhodnější možnost ke zhodnocení svých peněz...

0 0
možnosti

Penzijko vydělávalo přes 5%, já jsem spokojen. Pokud nemá pár let před důchodem, je hlupák ten, co zůstává v konzervativních fondech včetně transformovaného.. No a vůbec nejvíc prodělává první pilíř - státní penze.. ;-D Zpráva tedy není, že penzijko nevydělává, ale že většina lidí je finančně negramotných ;-)

1 0
možnosti

Do doplňkové penzijního spoření bych jako mladý člověk s jakousi hodně, ale hodně nejistým užíváním si těchto peněz třeba za 40 let rozhodně nevstupovala. A ani by mě nenapadlo třeba svému jedinému vnukovi na toto přispívat.

Sama mám staré penzijní připojištění od r. 2005, tedy od svých 48 let. Nejprve jsem přispívala nižší částkou, poté jsem přispívala úměrně podmínkám a svým možnostem. Aktuálně mi vyhovuje přispívat 1 000 Kč s maximálním státním příspěvkem, dokud jsem zaměstnaná, využívám i daňové optimum, které mě k ničemu nezavazuje, ale umožňuje mi odečíst 24 000 Kč ročně z daňového základu. Navíc moje peníze nejsou vázány na další desetiletí.

Ale na dlouhá léta to prostě není. Ona opravdu je pryč doba, kdy třeba rodiče spořili dítěti 10 let měsíčně po 300 Kčs, a to dítě pak dostalo 36 000 Kčs, které měly vlastně stejnou kupní sílu. Dnes to tak prostě není, no i v jiných dobách také nebylo, ale o tom by možná mohli vyprávět ještě větší pamětníci než jsem já.

0 1
možnosti

a co kdybyste napsala, proc ne DPS pro mladeho cloveka?

Nektere fondy tam maji velmi zajimave zhodnoceni, nemyslite?

1 0
možnosti

Na důchod si zodpovědně spořím, ale ne v žádném fondu.

0 0
možnosti

V87í54t 25K77o15u35b65a

5. 3. 2018 10:21

Do důchodového fondu dávám 1% z obratu na kreditce, takže cca 3000,- ročně, protože při 2% inflaci a 0,3% zhodnocení tento fond z mých peněz za 20 let, než půjdu do důchodu, sežere 35% vložených prostředků. A to se vyplatí.

0 0
možnosti

Což takhle dát si Conseq dynamický, který zhodnotil za 5 let investice o 60%.

Gratuluji, pane Vedrale.

Jste jedničky !!!!!!8-o

1 0
možnosti

A kde máte jistotu, že místo Vedrala se tam neobjeví jeho kolega VOBRAL?

Koupili jsme pár vhodných akcií a za loňský rok to udělalo 20%. Občas to chce "zamknout výnos" a něco málo z toho dáme "pro sichr" na penzijko. Není to moc, ale kdo by 500Kč "zadara" od státu nebral, že?

1 0
možnosti
Foto

Fondům se naopak mimořádně dařilo. Zisky správců dosahují rekordních čísel a platy a požitky manažerů správcovských firem taky nepřetržitě rostou...:-(. Tento produkt existuje pouze díky státní podpoře, ale zisky přináší jen soukromým správcům...

8 1
možnosti

kravina, nejsem správce a mýmu fondu se daří mimořádně dobře, jen za únor jsem o 3 tisíce bohatší a předtím to bylo taky dobrý a to ostatní je blbost taky, neexistuje to jen díky státní podpoře a nepřináší to jen zisky soukromým správcům, já jsem s tím spokojený a skoro 5 milionů lidí u nás asi taky, když si takhle šetří na stará kolena

1 1
možnosti

Ony ty transformované fondy mají sice zhodnocení mizivé (v podstatě totéž budete mít, když si peníze necháte na běžném účtu, akorát že tam na ně v případě potřeby můžete okamžitě sáhnout...), ovšem oproti tomu doplňkovému spoření má člověk alespoň jistotu, že v době odchodu do důchodu na něj neudělají dlouhý nos. Tam totiž dáváte souhlas s tím, že z vašich peněz nemusíte nakonec vidět vůbec nic, a toto riziko rozhodně není kompenzované úrokem v řádu nízkých jednotek procent. Navíc tento úrok je do doby vyplacení znovu jen hypotetické číslo na papíře, které může být kdykoli revidováno, a to i směrem k záporným hodnotám.

1 1
možnosti

a proto je potřeba peníze rozdělit, myslím, že se tomu říká diverzifikovat, ale jistě to nevím, mít prníze jen v DPS a být jen na něm závislý není úplně rozumné, ale zase je to mnohem lepší, než nemít nic

0 0
možnosti

Jakékoliv dlouhodobé spoření je blbost, protože v horizontu desítek let vždy přišel a přijde technologický skok, který zásadním způsobem změní produktivitu práce a tím znehodnotí velmi výrazně staré úspory.

Dnes si odkládáte třeba 1000 Kč/měsíc a může to být velmi podstatná část vašeho rodinného rozpočtu. Technologický pokrok může způsobit, že za 40-50 let bude 1000 Kč hodinová sazba každého zaměstnance. To co dnes spoříte rok vyděláte v budoucnu třeba za 1 den.

0 0
možnosti

To není dáno technologickým pokrokem, ale inflací - respektive poměrem inflace a úrokových měr. Což nic nemění na tom, že dlouhodobé spoření je dnes sankcionované - ovšem opět platí, že ne kvůli technologickému pokroku, nýbrž kvůli politice extrémně levných peněz (která může být důsledkem maximálně tak příliš pomalého technologického pokroku).

2 1
možnosti
  • Nejčtenější

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

27. března 2024  17:29

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu...

Velikonoce 2024: Na Velký pátek bude otevřeno, v pondělí obchody zavřou

25. března 2024  11:54

Otevírací doba v obchodech se řídí zákonem, který nařizuje, že obchody s plochou nad 200...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Seznam zakázaných kotlů. Co vám od září hrozí, když v nich budete dál topit

23. března 2024

Premium Češi stále provozují nejméně 150 tisíc starých neekologických kotlů na tuhá paliva 1. a 2. emisní...

Průlomový lék na hubnutí dráždí cenou. Kúru za tisíce lze vyrobit za pět dolarů

29. března 2024

Lék Ozempic od společnosti Novo Nordisk je jedním z hitů posledních měsíců. Ukázalo se totiž, že...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Loď v Baltimoru měla potíže už dřív, most si o nehodu říkal, soudí odborníci

27. března 2024  11:17

Bezprostředně po úterní nehodě lodi v americkém Baltimoru vedení společnosti, která loď provozuje,...

Zastropování dotací by bylo pro české zemědělce smrtící, říká ministr Výborný

29. března 2024

Kdyby se Česká republika rozhodlo tzv. zastropovat zemědělské dotace, musela by je zastavit na...

Nukleární restart. V USA poprvé vracejí do provozu uzavřenou jadernou elektrárnu

29. března 2024  14:34

K jaderné elektrárně Palisades u Michiganského jezera to z Chicaga trvá autem dvě hodiny. Spuštěna...

Kdo má v Evropě nejlepší vlaky, odhalil žebříček. Česko se stydět nemusí

29. března 2024

Přestože je vlaková doprava stále dražší než letecká, vlaky v Evropě nejenom vzhledem ke své...

Deset tisíc eur za kabelku Chanel. Ikona luxusu se o zákazníky neobává

29. března 2024

Ačkoli velká část zákazníků po celé Evropě pod vlivem inflace omezila nákupy některých...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!