Staropramen přetekl do názvu pivovarů

  • 16
Název piva Staropramen si prorazil cestu do křestního listu svého výrobce. Akcionáři Pražských pivovarů si na valné hromadě odhlasovali změnu ještě předlistopadového názvu firmy na Pivovary Staropramen. Firma ovládaná koncernem Interbrew se tak chce více ztotožnit se svou hlavní značkou.

Přejmenování firmy bylo hlavním bodem mimořádné valné hromady.

"Potřeba změny jména byla už delší dobu patrná, zejména v oblasti komunikace s našimi obchodními partnery, zákazníky a širokou veřejností," řekl generální ředitel firmy Vincent Lefere.

Pivovary podkládají oprávněnost změny výsledky širokého průzkumu, který podle Lefera potvrdil, že nový název budou zákazníci vnímat lépe.

Pražské pivovary si po valné hromadě podají k Městskému soudu v Praze žádost o zápis nového jména do obchodního rejstříku. K faktickému přejmenování by mělo dojít na podzim.

PROČ PRAŽSKÉ PIVOVARY?

Název Pražské pivovary určil historický vývoj. Před rokem 1989 byly všechny pivovary v ČR sdruženy do regionálních celků (Jihočeské, Severočeské, Pražské...). Pod firmu spadaly pivovary U Fleků, Holešovice, Staropramen a Braník. V roce 1992 vznikla a. s. Pražské pivovary. Pivovar U Fleků byl vrácen v restituci, ostatní zůstaly. Po kupónové privatizaci byly hlavními akcionáři Pražských pivovarů české banky. V roce 1994 získala majoritu společnost Bass a později koupila pivovary Ostravar a Vratislavice. Pivovar Holešovice byl uzavřen.

T-Mobile si změnu značky pochvaluje
Z velkých firem na působících v Česku měnil v nedávné době značku provozovatel druhé největší mobilní sítě u nás.

Společnost Radiomobil nejdřív právě před rokem přejmenovala síť Paegas na T-Mobile (značka mezinárodně používaná německým vlastníkem). - VÍCE ZDE

Když zákazníci změnu přijali, přejmenovala se letos z Radiomobilu na T-Mobile Czech Republic i firma.