Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Stock a Bohemia Sekt si zasahují do řemesla

  10:00aktualizováno  10:00
Bohemia Sekt to už není jen víno, stejně jako Stock už není spojen pouze s lihovinami. Oba velcí hráči na trhu s alkoholem, kteří mají v rodném listě vepsáno Plzeňsko, totiž v poslední době vstoupili na cizí pole.
Alkohol, víno, šampaňské, oslava (c) profimedia.cz/corbis

Alkohol, víno, šampaňské, oslava (c) profimedia.cz/corbis | foto: Profimedia.cz

Likérka Stock se rozhodla pro krok mimo hřiště s tvrdým alkoholem. "Spotřeba vína roste, troufám si předpovídat, že bude růst i nadále," říká generální ředitel společnosti Stock Plzeň-Božkov Martin Petrášek.

"Proto jsme spojili síly s významným moravským vinařstvím a pustili do podnikání s víny pod značkou Král vinohradu," vysvětluje Petrášek.

Božkovská firma má pro prodej nových výrobků silné zázemí. "Využíváme naší znalosti trhu s alkoholem a propracované dodavatelské a distribuční sítě," říká Petrášek.

 "Obchodníci naše víno přijali dobře. Říkají, že když dobře fungujeme u tvrdého alkoholu, bude to dobré i u vína," dodává. A v případě Stocku nezůstane jen u vín moravských. "Začínáme na trh dodávat vína z Austrálie, Chile, Jižní Afriky. Jde o druhy pro náročnější zákazníky," říká šéf plzeňské likérky.

K podnikání s vínem přistoupila firma i proto, že právě tento druh alkoholu na rozdíl od lihovin či piva kupují čeští zákazníci stále více. A krok se Stocku zatím vyplácí -firma loni prodala 610 tisíc lahví vína a letos už počítá s více než milionem kusů.

Bohemia Sekt začíná s lihovinami
Jednoznačné zaměření je minulostí - to platí i o dalším z gigantů na trhu s alkoholem z Plzeňska, staroplzeneckém Bohemia Sektu. Vína, či populární sekty, už zdaleka nejsou jedinými trumfy. Firma se nedávno pustila do podnikání v lihovarnickém oboru, a to přesto, že právě poptávka po lihovinách v posledních letech v České republice výrazně klesá.

"Náš vstup na tento - pro nás nový trh - jsme dlouhodobě plánovali, samozřejmě jsme počítali i s vývojem, který teď v tomhle oboru je. Ale to nás neodrazuje. Chceme mít širokou nabídku, kterou můžeme zákazníkům dodávat, a došli jsme k závěru, že lihoviny do ní patří," vysvětluje strategii firmy Josef Vozdecký.

A Bohemia Sekt bude sám lihoviny přímo vyrábět - nejdříve získal pod svá křídla pražského výrobce lihovin V&S Group, a následně převedl jeho původní výrobu z Říčan do Prahy a Mikulova. Značky, které podnik získal a bude vyrábět, patří mezi ty v Čechách známé - třeba Pražská vodka, či Dynybyl.

"V září zahájíme vlastní výrobu v nových prostorách. Už jsme nakoupili i potřebná zařízení," uvedl Vozdecký. Hlavním artiklem vinařů na poli lihovin budou vodky a giny.

Autoři:Nejčtenější

Prodavači jsou dražší než vysokoškoláci. Anomálie však dlouho nevydrží

(ilustrační snímek)

Současný trh práce zažívá anomálie v odměňování. Kdo hledá práci, může si u dané firmy říct víc, než mají stávající...

Kaufland na pranýři. Zákazníci si stěžují na chybějící zboží i dlouhé fronty

(Ilustrační snímek)

Kaufland prožívá těžké období. Na jedné straně se snaží otočit vnímání lidí, že je „jen levný“, na druhé straně bojuje...Problémy vyřešíme, chce to ale čas, říká finanční ředitel Kauflandu

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka obsluhoval zákazníky u pokladny na...

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka (54) působí v tomto německém obchodním řetězci, kde je zvykem rozhovory...

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Další z rubriky

Zemědělci dostanou za loňské sucho slíbené dvě miliardy, rozhodla vláda

(ilustrační snímek)

Vláda poskytne zemědělcům dvě miliardy korun jako odškodnění za loňské sucho. Podle materiálu by zároveň měli za jarní...

Čechům chutnají biopotraviny čím dál víc, předloni za ně dali 2,5 miliardy

Byznys s biopotravinami v Česku dál roste. Lidé za ně v roce 2016 utratili 2,55 miliardy korun, obrat firem přesáhl...

Podezřele levné stavební nabídky budou mít utrum, stát víc ocení kvalitu

Asfaltér Josef Horák pracuje jako řidič finišeru na dostavbě dálnice D8 u...

Úředníci ministerstva dopravy dostanou manuál, který by je měl upozornit na podezřele nízkou cenu ve výběrových...

Najdete na iDNES.cz