Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Superb s číslem 100.000 bude jezdit na Ukrajině

  10:30aktualizováno  13:14
Počet vyrobených superbů se přehoupl do šestimístných hodnot. Brány kvasinského závodu opustil vůz Škoda Superb s pořadovým číslem 100 000. Jubilejní černou limuzínu vybavenou benzínovým motorem 1.8 Turbo/110 kW objednala ukrajinská společnost Golden Telecom.

Jubilejní černou limuzínu si objednala ukrajinská společnost Golden Telecom. | foto: ČTK

„Rozhodnutí vyrábět vůz vyšší střední třídy přineslo značce Škoda upevnění pozice i na náročných trzích. Fakt, že se model Superb úspěšně etabloval i v konkurenci luxusních značek, nás utvrzuje v tom, že návrat značky Škoda do vyšší třídy byl správný,“ uvedl člen představenstva Škody Auto Horst Mühl.

Superby se vyrábějí už šestým rokem. Od srpna se limuzína nabízí v modernizovaném provedení. Cena základního modelu činí 619 900 korun.

Od letošního jara přibyl v kvasinském závodu k superbům ještě model Roomster, kvůli jehož výrobě investovala automobilka do závodu v Kvasinách 120 milionů eur a nabírá stovky dělníků.

„Souběžná výroba superbů a roomsterů umožňuje závodu určitou flexibilitu podle zájmu trhu. U superbu nám zbývá ještě volná kapacita, přál bych si dosáhnout maximálního vytížení závodu,“ uvedl ředitel kvasinského závodu Jan Tauchman.

V současné době dělníci ve svařovně a na montáži denně dokončí přes osmdesát superbů, při plné kapacitě by se mohlo zhotovit až 150 vozů. Během prvního pololetí vyrobili v Kvasinách 11 077 těchto aut.

Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku je to o 3,5 procenta méně, podle automobilky je ale situace v odbytu superbu stabilní.

Hlavní úsilí však v posledních měsících věnuje automobilka novému modelu Roomster, jehož sériovou výrobu zahájila v březnu. Výroba postupně nabíhá a překročila stovku vozů denně.

Kapacita závodu je při třech směnách až 350 roomsterů za den. Toho chce automobilka dosáhnout do konce roku, celkem by pak na jejich výrobě mělo pracovat patnáct set dělníků.

Autoři: , ,


Nejčtenější

Začínal sám v garáži, dnes výrobní linky z jeho firmy dobývají svět

Jakub Krofián s manželkou Alenou.

Jakub Krofián žije svůj americký sen už osmnáctý rok. Jako pětadvacetiletý mladík si z úspor koupil soustruh a doma v...

Lidé se stěhují do okolí měst, každé ráno pak tráví v autech v kolonách

Stávka na francouzské železnici nahnala více lidí do aut. V Paříži se tvoří...

Kvůli vysokým cenám bydlení ve městech roste poptávka po nemovitostech v jejich okolí. „Evidujeme meziroční růst zájmu...Do důchodu později a jiné daně, radí Česku OECD

Ilustrační snímek

Česko by mělo navázat věk pro odchod do důchodu na očekávanou délku života. Doporučuje to Organizace pro hospodářskou...

Vetešnictví skomírají, ale po některých věcech je stále sháňka

Známé vetešnictví na Újezdě zavírá.

Po revoluci se s vetešníky roztrhl pytel. Poměrně jednoduchý byznys lákal podnikatele na lehce vydělané peníze. Tento...

Obří létající „velryba“ od Airbusu má za sebou první zkušební let

Nový airbus Beluga XL poprvé vzlétl z letiště v Toulouse

Vysokokapacitní nákladní letoun Airbus Beluga XL ve čtvrtek poprvé vzlétl. Obrovský stroj, který svým vzhledem nápadně...

Další z rubriky

Boj o peníze pro firmy: investiční pobídky ano, ale ne pro montovny

Montážní linka Fordu v Kentucky

Chcete finančně podpořit? Už nebude stačit, abyste tu postavili jednoduchou montovnu, budete muset přinést něco navíc,...

V mínusu 4,5 miliardy. Vítkovice loni vytvořily rekordní ztrátu

Vítkovice Machinery Group (ilustrační foto)

Strojírenská společnost Vítkovice, a. s., která zastřešuje služby pro své dceřiné společnosti z bývalé skupiny...

České dráhy v příměstském vlaku testují zavedení televizí s wi-fi

V příměstském vlaku CityElefant od Českých drah se objevily televizní obrazovky

V příměstském vlaku CityElefant Českých drah na trase z Prahy do Kolína se objevily nové televizní obrazovky. Jde o...

Najdete na iDNES.cz