Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

T-Mobile předstihl Eurotel, má víc zákazníků

  11:11aktualizováno  11:11
Mobilní operátor T-Mobile potvrdil svá optimistická očekávání. Podle pololetních výsledků měl na konci června 4,46 milionu zákazníků a podařilo se mu tak předstihnout svého rivala Eurotel. Operátorovi se v prvním pololetí dařilo i v dalších oblastech, na což ukázaly výsledky zisku a tržeb.
telefon, mobil

Telefon, mobil | foto: Profimedia.cz

Čtěte také:
Operátoři: všichni jsme jedničky

T-Mobile meziročně zvedl čistý zisk téměř o  čtyřicet procent na 3,03 miliardy korun. O šest procent mu stouply i tržby, které se vyšplhaly na 13,42 miliardy korun.

Počty zákazníků Eurotelu oznámila jeho mateřská firma Český Telecom už dříve v tiskové zprávě. Podle ní na konci června 2005 dosáhl celkový počet zákazníků 4,42 milionu klientů, což je zhruba o 40 tisíc méně než ukázala poslední čísla T-Mobilu.

"Tyto výsledky ukazují, že zatímco T-mobile noví zákazníci přináší dodatečné tržby při nulovém růstu nákladů, Eurotelu přírůstek zákazníků pouze vyrovnává tržby. Náklady Eurotelu přitom rostou v souladu s růstem počtu zákazníků," říká Petr Bártek ze společnosti Cyrrus.

Podle něj se tak ukazuje, že výsledky firem v čím dál větší míře závisejí na podílu firemních zákazníků. A i tady se dá čekat přesun zákazníků Eurotelu k ostatním operátorům, odhaduje Bártek. T-Mobile by mohl brzy zaujmout první místo i z hlediska tržeb, odhaduje Bártek.

Třetí operátor Oskar/Vodafone vykázal na konci prvního pololetí 1,951 milionu aktivních SIM karet.

Podle vykazovaných statistik Eurotelu za tři měsíce ubylo 244 tisíc zákazníků. Úbytek je ale pouze statisticky, protože firma dříve počítala mezi "živá" čísla i předplacené karty, kde nebyl pohyb osmnáct měsíců. Nyní ale za "mrtvá" čísla považuje už ta, se kterými se nic neděje třináct měsíců. Stejně jako konkurence.

"Nicméně se domníváme, že počty zákazníků předplacených služeb mají omezenou vypovídací hodnotu na trhu, kde vysoká penetrace převyšující sto procent je vyšší než počet skutečných zákazníků, což je způsobeno zákazníky používajícími více SIM karet," uvedla už dříve společnost v tiskové zprávě.

Celkový počet aktivních mobilních telefonů v ČR podle zveřejněných údajů v pololetí dosáhl téměř 11 milionů, tedy více než jeden telefon na každého občana včetně nemluvňat. Nejméně pětina populace ale dosud žádný telefon nevlastní, uvedla ČTK.

Autoři: , ,Nejčtenější

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...KLDR čaruje s rozpočtem jak Voldemort. Její lži drásaly i otrlé Sověty

Severokorejský diktátor Kim Čong-un na vojenské přehlídce v Pchjongjangu (15....

Představte si státní rozpočet, který vykazuje stálý růst, notně podporuje rozvoj vědy i technologií, velkou část...

Hladové české firmy posílí tisíc Filipínců, pracantů s dobrou angličtinou

Filipínský dělník

Do Česka má letos prostřednictvím vládního programu na zaměstnávání cizinců přijet tisíc Filipínců. Budou vítanou...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Další z rubriky

AirBank v Německu a Zonky na Západě i Východě, plánuje Šmejc

Finančník Jiří Šmejc

Finanční skupina Home Credit, která patří do impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, se nadechuje k dalšímu růstu....

České lékárny Dr.Max míří do Číny. Penta chystá nákupy řetězců

(Ilustrační snímek)

Investiční skupina Penta míří s lékárenskou sítí Dr.Max na čínský trh. Jedná s některými společnostmi o jejich koupi....

Novým ředitelem koncernu Volkswagen je Diess, značky se rozdělí do tří skupin

(Ilustrační snímek)

Novým šéfem automobilového koncernu Volkswagen je Herbert Diess (59), dosavadní šéf hlavní značky Volkswagen. Ve funkci...

Najdete na iDNES.cz