Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

T-Mobile předstihl Eurotel, má víc zákazníků

  11:11aktualizováno  11:11
Mobilní operátor T-Mobile potvrdil svá optimistická očekávání. Podle pololetních výsledků měl na konci června 4,46 milionu zákazníků a podařilo se mu tak předstihnout svého rivala Eurotel. Operátorovi se v prvním pololetí dařilo i v dalších oblastech, na což ukázaly výsledky zisku a tržeb.
telefon, mobil

Telefon, mobil | foto: Profimedia.cz

Čtěte také:
Operátoři: všichni jsme jedničky

T-Mobile meziročně zvedl čistý zisk téměř o  čtyřicet procent na 3,03 miliardy korun. O šest procent mu stouply i tržby, které se vyšplhaly na 13,42 miliardy korun.

Počty zákazníků Eurotelu oznámila jeho mateřská firma Český Telecom už dříve v tiskové zprávě. Podle ní na konci června 2005 dosáhl celkový počet zákazníků 4,42 milionu klientů, což je zhruba o 40 tisíc méně než ukázala poslední čísla T-Mobilu.

"Tyto výsledky ukazují, že zatímco T-mobile noví zákazníci přináší dodatečné tržby při nulovém růstu nákladů, Eurotelu přírůstek zákazníků pouze vyrovnává tržby. Náklady Eurotelu přitom rostou v souladu s růstem počtu zákazníků," říká Petr Bártek ze společnosti Cyrrus.

Podle něj se tak ukazuje, že výsledky firem v čím dál větší míře závisejí na podílu firemních zákazníků. A i tady se dá čekat přesun zákazníků Eurotelu k ostatním operátorům, odhaduje Bártek. T-Mobile by mohl brzy zaujmout první místo i z hlediska tržeb, odhaduje Bártek.

Třetí operátor Oskar/Vodafone vykázal na konci prvního pololetí 1,951 milionu aktivních SIM karet.

Podle vykazovaných statistik Eurotelu za tři měsíce ubylo 244 tisíc zákazníků. Úbytek je ale pouze statisticky, protože firma dříve počítala mezi "živá" čísla i předplacené karty, kde nebyl pohyb osmnáct měsíců. Nyní ale za "mrtvá" čísla považuje už ta, se kterými se nic neděje třináct měsíců. Stejně jako konkurence.

"Nicméně se domníváme, že počty zákazníků předplacených služeb mají omezenou vypovídací hodnotu na trhu, kde vysoká penetrace převyšující sto procent je vyšší než počet skutečných zákazníků, což je způsobeno zákazníky používajícími více SIM karet," uvedla už dříve společnost v tiskové zprávě.

Celkový počet aktivních mobilních telefonů v ČR podle zveřejněných údajů v pololetí dosáhl téměř 11 milionů, tedy více než jeden telefon na každého občana včetně nemluvňat. Nejméně pětina populace ale dosud žádný telefon nevlastní, uvedla ČTK.

Autoři: , ,


Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

ČSA se vracejí do minulosti. Aerolinky vymění flotilu airbusů za boeingy

Ilustrační snímek

České aerolinie čeká během následujících měsíců velká výměna provozovaných letadel. Do dvou let mají ve flotile...

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, varuje Zeman

Prezident Miloš Zeman při setkání se zástupci německých firem, které investují...

Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Podle něj za každou takovou krizí stojí „blbost...

Další z rubriky

Dodavatelé energií příliš riskovali, některým hrozí krach

Ilustrační snímek

Dodavatelé energií dlouhou dobu spoléhali na to, že elektřina jen zlevňuje. Jenže před dvěma lety se situace na...

Presumpce viny v Dánsku: bankéř rezignoval, i když důkazy proti němu nejsou

Bývalý šéf Danske Bank, Thomas Borgen, na fotografii z 16. listopadu 2017.

Šéf největší dánské bankovní společnosti Danske Bank rezignoval. Banka čelí obvinění, že přes svou estonskou pobočku...

Konec bloudění po supermarketu? Ahold testuje navigaci uvnitř obchodů

Najdi svůj produkt. Ahold testuje navigaci obchodem.

Nizozemská nadnárodní společnost Ahold Delhaize začala na tamním trhu testovat aplikaci, která zákazníky naviguje mezi...Najdete na iDNES.cz