Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tele2 žaluje Telecom o 2,14 miliardy

  10:55aktualizováno  10:55
Alternativní operátor Tele2 se znovu pře s Českým Telecomem. Tentokrát jde o tarify komunikačního giganta. Tele2 tvrdí, že Telecom cenovou politikou brání konkurenci. O tom, zda má pravdu, rozhodne soud. Tele 2 zažaloval Telecom o náhradu škody ve výši 2,14 miliardy korun.
Šéf Tele2 Olsson

Šéf Tele2 Olsson - Ředitel telekomunikačního operátora Tele2 pro střední Evropu Anders Olsson oznámil, že společnost podala žalobu na konkurenční Český Telecom. Požaduje po něm náhradu škody 2,14 miliardy. (3. února 2005) | foto: Stanislav ZbyněkČTK

Společnost na tiskové konferenci uvedla, že podala žalobu u Městského soudu v Praze. Tele2 kritizuje Telecom, že ve většině cenových programů pro zákazníky váže paušál s hovorovým kreditem nebo volnými minutami.

Ředitel pro střední Evropu Anders Ollson tvrdí, že Telecom se pomocí vysoké ceny za program bez kreditu hovorného či volných minut snaží přimět zákazníky, aby si místo služeb alternativních operátorů zvolili právě Český Telecom, uvedla ČTK.

Společnost Tele2 tak má jen omezené možnosti získat v ČR větší počet zákazníků z řad domácností. "Tímto chováním Český Telecom jako dominantní operátor brání rozvoji skutečné konkurence a poškozuje ostatní operátory," tvrdí firma.

Volné minuty Telecomu už loni kritizoval Brusel, prošetřoval je i antimonopolní úřad. Firma se bránila tím, že nejde o nic jiného, než marketingovou strategii. K současné situaci se Telecom vyjadřovat nechce, dokud nebude mít žalobu v ruce, uvedl Vlastimil Sršeň z tiskového oddělení.

Firmy se nepřou poprvé
Oba operátoři proti sobě nestojí prvně. Tele2 již v minulosti chování Českého Telecomu kritizoval a loni dokonce uspořádal protestní akci před sídlem Telecomu na pražském Žižkově.

Takzvanou "Zídkou proti monopolu", kterou postavil před budovou, chtěl upozornit na pomalé tempo, jakým Telecom převádí telefonní čísla klientů ke konkurenci.

Operátor Tele2 si kromě toho loni vymohl u městského soudu stažení reklamní kampaně Českého Telecomu "Levná minutka". Telecom srovnával své služby s nabídkou Tele2. Soud prohlásil kampaň za klamavou. - více zde

Ani Český Telecom nezůstal operátorovi Tele2 nic dlužen. Začátkem loňského roku si na něj stěžoval rovněž kvůli srovnávací reklamě. Arbitrážní komise tehdy označila kampaň za pravdivou, zároveň však neetickou a zavádějící.

Nabídky končí ve čtvrtek
Tele2 si žalobu načasoval přesně na den, kdy končí podávání předběžných nabídek na privatizaci 51 procent Telecomu. O firmu se zřejmě bude ucházet devět firem. Dánská TDC svou účast poslední den vzdala.

Největší naději má podle předběžných dohadů společnost Swisscom. - více zde

Autoři: , ,Nejčtenější

Prodavači jsou dražší než vysokoškoláci. Anomálie však dlouho nevydrží

(ilustrační snímek)

Současný trh práce zažívá anomálie v odměňování. Kdo hledá práci, může si u dané firmy říct víc, než mají stávající...

Problémy vyřešíme, chce to ale čas, říká finanční ředitel Kauflandu

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka obsluhoval zákazníky u pokladny na...

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka (54) působí v tomto německém obchodním řetězci, kde je zvykem rozhovory...Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Hladové české firmy posílí tisíc Filipínců, pracantů s dobrou angličtinou

Filipínský dělník

Do Česka má letos prostřednictvím vládního programu na zaměstnávání cizinců přijet tisíc Filipínců. Budou vítanou...

Další z rubriky

České lékárny Dr.Max míří do Číny. Penta chystá nákupy řetězců

(Ilustrační snímek)

Investiční skupina Penta míří s lékárenskou sítí Dr.Max na čínský trh. Jedná s některými společnostmi o jejich koupi....

Lidl a Kaufland přesedlají na BMW, ojetiny mohou zaplavit český trh

Německá automobilka BMW (ilustrační snímek)

Německá skupina Schwarz-Gruppe, vlastnící obchodní řetězce Lidl a Kaufland, přechází u firemní flotily ze značky Audi...

Vydělává, ovšem málo. České poště loni klesl zisk o polovinu

Policisté zasahovali v budově České pošty v ulici Politických vězňů v centru...

České poště loni klesl konsolidovaný zisk o 48 procent na 110 milionů korun. Dostala o 100 milionů korun nižší...

Najdete na iDNES.cz