Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Telecomu se nelíbí praktiky rivalů, dal trestní oznámení

  14:12aktualizováno  14:12
Telekomunikačnímu gigantu Českému Telecomu se nelíbí praktiky některých konkurentů. Jejich zástupci se prý totiž vydávají za pracovníky Telecomu. Firma proto podala na některé své rivaly trestní oznámení pro podezření z nekalé soutěže a podvodu.
Telecom

Telecom - Telekomunikace | foto: Český Telecom

"Podali jsme trestní oznámení na neznámého pachatele," potvrdil mluvčí Telecomu Vlastimil Sršeň pro ČT 24. Impulsem byly stížnosti asi dvou tisícovek zákazníků, kteří se na firmu obrátili, dodal.

Podomní prodejci, kteří se měli vydávat za zástupce Telecomu, si prohlédli měsíční vyúčtování a poté nabízeli lidem levnější služby. Podle Sršně prodejci navíc zamlčují některá fakta. Například to, že zákazníci budou muset platit paušál.

"Zneužívání jména společnosti takovými prodejci při jednání se zákazníkem je podle našeho názoru v rozporu s předpisy upravujícími hospodářskou soutěž," dodal Sršeň.

Varoval také, aby si lidé dávali dobrý pozor na to, koho si pouští do bytu. "Každý prodejce služeb Českého Telecomu nebo partnerských firem je vybavený identifikačním průkazem a certifikátem s číslem, jménem a fotografií," upozornil Vlastimil Sršeň. Sdělil, že na bezplatném čísle 800 130 027 si mohou lidé ověřit, zda jednají skutečně se zástupcem Telecomu.

Konkurence: O ničem nevíme
Mluvčí firmy Czech On Line, která Telecomu konkuruje, agentuře ČTK řekla, že služby po domácnostech firma zajišťuje prostřednictvím externí firmy a o žádném sporném případu neví.

Podobné zneužití odmítá i další rival, společnost Tele2.

"O žádném případu, kdy by se náš pracovník vydával za zástupce Telecomu nevíme, slyšeli jsme o tom jen zprostředkovaně od Telecomu z médií. Kdybychom se ale o takovém postupu dozvěděli, zakročili bychom velmi tvrdě, protože to poškozuje především nás," uvedla mluvčí společnosti Tele2 Alexandra Gjurić s tím, že i Tele2 si na tyto služby najímá cizí společnosti.

"V každém případě jen podporujeme veškeré snahy Českého Telecomu na zprůhlednění identifikace těchto pracovníků," dodala.

Věční soupeři
Telecom se s alternativními operátory dostal do sporu již několikrát. Tele2 už v minulosti chování Českého Telecomu kritizoval. Loni dokonce uspořádal protestní akci před sídlem Telecomu na pražském Žižkově.

V únoru Tele2 zažaloval Český Telecom kvůli volným minutám a hovorovým kreditům o více než dvě miliardy korun. - více zde 

Stokorunový kredit Telecom zrušil v dubnu na základě rozhodnutí Českého telekomunikačního úřadu. Volné minuty k některým tarifům si mohou zákazníci dokoupit. - více zde

Firmy se přely také kvůli srovnávací reklamě a nic dlužen nezůstal ani Český Telecom. Začátkem loňského roku si na Tele2 kvůli srovnávací reklamě stěžoval. Arbitrážní komise tehdy označila kampaň za pravdivou, zároveň však neetickou a zavádějící.

Telecom je největším poskytovatelem pevných linek v Česku. V dubnu vláda rozhodla o prodeji 51,1procentního podílu ve firmě španělské Telefónice. (více zde) Minulý týden Španělé svou pozici ještě posílili. Po povinném odkupu akcií se její podíl zvýšil na 69,4 procenta. - více zde

Autoři: ,Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Obavy vyprchaly. Češi zase létají na dovolenou do Turecka

Ilustrační snímek

Uzavřené předprodeje zájezdů tuzemských cestovních kanceláří pro letošní rok ukazují, že se Turecko vrátí mezi...

Malé firmy bojují o zaměstnance. Absolventům však práci nabízejí váhavě

Kancelářské potřeby (ilustrační foto)

Trh práce je sice už dlouhou dobu napjatý jako struna, ale pokud jde o absolventy, jsme ostražití, vzkazují malí...

Otevírací doba obchodů o svátcích

(Ilustrační snímek)

Zákon o prodejní době v maloobchodě a velkoobchodě nařizuje, že obchody s plochou nad 200 m² musí mít zavřeno...

Najdete na iDNES.cz