Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Teplé zřejmě přibudou desítky pracovních míst

  9:28aktualizováno  9:28
Nábytkářský průmysl na Karlovarsku se možná už brzo rozroste. Starosta obce Teplá Pavel Charvát bude vyjednávat se zástupci italského majitele části areálu bývalého závodu Jitona, kde se do roku 1998 vyráběl nábytek.

Podle předběžných informací by se zde mohl začít vyrábět dřevěný nábytek a zaměstnání by zde mohlo najít několik desítek lidí. V Teplé do roku 1998 zaměstnávala společnost Jitona kolem 250 lidí.

"Uzavřením závodu Jitona došlo k výraznému zvýšení nezaměstnanosti v naší oblasti. Několik let se jednalo s různými zahraničními subjekty o využití stávajícího areálu. V současné době probíhá další jednání se dvěma italskými firmami, z nichž jedna je výhradním majitelem," uvedl starosta Charvát.

Záleží tedy, jak se dvě italské společnosti na prodeji dohodnou. Areál Jitony byl původně k mání za 100 milionů korun. Cenu ovšem ovlivnilo uzavření dalších provozů Jitony v České republice a podnikatel z Itálie počkal a nakonec koupil areál za 15,5 milionu korun.

Nyní nabízí zmiňovaná italská skupina přes realitní kancelář 42 milionů korun a druhá italská skupina je ochotna za areál zaplatit 20 či 25 milionů korun.

Všechno záleží na prodeji
Jestli k prodeji nedojde, tak se všechno samozřejmě posouvá. Do konce dubna by ale měli přijet zástupci společnosti na radnici.

"Uvidíme, s čím přijdou. Podle předběžných informací by se tam měl vyrábět dřevěný nábytek. To je ovšem pouze jedna z alternativ. Všechno ovšem záleží hlavně na prodeji areálu. Město může být nápomocno při jakýchkoliv aktivitách, ale nejsme majitelé. Záleží tedy, jak se Italové dohodnou," uvedl starosta Teplé Pavel Charvát.

Zaměstnání mají nyní lidé v Teplé mimo jiné i ve společnosti zabývající se nábytkovými sedacími systémy.

"Jeden z bývalých vedoucích pracovníků Jitony postavil v areálu závod zabývající se sedacími systémy a nyní zaměstnává sto lidí. Jemu mohu poděkovat, protože jinak by ta zaměstnanost byla daleko vyšší. Lidé nyní musejí dojíždět do Toužimi, Chodové Plané, do Karlových Varů, Mariánských Lázní a podobně. Rozjíždějí se, kde se dá," dodal Charvát.

Region bez práce
Nedaleké Žluticko se potýká s 15procentní nezaměstnaností. Podle starosty Žlutic Jaroslava Vojty se Žluticko ohledně zaměstnanosti dlouhodobě drží na stejných číslech.

"Jsem přesvědčený o tom, že určité procento lidí pracovat nebude nikdy. Složité je také dojíždění. Nezaměstnanost je u nás ale nižší, než třeba na Bochovsku, odkud to mají lidé do Karlových Varů o poznání blíže," uvedl starosta Vojta.

Práci hledalo na konci března v Karlovarském kraji 18 526 lidí a míra nezaměstnanosti se pohybovala okolo 10, 6 procenty. Na Karlovarsku to bylo 10, 4 procenta.

Autoři: ,Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Novým ředitelem koncernu Volkswagen je Diess, značky se rozdělí do tří skupin

(Ilustrační snímek)

Novým šéfem automobilového koncernu Volkswagen je Herbert Diess (59), dosavadní šéf hlavní značky Volkswagen. Ve funkci...

České lékárny Dr.Max míří do Číny. Penta chystá nákupy řetězců

(Ilustrační snímek)

Investiční skupina Penta míří s lékárenskou sítí Dr.Max na čínský trh. Jedná s některými společnostmi o jejich koupi....

Neprůstřelné vesty české textilky možná obléknou i agenti FBI

(Ilustrační snímek)

O neprůstřelné vesty, které vyvíjí a vyrábí strakonická textilní firma Moira, má zájem americký Federální úřad pro...

Najdete na iDNES.cz