Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tesco plánuje další obchod v Hradci Králové

  9:26aktualizováno  9:26
Z bývalé velkoprodejny Jiskra na Benešově třídě v Hradci Králové zřejmě vznikne obchod s potravinami společnosti Tesco. Zchátralá prodejna byla několik let nevyužívána a nyní v ní sídlí vietnamští obchodníci. Součástí rekonstrukce budovy má být oprava okolních chodníků a parkoviště pod objektem.
SPolečnost už v Hradci provozuje dvě prodejny a jednu má v Jičíně.

SPolečnost už v Hradci provozuje dvě prodejny a jednu má v Jičíně. | foto: Radek CihlaMF DNES

Tesco také jedná s hradeckou radnicí o možnosti rozšíření parkovacích stání. Výměnou za část komunikace však město požaduje vybudování křižovatky na Benešově třídě.

„Jde o rekonstrukci celého objektu včetně parterů, parkoviště, chodníků a okolních prostor. Nekoupilo je přímo Tesco, ale developerská společnost, která pro ně prodejnu připraví, říká náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.

Tesco letáky

Navštěvujete rádi
prodejny Tesco? Všechny aktuální letáky Tesco a nejlepší nabídky z nich vždy najdete na AkčníCeny.cz.

„Tesco má být dlouhodobým nájemcem. Projekt je hotov a myslím, že nyní usilovně pracují na územním řízení a na získání stavebního povolení. S rekonstrukcí chtějí začít příští rok,“ potvrdil Malíř a dodal, že radnice záměr podporuje.

Zástupci společnosti Tesco informace o záměru otevřít prodejnu na Benešově třídě odmítají. V pražském sídle firmy však o zakoupení objektu v Hradci Králové vědí a přímá jednání se společností Tesco potvrdila i královéhradecká radnice.

„Naše společnost tento objekt nekoupila ani nepatří k jejímu vlastnictví. Jsme informováni o tom, že objekt byl sice zakoupen, avšak ne naší firmou. Nemáme s tím nic společného,“ sdělila tisková mluvčí společnosti Tesco Jana Matoušková.

Samosprávě se nebude líbit kácení
“V současné době jednáme přímo se společností Tesco. Její zástupci chtějí od města odkoupit část komunikace pod rampou u prodejny, kterou by použili na parkování. Silnice by tím byla neprůjezdná, a proto odbor dopravy schválení záměru podmínil vybudováním křižovatky, která by komunikaci nahradila,“ řekl tiskový mluvčí hradecké radnice Václav Svoboda.

„Zatím jde pouze o návrh, o konkrétních záměrech musí rozhodnout zastupitelstvo,“ řekl Svoboda a dodal, že již nyní je zřejmé, že by se kvůli křižovatce musely pokácet stromy v dělicím pásu uprostřed Benešovy třídy, což se nelíbí zástupcům místní samosprávy.

„Nedovedu si to představit, protože již nyní je tam hustý provoz a další křižovatka by situaci značně zkomplikovala. Navíc tam nezbývá prostor, odbočky z Benešovy třídy mají značný sklon, což nejméně na jedné straně znemožňuje jejich rozšíření,“ uvedl předseda komise místní samosprávy na Benešově třídě Jaroslav Vorel.

Radnice již také obdržela návrh na umístění loga společnosti Tesco na prodejnu. „Objekt je zkolaudován jako prodejna potravin a jako takový má sloužit i nyní. Z architektonického hlediska se změní pouze venkovní vzhled tím, že tam bude nápis Tesco. Návrh jsme obdrželi před čtrnácti dny,“ řekla vedoucí oddělení architektury a regulace na hradecké radnici Zuzana Kavalírová.

Společnost Tesco v Hradci Králové provozuje dvě velkoprodejny. V kraji nedávno otevřela další hypermarket v Jičíně.

Autor:


Témata: Tesco

Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

ČSA se vracejí do minulosti. Aerolinky vymění flotilu airbusů za boeingy

Ilustrační snímek

České aerolinie čeká během následujících měsíců velká výměna provozovaných letadel. Do dvou let mají ve flotile...

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, varuje Zeman

Prezident Miloš Zeman při setkání se zástupci německých firem, které investují...

Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Podle něj za každou takovou krizí stojí „blbost...

Další z rubriky

Albert zvyšuje mzdy. Od ledna přidá v průměru 17 procent

Obchodní řetězec Albert chce rozšířit koncept své moderní prodejny „Tržnice“....

Tisícům pokladních, prodavačů, pekařů a skladníků zvýší obchodní řetězec Albert od ledna 2019 mzdy. Zaměstnanci si...

Pět barev musí stačit, velí Musk. Chce urychlit výrobu vozů Tesla

Elon Musk, šéf automobilky Tesla, představuje nový elektrický roadster

Automobily Tesla už budou jen v pěti namísto sedmi barev. Oznámil to v úterý majitel firmy Elon Musk na Twitteru. Chce...

Kampaň MeToo se přesunula do McDonald‘s. Firma neřeší sexuální obtěžování

Restaurace McDonald’s v čínském Pekingu

V úterý budou stávkovat v deseti amerických městech zaměstnankyně McDonald‘s. Podle nich společnost neřeší sexuální...Najdete na iDNES.cz