Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tesco plánuje další obchod v Hradci Králové

  9:26aktualizováno  9:26
Z bývalé velkoprodejny Jiskra na Benešově třídě v Hradci Králové zřejmě vznikne obchod s potravinami společnosti Tesco. Zchátralá prodejna byla několik let nevyužívána a nyní v ní sídlí vietnamští obchodníci. Součástí rekonstrukce budovy má být oprava okolních chodníků a parkoviště pod objektem.
SPolečnost už v Hradci provozuje dvě prodejny a jednu má v Jičíně.

SPolečnost už v Hradci provozuje dvě prodejny a jednu má v Jičíně. | foto: Radek CihlaMF DNES

Tesco také jedná s hradeckou radnicí o možnosti rozšíření parkovacích stání. Výměnou za část komunikace však město požaduje vybudování křižovatky na Benešově třídě.

„Jde o rekonstrukci celého objektu včetně parterů, parkoviště, chodníků a okolních prostor. Nekoupilo je přímo Tesco, ale developerská společnost, která pro ně prodejnu připraví, říká náměstek hradeckého primátora Josef Malíř.

Tesco letáky

Navštěvujete rádi
prodejny Tesco? Všechny aktuální letáky Tesco a nejlepší nabídky z nich vždy najdete na AkčníCeny.cz.

„Tesco má být dlouhodobým nájemcem. Projekt je hotov a myslím, že nyní usilovně pracují na územním řízení a na získání stavebního povolení. S rekonstrukcí chtějí začít příští rok,“ potvrdil Malíř a dodal, že radnice záměr podporuje.

Zástupci společnosti Tesco informace o záměru otevřít prodejnu na Benešově třídě odmítají. V pražském sídle firmy však o zakoupení objektu v Hradci Králové vědí a přímá jednání se společností Tesco potvrdila i královéhradecká radnice.

„Naše společnost tento objekt nekoupila ani nepatří k jejímu vlastnictví. Jsme informováni o tom, že objekt byl sice zakoupen, avšak ne naší firmou. Nemáme s tím nic společného,“ sdělila tisková mluvčí společnosti Tesco Jana Matoušková.

Samosprávě se nebude líbit kácení
“V současné době jednáme přímo se společností Tesco. Její zástupci chtějí od města odkoupit část komunikace pod rampou u prodejny, kterou by použili na parkování. Silnice by tím byla neprůjezdná, a proto odbor dopravy schválení záměru podmínil vybudováním křižovatky, která by komunikaci nahradila,“ řekl tiskový mluvčí hradecké radnice Václav Svoboda.

„Zatím jde pouze o návrh, o konkrétních záměrech musí rozhodnout zastupitelstvo,“ řekl Svoboda a dodal, že již nyní je zřejmé, že by se kvůli křižovatce musely pokácet stromy v dělicím pásu uprostřed Benešovy třídy, což se nelíbí zástupcům místní samosprávy.

„Nedovedu si to představit, protože již nyní je tam hustý provoz a další křižovatka by situaci značně zkomplikovala. Navíc tam nezbývá prostor, odbočky z Benešovy třídy mají značný sklon, což nejméně na jedné straně znemožňuje jejich rozšíření,“ uvedl předseda komise místní samosprávy na Benešově třídě Jaroslav Vorel.

Radnice již také obdržela návrh na umístění loga společnosti Tesco na prodejnu. „Objekt je zkolaudován jako prodejna potravin a jako takový má sloužit i nyní. Z architektonického hlediska se změní pouze venkovní vzhled tím, že tam bude nápis Tesco. Návrh jsme obdrželi před čtrnácti dny,“ řekla vedoucí oddělení architektury a regulace na hradecké radnici Zuzana Kavalírová.

Společnost Tesco v Hradci Králové provozuje dvě velkoprodejny. V kraji nedávno otevřela další hypermarket v Jičíně.

Autor:


Témata: Tesco

Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Další z rubriky

OKD je znovu státní firmou, akcie převzal podnik Prisko

Důl Karviná (ilustrační snímek)

Akcie těžební společnosti OKD v Karviné převzali zástupci státního podniku Prisko, stát za ně zaplatil téměř 80 milionů...

AirBank v Německu a Zonky na Západě i Východě, plánuje Šmejc

Finančník Jiří Šmejc

Finanční skupina Home Credit, která patří do impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, se nadechuje k dalšímu růstu....

Miliardář Křetínský nakupuje rádia. Získává i dvojku trhu Evropu 2

Daniel Křetínský, majitel fotbalové Sparty

Podnikatel v energetice, miliardář Daniel Křetínský posiluje v médiích. Nynější majitel deníku Blesk a týdeníku Reflex...

Najdete na iDNES.cz