Tomi Tour zrušila lety do Egypta. Tamější cestovky tvrdí, že dluží

  19:30aktualizováno  19:30
Cestovní kancelář Tomi Tour, která spojila svoji tvář s podnikatelem Václavem Fischerem, zrušila nečekaně všechny lednové lety do Egypta.

Za cestovní kanceláří Tomi Tour stojí Václav Fischer. Ilustrační foto | foto: Radek Miča

Tam současně čelí obvinění egyptské asociace cestovních kanceláří, že tamější agentuře TAT dluží 900 tisíc dolarů za poskytnuté služby. Tomi Tour to však odmítá a vidí za tím konkurenční boj českých cestovek.

Podle Václava Fischera firma zrušila tři odlety v lednu kvůli malému zájmu. "Klientů bylo poměrně málo, část z nich s radostí přijala naši nabídku a překnihovala svůj zájezd z Egypta na Kanárské ostrovy, část jsme překnihovali na zájezdy německých a českých CK," uvedl Fischer.

Egyptská asociace cestovních kanceláří a agentur uvedla v dopise, že Tomi Tour opakovaně nedodržela splácení svých závazků. Kvůli tomu ministerstvo pro cestovní ruch požádalo o zastavení spolupráce s Tomi Tour. Egyptská asociace ve středu na zaslané dotazy neodpověděla.

Stížnosti se množí

Existenci dopisu včera potvrdila česká ambasáda v Egyptě. Podle obchodního rady české ambasády v Káhiře Milana Šimka vydala Asociace egyptských cestovních kanceláří upozornění, kde varuje své členy před spoluprací s Tomi Tour, protože jedna z egyptských cestovek má s českou cestovkou nevyřízenou pohledávku. "Upozornění přicházejí i na jiné evropské cestovní kanceláře, z českých jen na Tomi Tour, upřesňuje Šimko.

Václav Fischer obvinění odmítá a tvrdí, že ho rozšiřují konkurenti. "Pomluvy konkurence jsou dobře načasovány na dny, kdy vrcholí nejvyšší slevy za včasný nákup," řekl.

Podle něj jde o obchodní spor s agenturou TAT. "Tomi Tour požaduje po TAT odškodnění za předem uhrazené, avšak neposkytnuté služby. TAT se brání falešným obviněním, že mu Tomi Tour dluží peníze. Je to lživé tvrzení, které nemůže TAT ničím podložit," uvedl Fischer.

"Naše svědomí je naprosto čisté,  skutečně TAT nic nedlužíme a veškeré služby jsme platili tak, jak je to v Egyptě zvykem - dopředu, před příletem klientů," dodal.

Není to první stížnost na Tomi Tour. Na internetu je například video rozhořčených klientů, které cestovka poslala do jiného hotelu, než měla.

Řada diskusních fór je plná nepříjemných zkušeností s touto cestovní  kanceláří.

Podle Tomia Okamury z Asociace českých cestovních kanceláří a agentur dostává asociace dlouhodobě podněty od agentur, že jim cestovní kancelář nevyplácí dohodnuté provize.

Tomi Tour ze dvou třetin vlastní Lubomír Popelář, třetinu vlastní německá společnost Tomi Tour GmbH. Podle Václava Fischera to není jeho společnost, ale pracuje v ní jako obchodní a marketingový ředitel.

Nejčtenější

Hygienické peklo v čínských hotelech. Personál usvědčila skrytá kamera

Na každý povrch dnes existují specializované přípravky, někdy si však poradíte...

Čínské luxusní hotely se musely omluvit poté, co se na sociální síti objevilo video, ve kterém jejich zaměstnanci...

Obchody si akcemi Black Friday utahují smyčku kolem krku, říká odborník

Black Friday

Od pondělí 19. listopadu začnou u některých obchodníků výprodeje na tzv. Černý pátek. Řada e-shopů však ve snaze zvýšit...

Dráhy nevědí, co s historickými vlaky. Prodělávají jim 40 milionů ročně

Lokomotiva řady 750.356 přezdívaná Brejlovec je jednou z těch, kterou chtějí...

Na ministerstvech dopravy a kultury vzniká plán na záchranu parních lokomotiv a dalších historických vozidel, o které...

Cigarety bez dýmu. Firma láká Čechy na zahřívaný tabák, lékařka varuje

Americká společnost Philip Morris představila novou generaci zahřívaných...

Společnost Philip Morris ČR v úterý představila novou generaci zahřívaných cigaret bez kouře iQOS 3. Vedle ní přišla i...

Zemřel majitel výrobce optiky Meopta. Přezdívalo se mu přerovský Baťa

Úspěšný byznysmen Čechoameričan Paul Rausnitz, který v 90. letech zachránil...

V neděli zemřel podnikatel a válečný veterán Paul Rausnitz, který ze dna přivedl ke globálnímu úspěchu výrobce...

Další z rubriky

Rozděl a panuj. Amazon se rozroste do metropolí na východě USA

Ilustrační snímek

Technologický gigant Amazon v úterý oznámil umístění svého nového sídla. Po více než roce rozhodování vybral variantu...

Česká mise v Šanghaji: dohody v Číně uzavře PPF i průmyslník Strnad

Panorama Pudongu v roce 2013

Při pohledu na prezidenta Miloše Zemana hrajícího na piano by se mohlo zdát, že česká delegace přijela do Šanghaje za...

Od větrníků přes naftu až ke kotelně. ČEZ investuje ve velkém

ČEZ má v Německu také větrníky, aktuálně s instalovaným výkonem 133 megawatt....

Společnost na výrobu syntetických paliv nebo topení pomocí datového centra. To je jen několik z řady projektů, do...

Najdete na iDNES.cz