Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tři břity prý oholí důsledně, ale jsou drahé

aktualizováno 
- Firmy se o sto šest předhánějí ve zdokonalování svých výrobků, a to i těch, které slouží tak všední záležitosti, jako je holení. Jednobřitý strojek sotva stačil nahradit ten se dvěma břitvami a už se o slovo hlásí trojbřitá verze, a možná není daleko doba, kdy na muže po ránu strojek vycení čtyři a více řad čepelek. Tři je více než dva, a tak nový GILLETTE MACH3 už stojí kolem 260 korun, což je podstatně více, než na kolik přijde dvoubřitý SENSOR EXCEL od stejné firmy za zhruba 150 korun. Zda mezi strojky není rozdíl jen cenový, porovnalo několik dobrovolníků.

Milan Král, 66 let, stavební inženýr:
Strojek MACH3 je masivnější, jeho příjemně tvarovaná rukověť se drží dobře v ruce. Tři jemné lamely umožňují po tváři přejet pouze jednou, na krku dvakrát. Dobře se omývá a udržuje v čistotě. Kulaté držadlo strojku SENSOR EXCEL se nedrží v ruce tak jistě jako u MACH3. Holení na tváři je dobré, na krku se s ním holí lépe při delším vousu, tedy ob den. Náhrada břitu má větší rozměr a nevejde se do odkládací schránky.
Lukáš Smrk, 21 let, student:
Při prvním holení se strojkem MACH3 je těžké zvyknout si na jiné uchycení žiletky. Strojek ale holí velice dobře delší vousy a vousy na méně přístupných místech na krku. Žiletky se vymývají nejlépe ze všech strojků. Tolik peněz bych za něj však asi nedal. Strojek SENSOR EXCEL je mnohem lepší než normální SENSOR, má však žiletky umístěné blízko sebe, a tak se dost špatně čistí.
Ondřej Načeradec, 22 let, student:
Oba strojky umožňují pohodlné a příjemné holení. Subjektivně mi více vyhovoval SENSOR EXCEL, a to jak lehkostí oholení, tak vzhledově a cenově.
Leoš Dostál, 40 let, technik:
S novým GILLETTE MACH3 jsem velice spokojen. V porovnání s EXCELEM je sice lepší, ale ne o rozdílnou částku, kterou člověk zaplatí. Navíc žiletky prodávané po pěti kusech jsou dražší než celý strojek, což je paradaxní.
Jiří Marek, 38 let, učitel:
Souhlasím, že "Gillette je pro muže to nejlepší", ale za jakou cenu? Nový MACH3 mě překvapil, nemile mě ale překvapila cena v porovnání s EXCELEM.
Jan Kocourek, 24 let, technik:
Mám tvrdé a husté vousy. MACH3 má pěkný design, v porovnání s GILLETTE EXCEL to rozdíl je, ale proč jsou tak drahé žiletky? I když jsou oba tyto strojky kvalitní, rozdíl v cenách není, myslím, adekvátní.
Miroslav Nepraš, 43 let, podnikatel:
Holicí strojek GILLETTE MACH3 se lépe drží v ruce, a tedy se s ním lépe holí. Ale i přes vysokou kvalitu se mi zdá cena v porovnání s také poměrně kvalitním strojkem EXCEL vysoká. Také náhradní břity jsou velmi drahé, takže bych si dlouhodobější používání asi rozmyslel.
Karel Müller, 23 let, student:
Poctivě jsem vyzkoušel a porovnal oba strojky Gillette - MACH3 a EXCEL. MACH3 má lépe vyřešený design, lépe se s ním i holí. EXCEL je kvalitní, ale o něco hůře se drží. Výsledek je ale porovnatelný, takže z ekonomických důvodů bych zůstal raději u GILLETTE EXCEL.
Miloš Urban, 31 let, spisovatel:
GILLETTE MACH3 je nadzvukově rychlý, ale jeho turbíny tak trochu sežehnou tvář. GILLETTE SENSOR EXCEL je zase přesnější, ale počet tahů je třeba oproti trojbřitému strojku přece jen znásobit (přesně 1,8krát). Oba strojky holí dobře, ale to moje předválečná břitva po dědečkovi taky a s ní se při holení nenudím.

Rozhodování mezi strojkem s dvojicí či trojicí čepelek by mohla usnadnit jejich cena.

Autor:


Nejčtenější

Pražská noční můra se zhmotní za dva roky, až se uzavře Barrandovský most

Barandovský most v Praze.

Barrandovský most připadá Pražanům jako relativně nová stavba. Jenže letos oslavil třicáté výročí od otevření a...

Putinův poradce připravil nejbohatší Rusy během dne o miliardy dolarů

Ilustrační snímek

Nejzámožnější Rusové ztratili v jednom jediném dni přes tři miliardy dolarů. Může za to návrh ekonomického poradce...Uhýbejte vpravo. Pravidla pro průjezd sanitek se změní od října

Nový způsob řazení v jízdních pruzích při průjezdu policie, hasičů a záchranářů.

Řidiči v kolonách budou muset nově uvolnit vozům policie, hasičů a záchranářů prostor mezi levým a přiléhajícím jízdním...

Turecká krize se přelévá do Evropy, stahuje s sebou i českou korunu

Současný turecký prezident Recep Tayyip Erdogan se prohlásil za vítěze...

Evropské akcie i euro zůstávají pod tlakem kvůli obavám z ekonomické krize v Turecku. Jednotná evropská měna během...

Konec nočních nákupů, hlásí Tesco. Obchody v Česku zkrátí otevírací dobu

Obchodní dům Tesco. Logo.

Desítky tuzemských supermarketů britského řetězce Tesco zkrátí od září svou otevírací dobu. Místo půlnoci budou obchody...

Další z rubriky

Zlevněné zboží prodávala téměř polovina prodejců bez slevy, zjistila ČOI

Akce, sleva

To, že je zboží nabízeno ve slevě, nemusí vždy znamenat, že jej se slevou i koupíte. Česká obchodní inspekce (ČOI)...

TEST DNES: Úplné výsledky testu ledových čajů

Ilustrační snímek

MF DNES testovala ledové čaje z obchodu. Nakoupili jsme dvanáct vzorků slazených černých a zelených čajů, jež jsou...

Úřady prověří smlouvy, v nichž tzv. šmejdi nabízeli žárovky „zdarma“

Za žárovky jako dárek měl zaplatit skoro sedm tisíc. Ilustrační snímek

Energetický regulační úřad zahájil jedno z dosud nejrozsáhlejších šetření, při kterém si od obchodníků vyžádal několik...

Najdete na iDNES.cz