Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Tři břity prý oholí důsledně, ale jsou drahé

aktualizováno 
- Firmy se o sto šest předhánějí ve zdokonalování svých výrobků, a to i těch, které slouží tak všední záležitosti, jako je holení. Jednobřitý strojek sotva stačil nahradit ten se dvěma břitvami a už se o slovo hlásí trojbřitá verze, a možná není daleko doba, kdy na muže po ránu strojek vycení čtyři a více řad čepelek. Tři je více než dva, a tak nový GILLETTE MACH3 už stojí kolem 260 korun, což je podstatně více, než na kolik přijde dvoubřitý SENSOR EXCEL od stejné firmy za zhruba 150 korun. Zda mezi strojky není rozdíl jen cenový, porovnalo několik dobrovolníků.

Milan Král, 66 let, stavební inženýr:
Strojek MACH3 je masivnější, jeho příjemně tvarovaná rukověť se drží dobře v ruce. Tři jemné lamely umožňují po tváři přejet pouze jednou, na krku dvakrát. Dobře se omývá a udržuje v čistotě. Kulaté držadlo strojku SENSOR EXCEL se nedrží v ruce tak jistě jako u MACH3. Holení na tváři je dobré, na krku se s ním holí lépe při delším vousu, tedy ob den. Náhrada břitu má větší rozměr a nevejde se do odkládací schránky.
Lukáš Smrk, 21 let, student:
Při prvním holení se strojkem MACH3 je těžké zvyknout si na jiné uchycení žiletky. Strojek ale holí velice dobře delší vousy a vousy na méně přístupných místech na krku. Žiletky se vymývají nejlépe ze všech strojků. Tolik peněz bych za něj však asi nedal. Strojek SENSOR EXCEL je mnohem lepší než normální SENSOR, má však žiletky umístěné blízko sebe, a tak se dost špatně čistí.
Ondřej Načeradec, 22 let, student:
Oba strojky umožňují pohodlné a příjemné holení. Subjektivně mi více vyhovoval SENSOR EXCEL, a to jak lehkostí oholení, tak vzhledově a cenově.
Leoš Dostál, 40 let, technik:
S novým GILLETTE MACH3 jsem velice spokojen. V porovnání s EXCELEM je sice lepší, ale ne o rozdílnou částku, kterou člověk zaplatí. Navíc žiletky prodávané po pěti kusech jsou dražší než celý strojek, což je paradaxní.
Jiří Marek, 38 let, učitel:
Souhlasím, že "Gillette je pro muže to nejlepší", ale za jakou cenu? Nový MACH3 mě překvapil, nemile mě ale překvapila cena v porovnání s EXCELEM.
Jan Kocourek, 24 let, technik:
Mám tvrdé a husté vousy. MACH3 má pěkný design, v porovnání s GILLETTE EXCEL to rozdíl je, ale proč jsou tak drahé žiletky? I když jsou oba tyto strojky kvalitní, rozdíl v cenách není, myslím, adekvátní.
Miroslav Nepraš, 43 let, podnikatel:
Holicí strojek GILLETTE MACH3 se lépe drží v ruce, a tedy se s ním lépe holí. Ale i přes vysokou kvalitu se mi zdá cena v porovnání s také poměrně kvalitním strojkem EXCEL vysoká. Také náhradní břity jsou velmi drahé, takže bych si dlouhodobější používání asi rozmyslel.
Karel Müller, 23 let, student:
Poctivě jsem vyzkoušel a porovnal oba strojky Gillette - MACH3 a EXCEL. MACH3 má lépe vyřešený design, lépe se s ním i holí. EXCEL je kvalitní, ale o něco hůře se drží. Výsledek je ale porovnatelný, takže z ekonomických důvodů bych zůstal raději u GILLETTE EXCEL.
Miloš Urban, 31 let, spisovatel:
GILLETTE MACH3 je nadzvukově rychlý, ale jeho turbíny tak trochu sežehnou tvář. GILLETTE SENSOR EXCEL je zase přesnější, ale počet tahů je třeba oproti trojbřitému strojku přece jen znásobit (přesně 1,8krát). Oba strojky holí dobře, ale to moje předválečná břitva po dědečkovi taky a s ní se při holení nenudím.

Rozhodování mezi strojkem s dvojicí či trojicí čepelek by mohla usnadnit jejich cena.

Autor:Nejčtenější

Nová dálnice obkrouží Česko po obvodu a spojí krajská města, plánuje stát

Propojení krajských měst dálnicemi, rychlostními silnicemi, a silnicemi I.tříd

Stovky kilometrů nových dálnic mají spojit krajská města. Na rozdíl od dnešní sítě, která často končí nebo začíná v...

Skupina J&T odvolala představenstvo CEFC Europe, Číňané nezaplatili dluhy

Jaroslav Tvrdík na stadionu v Edenu

Československá finanční skupina J&T ztratila trpělivost s čínskou společností CEFC Group (Europe). Do firmy, kterou v...Soutěž Sexistické prasátečko končí. Firmy vábí na sex i ženy v kuchyni

2016. Kontroverzní propagační plakát šumperského festivalu Džemfest, který...

Po deseti letech končí udílení anticen Sexistické prasátečko, pořádané neziskovou organizací Nesehnutí. Letos přešlapy...

Traktorových náklaďáků je v Česku 131, firmám umožňují obcházet zákazy

Zemědělský tahač Tatra Phoenix 6x6

Vypadají úplně stejně jako nákladní auta. Nemají ale tachograf, řídit je lze od sedmnácti let, řidič nemusí dodržovat...

Řetězec nabízel v akci falšované uzené. Maso vidělo sotva z půlky

Slavnosti moravského uzeného na hradě Veveří nedaleko Brna.

Česko má další případ falšování masných výrobků, inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce zjistili...

Další z rubriky

Češi loni vypili méně piva, výrobci z toho viní i protikuřácký zákon

Zájem o pivo v plechovce je podle pivovarů stále větší.

Po pěti letech růstu loni výstav českých pivovarů meziročně klesl. Snížily se domácí prodej i spotřeba piva. Naopak se...

Instantní kakao tvoří ze tří čtvrtin cukr, pro dítě je i jeden hrnek moc

Instantní kakaový nápoj (ilustrační snímek)

Instantní kakaa obsahují v průměru 75 procent cukru a jen 21 procent drahého kakaového prášku, upozorňuje...

TEST DNES: V dětských příkrmech chybí kalorie i tuk, solí a kořením se nešetřilo

(Ilustrační snímek)

Výrobci o dětských příkrmech tvrdí, že jsou bio, bez přidané soli či cukru a jen ze samých prvotřídních surovin. Rodiče...

Najdete na iDNES.cz