Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

U pardubického Teska vyroste obchodní dům

  13:17aktualizováno  13:17
Už před Vánocemi 2007 by lidé mohli dárky shánět v nákupním středisku v centru Pardubic Za dva roky by měl na pardubickém Masarykově náměstí místo igelitových stánků vyrůst zbrusu nový obchodní dům. Dveře by měl otevřít ještě před Vánocemi.
První zákazníci v novém centru nakoupí v roce 2007. Ilustrační foto

První zákazníci v novém centru nakoupí v roce 2007. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Masarykovo náměstí v centru Pardubic se na jaře změní v jedno velké staveniště. Izraelský investor na něm začne budovat velké obchodně zábavní centrum s multikinem a rozsáhlými podzemními garážemi. Dostane jméno Palace a své brány otevře v koncem roku 2007.

"Pokud územní řízení proběhne v lednu a stavební povolení získáme v dubnu, můžeme okamžitě zahájit stavbu a otevřít před Vánocemi 2007," uvedla Renata Součková, zástupkyně ředitele společnosti Bohemia - Sen, která je investorem centra.

Na dvou hektarech náměstí před supermarketem Tesco má vyrůst komplex obchodů ve tvaru L pro prodej širokého sortimentu spotřebního průmyslového zboží. V centru budou také restaurace, kavárny, bufety rychlého občerstvení a multikino. Dalšího půl hektaru zaberou komunikace a zpevněné plochy.

"Uzavřeli jsme smlouvu se společností Cinema City na provozování multikina se sedmi kinosály," upřesnila Součková.

Architekti ve svých plánech počítají s dvoupodlažním objektem s proskleným nárožím. Fasády budov pokryje keramika, hliníkové panely a skleněné tabule. "O detailním vzhledu budov se ještě budeme bavit při stavebním řízení. Zřejmě dojde k některým menším změnám," řekla architektka Iva Lánská z odboru rozvoje a strategie pardubického magistrátu.

Podél Hradecké ulice a v prostoru mezi obchodním centrem má vzniknout veřejné prostranství s fontánami, vodními nádržemi a zelení. Pardubická radnice se dlouho s investorem přetahovala o podobu celého komplexu. Největší spory byly o parkovací plochy. Izraelská firma chtěla umístit auta na povrch a do parkovacího domu,město preferovalo podzemní parkovací stání. Investor nakonec ustoupil.

"Všechna parkovací stání jsou pod zemí, jak město žádalo," uvedla Součková. Celkově se do suterénu centra vejde 452 vozů.

Výstavba obchodně zábavního komplexu vyjde izraelskou společnost přibližně na jednu miliardu korun. V dalších etapách by měla v sousedství vybudovat také několik bytových domů a hotel s kongresovým centrem. Pro dopravní přístup do lokality postaví město na své náklady spojku mezi křižovatkou u ČEZ Arény a nábřežím Závodu míru.

Autoři:


Témata: ČEZ, Tesco

Nejčtenější

Prodavači jsou dražší než vysokoškoláci. Anomálie však dlouho nevydrží

(ilustrační snímek)

Současný trh práce zažívá anomálie v odměňování. Kdo hledá práci, může si u dané firmy říct víc, než mají stávající...

Kaufland na pranýři. Zákazníci si stěžují na chybějící zboží i dlouhé fronty

(Ilustrační snímek)

Kaufland prožívá těžké období. Na jedné straně se snaží otočit vnímání lidí, že je „jen levný“, na druhé straně bojuje...Problémy vyřešíme, chce to ale čas, říká finanční ředitel Kauflandu

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka obsluhoval zákazníky u pokladny na...

Finanční ředitel Kauflandu Jan Stupka (54) působí v tomto německém obchodním řetězci, kde je zvykem rozhovory...

Na jižní Moravě jsou vyšší mzdy než v Praze. Firmy si přetahují lidi

Ilustrační snímek

Platy na jižní Moravě jdou do extrému, firmy totiž dorovnávají nejvyšší platy konkurentů. Hospodářská komora před...

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Další z rubriky

V centru Prahy bude tržiště z kontejnerů. Nabídne design, jídlo i kulturu

Vizualizace projektu Manifesto u Masarykova nádraží.

Unikátní tržiště, složené z dvaceti přepravních kontejnerů, vznikne na dosud nevyužitých pozemcích u Masarykova...

Zemědělci dostanou za loňské sucho slíbené dvě miliardy, rozhodla vláda

(ilustrační snímek)

Vláda poskytne zemědělcům dvě miliardy korun jako odškodnění za loňské sucho. Podle materiálu by zároveň měli za jarní...

V oběhu je nová známka se Zemanem, od předchozí se liší jen barvami

Nová známka s prezidentem Milošem Zemanem (2018)

Česká pošta uvádí do oběhu novou známku s vyobrazením prezidenta Miloše Zemana. Cenina je vyrobená podle stejné rytiny...

Najdete na iDNES.cz