Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

U pardubického Teska vyroste obchodní dům

  13:17aktualizováno  13:17
Už před Vánocemi 2007 by lidé mohli dárky shánět v nákupním středisku v centru Pardubic Za dva roky by měl na pardubickém Masarykově náměstí místo igelitových stánků vyrůst zbrusu nový obchodní dům. Dveře by měl otevřít ještě před Vánocemi.
První zákazníci v novém centru nakoupí v roce 2007. Ilustrační foto

První zákazníci v novém centru nakoupí v roce 2007. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Masarykovo náměstí v centru Pardubic se na jaře změní v jedno velké staveniště. Izraelský investor na něm začne budovat velké obchodně zábavní centrum s multikinem a rozsáhlými podzemními garážemi. Dostane jméno Palace a své brány otevře v koncem roku 2007.

"Pokud územní řízení proběhne v lednu a stavební povolení získáme v dubnu, můžeme okamžitě zahájit stavbu a otevřít před Vánocemi 2007," uvedla Renata Součková, zástupkyně ředitele společnosti Bohemia - Sen, která je investorem centra.

Na dvou hektarech náměstí před supermarketem Tesco má vyrůst komplex obchodů ve tvaru L pro prodej širokého sortimentu spotřebního průmyslového zboží. V centru budou také restaurace, kavárny, bufety rychlého občerstvení a multikino. Dalšího půl hektaru zaberou komunikace a zpevněné plochy.

"Uzavřeli jsme smlouvu se společností Cinema City na provozování multikina se sedmi kinosály," upřesnila Součková.

Architekti ve svých plánech počítají s dvoupodlažním objektem s proskleným nárožím. Fasády budov pokryje keramika, hliníkové panely a skleněné tabule. "O detailním vzhledu budov se ještě budeme bavit při stavebním řízení. Zřejmě dojde k některým menším změnám," řekla architektka Iva Lánská z odboru rozvoje a strategie pardubického magistrátu.

Podél Hradecké ulice a v prostoru mezi obchodním centrem má vzniknout veřejné prostranství s fontánami, vodními nádržemi a zelení. Pardubická radnice se dlouho s investorem přetahovala o podobu celého komplexu. Největší spory byly o parkovací plochy. Izraelská firma chtěla umístit auta na povrch a do parkovacího domu,město preferovalo podzemní parkovací stání. Investor nakonec ustoupil.

"Všechna parkovací stání jsou pod zemí, jak město žádalo," uvedla Součková. Celkově se do suterénu centra vejde 452 vozů.

Výstavba obchodně zábavního komplexu vyjde izraelskou společnost přibližně na jednu miliardu korun. V dalších etapách by měla v sousedství vybudovat také několik bytových domů a hotel s kongresovým centrem. Pro dopravní přístup do lokality postaví město na své náklady spojku mezi křižovatkou u ČEZ Arény a nábřežím Závodu míru.

Autoři:


Témata: ČEZ, Tesco

Nejčtenější

10 LET OD KRIZE: Místo práce jsme stříleli vrtulníky, říká bývalý bankéř Lehmanů

Nik Storonsky, zakladatel a šéf britského bankovního start-upu Revolut.

Před deseti lety oběhly celý svět fotky bankéřů, jak s papírovými krabicemi vyklízejí své kanceláře na Wall Streetu....

Pět týdnů dovolené, vyšší mzdy a kratší pracovní týden, požadují odbory

Předseda ČMKOS Josef Středula na shromáždění odborářů před začátkem...

Na třináct set odborářů z celé republiky přijelo v úterý do Prahy, aby formulovali své požadavky. Chtějí zvýšení mezd o...Pojištění proti pokutám je přitěžující okolnost, rozhodl Nejvyšší správní soud

policie radar měření rychlost celostátní akce

Uzavření pojistky proti pokutám může být ve správním řízení bráno jako přitěžující okolnost, upozornil deník Právo na...

Prověřte, jak získal majetek! Na finanční správu přišlo 1 173 podnětů

Ilustrační snímek

Už třetím rokem Češi hlásí příjmy, které se nemusejí psát do daňových přiznání. Pokud to neudělají, riskují do budoucna...

KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

Další z rubriky

Roundup od ledna skončí, zavelelo ministerstvo. Zahrádkáři dostanou výjimku

Přípravek na hubení plevelů Roundup

Stát od ledna zakáže využívání herbicidu glyfosát na urychlení dozrávání a vysušování plodin, nebude také možná jeho...

Cestovky už plní fond miliony, zaplatí se z něj kompenzace klientům

Ilustrační snímek

Cestovní kanceláře nalily do garančního fondu první platby na kompenzace klientům při krachu. Aktuálně je v něm 12...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...

Najdete na iDNES.cz