Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Budějovicích vyrostou tři domy s 66 byty

  11:24aktualizováno  11:24
Přibližně do dvou let vyrostou v atraktivní likalitě Stromovky poblíž centra Českých Budějovic domy s jedno až třípokojovými byty. Jejich cena se bude pohybovat přibližně od jednoho do tří milionů korun.

Zatímco podle staršího záměru vedení města Českých Budějovic měl původně za obchodním domem Kaufland vedle českobudějovické Stromovky vzniknout na dvacetihektarovém pozemku obrovský sportovní areál, nyní radní vybrali společnosti, které zde postaví byty a mnohem menší přírodní sportovní centrum.

Tři domy s 66 byty postaví na části louky za Kauflandem První jihočeská realitní kancelář, kterou českobudějovičtí radní vybrali z pět nabídek jako vítěze výběrového řízení na stavbu bytových domů na tomto území. „Jsou to tři domy po dvaadvaceti bytech velikosti jeden, dva a tři pokoje s kuchyní. Jejich velikost je od třiapadesáti do sto sedmi metrů,“ uvedl majitel realitní kanceláře Josef Vaclík.
Domy by měly být třípatrové a spolu s nimi by zde mělo vzniknout sto parkovacích míst. „Padesát čtyři z nich by byly garáže a zbytek venkovní stání,“ dodal Vaclík.

VÝVOJ CEN BYTŮ SLEDUJTE
NA CENYBYTU.IDNES.CZ

Bydlení nedaleko centra je považováno za velmi zajímavé. Cena bytů, které budou orientovány ve směru sever jih, ale zatím není známá a První jihočeská realitní kancelář ji stanoví až před jejich dokončením.

„Mohu říci, že to bude v podobných relacích jako u bytů, které stavíme na Plavské ulici,“ řekl Vaclík. Na Plavské stojí jednopokojový byt 943 tisíc korun a třípokojový od 2,867 milionu korun.

V současné době musí První jihočeská realitní kancelář získat všechna potřebná povolení, aby mohla začít se stavbou. Dokončení bytových domů plánuje přibližně za dva roky.
Domy vzniknou na místě, kde byla dlouhou dobu vyhlášena stavební uzávěra. Původní záměr města byl vybudovat zde obrovské sportoviště a ten si pojistili tímto opatřením. Současné vedení města ale usoudilo, že záměr je příliš megalomanský, a zákaz výstavby v této lokalitě zrušilo.

I přesto zde sportoviště má vzniknout. Na opačném konci louky chce obecně prospěšná společnost Aktivní Stromovka vybudovat přírodní sportovní centrum. Radní s tímto záměrem souhlasili a pozemek o velikosti přibližně 14 tisíc metrů čtverečních společnosti pronajmou.
Vzniknou zde lanové městečko, skate a in-line park a další atrakce. „Využití areálu navíc umocní jeho napojení na systém budějovických cyklistických stezek,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma.

Autoři: ,


Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

ČSA se vracejí do minulosti. Aerolinky vymění flotilu airbusů za boeingy

Ilustrační snímek

České aerolinie čeká během následujících měsíců velká výměna provozovaných letadel. Do dvou let mají ve flotile...

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, varuje Zeman

Prezident Miloš Zeman při setkání se zástupci německých firem, které investují...

Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Podle něj za každou takovou krizí stojí „blbost...

Další z rubriky

Řidič autobusu jako akční hrdina, dopravní podniky lákají nové zaměstnance

Ilustrační snímek

Dopravní podniky osmi českých měst spustily tento týden reklamní kampaň, kterou lákají nové zaměstnance na místa...

PŘEHLEDNĚ: Kolik stát vyplatí na důchodech a kde žije nejvíc penzistů

Ilustrační snímek

Česká republika vyplácela v tuzemsku v minulém roce celkem 3,5 milionu důchodů, dalších téměř 100 tisíc mířilo do...

Čtvrt milionu lidí v Česku pracuje načerno. Za legální práci firmy nechtějí platit

Na mostě nedaleko 149. kilometru dálnice D1 u Jabloňova na Žďársku dělníci...

Šedá zóna v podobě nelegálních zprostředkovatelů práce v Česku existuje dlouhodobě, v poslední době však díky dobře...Najdete na iDNES.cz