Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Budějovicích vyrostou tři domy s 66 byty

  11:24aktualizováno  11:24
Přibližně do dvou let vyrostou v atraktivní likalitě Stromovky poblíž centra Českých Budějovic domy s jedno až třípokojovými byty. Jejich cena se bude pohybovat přibližně od jednoho do tří milionů korun.

Zatímco podle staršího záměru vedení města Českých Budějovic měl původně za obchodním domem Kaufland vedle českobudějovické Stromovky vzniknout na dvacetihektarovém pozemku obrovský sportovní areál, nyní radní vybrali společnosti, které zde postaví byty a mnohem menší přírodní sportovní centrum.

Tři domy s 66 byty postaví na části louky za Kauflandem První jihočeská realitní kancelář, kterou českobudějovičtí radní vybrali z pět nabídek jako vítěze výběrového řízení na stavbu bytových domů na tomto území. „Jsou to tři domy po dvaadvaceti bytech velikosti jeden, dva a tři pokoje s kuchyní. Jejich velikost je od třiapadesáti do sto sedmi metrů,“ uvedl majitel realitní kanceláře Josef Vaclík.
Domy by měly být třípatrové a spolu s nimi by zde mělo vzniknout sto parkovacích míst. „Padesát čtyři z nich by byly garáže a zbytek venkovní stání,“ dodal Vaclík.

VÝVOJ CEN BYTŮ SLEDUJTE
NA CENYBYTU.IDNES.CZ

Bydlení nedaleko centra je považováno za velmi zajímavé. Cena bytů, které budou orientovány ve směru sever jih, ale zatím není známá a První jihočeská realitní kancelář ji stanoví až před jejich dokončením.

„Mohu říci, že to bude v podobných relacích jako u bytů, které stavíme na Plavské ulici,“ řekl Vaclík. Na Plavské stojí jednopokojový byt 943 tisíc korun a třípokojový od 2,867 milionu korun.

V současné době musí První jihočeská realitní kancelář získat všechna potřebná povolení, aby mohla začít se stavbou. Dokončení bytových domů plánuje přibližně za dva roky.
Domy vzniknou na místě, kde byla dlouhou dobu vyhlášena stavební uzávěra. Původní záměr města byl vybudovat zde obrovské sportoviště a ten si pojistili tímto opatřením. Současné vedení města ale usoudilo, že záměr je příliš megalomanský, a zákaz výstavby v této lokalitě zrušilo.

I přesto zde sportoviště má vzniknout. Na opačném konci louky chce obecně prospěšná společnost Aktivní Stromovka vybudovat přírodní sportovní centrum. Radní s tímto záměrem souhlasili a pozemek o velikosti přibližně 14 tisíc metrů čtverečních společnosti pronajmou.
Vzniknou zde lanové městečko, skate a in-line park a další atrakce. „Využití areálu navíc umocní jeho napojení na systém budějovických cyklistických stezek,“ uvedl náměstek českobudějovického primátora Juraj Thoma.

Autoři: ,Nejčtenější

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...KLDR čaruje s rozpočtem jak Voldemort. Její lži drásaly i otrlé Sověty

Severokorejský diktátor Kim Čong-un na vojenské přehlídce v Pchjongjangu (15....

Představte si státní rozpočet, který vykazuje stálý růst, notně podporuje rozvoj vědy i technologií, velkou část...

Hladové české firmy posílí tisíc Filipínců, pracantů s dobrou angličtinou

Filipínský dělník

Do Česka má letos prostřednictvím vládního programu na zaměstnávání cizinců přijet tisíc Filipínců. Budou vítanou...

Zuckerbergovo bezpečí podražilo, Facebook denně platí stovky tisíc

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg

Facebook loni utratil za bezpečnost Marka Zuckerberga 7,3 milionu dolarů, v přepočtu 150 milionů korun. Vyplývá to ze...

Další z rubriky

Podezřele levné stavební nabídky budou mít utrum, stát víc ocení kvalitu

Asfaltér Josef Horák pracuje jako řidič finišeru na dostavbě dálnice D8 u...

Úředníci ministerstva dopravy dostanou manuál, který by je měl upozornit na podezřele nízkou cenu ve výběrových...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Čínský kolos CITIC založí společný podnik s CEFC Europe

Delegace čínského státního konglomerátu CITIC, který převzal investice skupiny...

Zástupci čínských společností CITIC Group a CEFC Europe již podepsali závazné memorandum o vzniku společného podniku....

Najdete na iDNES.cz