Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Mladé Boleslavi končí masivní výstavba bytů

  11:54aktualizováno  11:54
V Mladé Boleslavi končí výstavba více než třech stovek bytů u bývalých kasáren. Dvě stovky jsou obsazené a lidé zde už několik měsíců bydlí, poslední část bytů bude novým obyvatelům k dispozici letos v létě.

„Na poslední část bytů už nepřispíval stát dotacemi, takže byly o něco dražší, ale i tak už je jich více než polovina rozprodaná,“ uvedl Jaroslav Jelínek z tamního bytového družstva Laurinova.

Podle něj poslední byty vycházejí zhruba na 25 tisíc korun za metr čtvereční, zatímco více než dvě stovky prvních bytů byly za cenu do dvaceti tisíc za metr. V prvních 270 bytech jsou ale zatím lidé jen nájemníky a podle podmínek pro získání státní dotace si je mohou koupit do osobního vlastnictví za dvacet let.

V sedmdesáti devíti bytech postavených bez státní dotace už budou bydlet rovnou jejich majitelé, kteří si je zaplatili. „V současné době je prodáno přes čtyřicet procent těchto bytů,“ upozornila na stále existující možnost pořízení nového bydlení Kateřina Samková z firmy Eube, která výstavbu zaštituje.

Předáním posledních desítek bytů u kasáren končí masová výstavba bytů v bytových domech v Mladé Boleslavi. Alespoň na nějaký čas. V plánu je ještě vznik několika lokalit na bydlení, ovšem v rodinných domech. Ty by měly vznikat v částech Sahara, Michalovice, Hejtmánka nebo Čejetice.

VÝVOJ CEN BYTŮ SLEDUJTE
NA CENYBYTU.IDNES.CZ

V lokalitě mezi Hejtmánkou a dálnicí na Prahu plánují italští investoři výstavbu zhruba pěti tisíc bytů v bytových domech. Tento projekt však není zcela připravený a není zdaleka rozhodnuto o jeho realizaci, ačkoli zástupci investora už prezentovali své záměry na jednání zastupitelstva. V souvislosti s výstavbou bytů u kasáren se znovu otevírá problém, co s bývalou kasárenskou budovou, o kterou město coby vlastník příliš nepečuje a budova stále více chátrá. Obyvatelé bydlící v nových domech za kasárny mají jasno.

„Já bych to zboural, jenom to tady hyzdí výhled. Z hlavní ulice a z dálky, to je sice docela pěkná stavba, ale zblízka a od nás zezadu je to ruina. Chybí okna, voda teče po zdech, protože tam nejsou okapy, zarůstá to mechem,“ ukazoval na žalostný stav domu jeden z obyvatel Jaroslav Tredl. Rozhodnutí na radnici ale stále nepadlo, a tak budova stále ztrácí hodnotu a její případná rekonstrukce je rok od roku nákladnější.

Autoři:


Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...10 LET OD KRIZE: Místo práce jsme stříleli vrtulníky, říká bývalý bankéř Lehmanů

Nik Storonsky, zakladatel a šéf britského bankovního start-upu Revolut.

Před deseti lety oběhly celý svět fotky bankéřů, jak s papírovými krabicemi vyklízejí své kanceláře na Wall Streetu....

KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, varuje Zeman

Prezident Miloš Zeman při setkání se zástupci německých firem, které investují...

Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Podle něj za každou takovou krizí stojí „blbost...

Další z rubriky

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Odhad: Češi utratí do Vánoc za hračky přes tři miliardy korun

Pardubická společnost eBrána otevřela po Velikonocích Family & Job Friendly

České domácnosti letos utratí za hračky před Vánocemi přes 3,1 miliardy korun, což je o 100 milionů více než loni....

Soud zprostil obžaloby představitele ŘSD, billboardy nepronajímali pod cenou

Alfred Brunclík, šéf Ředitelství silnic a dálnic

Obvodní soud pro Prahu 4 dnes zprostil obžaloby dva bývalé představitele Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Alfreda...

Najdete na iDNES.cz