Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Mladé Boleslavi končí masivní výstavba bytů

  11:54aktualizováno  11:54
V Mladé Boleslavi končí výstavba více než třech stovek bytů u bývalých kasáren. Dvě stovky jsou obsazené a lidé zde už několik měsíců bydlí, poslední část bytů bude novým obyvatelům k dispozici letos v létě.

„Na poslední část bytů už nepřispíval stát dotacemi, takže byly o něco dražší, ale i tak už je jich více než polovina rozprodaná,“ uvedl Jaroslav Jelínek z tamního bytového družstva Laurinova.

Podle něj poslední byty vycházejí zhruba na 25 tisíc korun za metr čtvereční, zatímco více než dvě stovky prvních bytů byly za cenu do dvaceti tisíc za metr. V prvních 270 bytech jsou ale zatím lidé jen nájemníky a podle podmínek pro získání státní dotace si je mohou koupit do osobního vlastnictví za dvacet let.

V sedmdesáti devíti bytech postavených bez státní dotace už budou bydlet rovnou jejich majitelé, kteří si je zaplatili. „V současné době je prodáno přes čtyřicet procent těchto bytů,“ upozornila na stále existující možnost pořízení nového bydlení Kateřina Samková z firmy Eube, která výstavbu zaštituje.

Předáním posledních desítek bytů u kasáren končí masová výstavba bytů v bytových domech v Mladé Boleslavi. Alespoň na nějaký čas. V plánu je ještě vznik několika lokalit na bydlení, ovšem v rodinných domech. Ty by měly vznikat v částech Sahara, Michalovice, Hejtmánka nebo Čejetice.

VÝVOJ CEN BYTŮ SLEDUJTE
NA CENYBYTU.IDNES.CZ

V lokalitě mezi Hejtmánkou a dálnicí na Prahu plánují italští investoři výstavbu zhruba pěti tisíc bytů v bytových domech. Tento projekt však není zcela připravený a není zdaleka rozhodnuto o jeho realizaci, ačkoli zástupci investora už prezentovali své záměry na jednání zastupitelstva. V souvislosti s výstavbou bytů u kasáren se znovu otevírá problém, co s bývalou kasárenskou budovou, o kterou město coby vlastník příliš nepečuje a budova stále více chátrá. Obyvatelé bydlící v nových domech za kasárny mají jasno.

„Já bych to zboural, jenom to tady hyzdí výhled. Z hlavní ulice a z dálky, to je sice docela pěkná stavba, ale zblízka a od nás zezadu je to ruina. Chybí okna, voda teče po zdech, protože tam nejsou okapy, zarůstá to mechem,“ ukazoval na žalostný stav domu jeden z obyvatel Jaroslav Tredl. Rozhodnutí na radnici ale stále nepadlo, a tak budova stále ztrácí hodnotu a její případná rekonstrukce je rok od roku nákladnější.

Autoři:Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Ceny starších bytů v panelácích narazily na strop. Avšak jen na chvíli

(ilustrační snímek)

Ceny starších bytů narazily na některých místech Česka v závěru loňského roku na strop. Podle dat Českého statistického...

Klienti zažalují Českou pojišťovnu. Vadí jim, že dělá mrtvého brouka

Česká pojišťovna

Naštvaní klienti pojišťoven zakládají spolek, aby mohli v kauze neplatných životních pojistek podat obdobu hromadné...

Obavy vyprchaly. Češi zase létají na dovolenou do Turecka

Ilustrační snímek

Uzavřené předprodeje zájezdů tuzemských cestovních kanceláří pro letošní rok ukazují, že se Turecko vrátí mezi...

Najdete na iDNES.cz