Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Ostravě vyroste středisko GE Money

  9:53aktualizováno  9:53
Během jediného měsíce míří do Ostravy už druhý velký investor, který chce dát práci stovkám lidí. Po německém Siemensu přichází do průmyslové zóny Hrabová americký bankovní dům GE Money. Ten chce v Hrabové vybudovat velké středisko, z něhož bude řídit své služby pro zákazníky.

Dobře informované zdroje tvrdí, že v budoucím centru zákaznické podpory GE najde uplatnění až pět set lidí. A nepůjde o zaměstnance najímané na jednoduchou nekvalifikovanou práci, nýbrž o takzvané "bílé límečky" - techniky či úředníky.

O projektu je zatím k dispozici jen minimum informací: "Zatím o tom nic nesdělujeme, vše se dozvíte na tiskové konferenci, plánované na prvního června," řekl tiskový mluvčí banky GE Money Jan Hainz.

Investici ale potvrdila jak mluvčí CzechInvestu Jana Víšková, tak náměstek ostravského primátora Petr Kajnar. "Je pravda, že na takovém projektu spolupracujeme," řekla mluvčí Víšková.

Náměstek Kajnar upřesnil, že nového investora do Ostravy přivedla developerská firma CTP Project Invest, které město předalo část hrabovské průmyslové zóny, aby pro ni sama našla investory.

"Vím, že CTP jednala s GE Money ohledně výstavby objektu pro kancelářské prostory, kam by banka přesunula část své kapacity," říká náměstek Kajnar, který ale také zatím nezná podrobnosti.

"Město v Hrabové jen připravilo pozemky, další řeší sama CTP. Je teď na ní, koho sem přivede, my sami na radnici s těmito investory nejednáme. Vím ale, že právě banka GE se tu o možnost investovat velmi vážně zajímala," vysvětlil Kajnar.

Podle Jany Víškové z CzechInvestu bude zákaznické centrum nadnárodní banky pro Ostravu velkým přínosem: "Jde o investici nového typu, která je svým způsobem cennější než čistě výrobní projekt. Zvlášť pro Ostravsko je totiž velmi důležité, aby sem přicházeli investoři, kteří dají práci kvalifikovanějším lidem. Ti tady mají dnes malé možnosti uplatnění, takže odcházejí jinam," říká mluvčí vládní agentury na podporu investic.

Uskuteční-li Siemens i GE Money své dosud známé plány, vznikne v Hrabové v dohledné době asi tisícovka nových pracovních míst.

Autoři:Nejčtenější

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...KLDR čaruje s rozpočtem jak Voldemort. Její lži drásaly i otrlé Sověty

Severokorejský diktátor Kim Čong-un na vojenské přehlídce v Pchjongjangu (15....

Představte si státní rozpočet, který vykazuje stálý růst, notně podporuje rozvoj vědy i technologií, velkou část...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Hladové české firmy posílí tisíc Filipínců, pracantů s dobrou angličtinou

Filipínský dělník

Do Česka má letos prostřednictvím vládního programu na zaměstnávání cizinců přijet tisíc Filipínců. Budou vítanou...

Další z rubriky

Air Bank chystá expanzi do západní Evropy. Plánuje, že osloví Němce

Finančník Jiří Šmejc

Do západní Evropy míří první banka českých majitelů. Air Bank, kterou vlastní nejbohatší Čech Petr Kellner, získala...

Novým ředitelem koncernu Volkswagen je Diess, značky se rozdělí do tří skupin

(Ilustrační snímek)

Novým šéfem automobilového koncernu Volkswagen je Herbert Diess (59), dosavadní šéf hlavní značky Volkswagen. Ve funkci...

Albert zmenší prodejny, za hlavní tržnice utratí až 120 milionů

Obchodní řetězec Albert chce rozšířit koncept své moderní prodejny „Tržnice“....

Nový koncept „tržnice“ otevřel Albert na pražském Chodově loni v srpnu. Dominuje v něm dřevo a matná černá barva. Kromě...

Najdete na iDNES.cz