Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V pivnici Masné krámy poteče Budvar i Prazdroj

  9:04aktualizováno  9:04
Legendární českobudějovická pivnice Masné krámy se zřejmě dočká rekonstrukce. Vše totiž nasvědčuje tomu, že se podařilo urovnat více než dvouletý spor mezi majiteli a že po více než dvou letech v hospodě opět poteče pivo. Opravu chce urychlit i radnice.

Radnice jedenácti spoluvlastníkům navrhuje, že jim rozdělí svůj třetinový podíl společného majetku. "Vlastníci by mu za to měli převést část pivnice, kde město nechá postavit chybějící kuchyni a sociální zařízení," uvedl primátor Miroslav Tetter.

Byla to nejznámější hospoda ve městě, kde se léta točilo budějovické pivo Budvar. Pak přišlo rozhodnutí hygienika a Masné krámy zůstávají víc než dva roky zavřené. Od té doby se o zavřené pivnici mluvilo především v soudních síních. více ZDE

Teď se zdá, že ze slavné pivnice poblíž českobudějovického náměstí vzniknou hned dvě hospody.

Od Masných krámů se totiž oddělil vedlejší dům, kde byla kuchyň a další zázemí původní pivnice. Investor budovu přestavuje na další restauraci, kterou chce otevřít do letní turistické sezony.

V podniku by se však měla točit piva z Plzeňského Prazdroje. Překvapivý krok vysvětluje zástupce investorské firmy S-V cz Marek Šerhant: "Chceme pivovar jako partnera. S Budějovickým Budvarem jsme se nedohodli, jednání s Prazdrojem je na dobré cestě."

Zároveň dnes pokračují jednání o obnově budvarské pivnice historické budovy Masných krámů. Ta má jedenáct majitelů včetně města a Budějovického Budvaru. A zdá se, že vlastníci míří k dohodě.

Českobudějovický radní Rudolf Vodička totiž potvrdil, že všichni spoluvlastníci objektu se už předběžně domluvili na společném postupu. Budějovický Budvar pivnici opraví a zajistí v ní své pivo.

"Je to pozitivní zpráva o tom, že je otevření Masných krámů na dobré cestě. Masné krámy budou sice o něco menší, ale to dnes nevadí," míní Vodička.

Podobně mluví finanční ředitel Budějovického Budvaru Petr Jánský. "Pokud všichni zatím nepsanou smlouvu dodrží, je předpoklad rychlého řešení. Technická stránka je otázkou několika měsíců," ujistil Jánský.

Věhlasné Masné krámy jsou přitom od podzimu 2002, kdy je zavřel hygienik, pro město ostudou. Historický objekt nedaleko hlavního náměstí chátrá, na jeho osud se ptají zahraniční turisté. více ZDE

Problémy začaly po prodeji podílu města Budějovickému Budvaru, který měl objekt rekonstruovat a užívat. Soud nakonec kupní smlouvu mezi městem a pivovarem zrušil. Od té doby se majitelé podílů nedokázali dohodnout, jak pivnici opravit a otevřít.

Autoři: ,Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Ceny starších bytů v panelácích narazily na strop. Avšak jen na chvíli

(ilustrační snímek)

Ceny starších bytů narazily na některých místech Česka v závěru loňského roku na strop. Podle dat Českého statistického...

ŘSD bez svolení provádí průzkum u D35, majitelé pozemků chystají žalobu

První viditelné práce jsou vidět na cestě mezi Újezdem u Sezemic a Rokytnem.

Lidé, kteří vlastní pozemky pod připravovanou stavbou dálnice D35 u Litomyšle, si stěžují, že jim zaměstnanci...

Klienti zažalují Českou pojišťovnu. Vadí jim, že dělá mrtvého brouka

Česká pojišťovna

Naštvaní klienti pojišťoven zakládají spolek, aby mohli v kauze neplatných životních pojistek podat obdobu hromadné...

Najdete na iDNES.cz