Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V pivnici Masné krámy poteče Budvar i Prazdroj

  9:04aktualizováno  9:04
Legendární českobudějovická pivnice Masné krámy se zřejmě dočká rekonstrukce. Vše totiž nasvědčuje tomu, že se podařilo urovnat více než dvouletý spor mezi majiteli a že po více než dvou letech v hospodě opět poteče pivo. Opravu chce urychlit i radnice.

Radnice jedenácti spoluvlastníkům navrhuje, že jim rozdělí svůj třetinový podíl společného majetku. "Vlastníci by mu za to měli převést část pivnice, kde město nechá postavit chybějící kuchyni a sociální zařízení," uvedl primátor Miroslav Tetter.

Byla to nejznámější hospoda ve městě, kde se léta točilo budějovické pivo Budvar. Pak přišlo rozhodnutí hygienika a Masné krámy zůstávají víc než dva roky zavřené. Od té doby se o zavřené pivnici mluvilo především v soudních síních. více ZDE

Teď se zdá, že ze slavné pivnice poblíž českobudějovického náměstí vzniknou hned dvě hospody.

Od Masných krámů se totiž oddělil vedlejší dům, kde byla kuchyň a další zázemí původní pivnice. Investor budovu přestavuje na další restauraci, kterou chce otevřít do letní turistické sezony.

V podniku by se však měla točit piva z Plzeňského Prazdroje. Překvapivý krok vysvětluje zástupce investorské firmy S-V cz Marek Šerhant: "Chceme pivovar jako partnera. S Budějovickým Budvarem jsme se nedohodli, jednání s Prazdrojem je na dobré cestě."

Zároveň dnes pokračují jednání o obnově budvarské pivnice historické budovy Masných krámů. Ta má jedenáct majitelů včetně města a Budějovického Budvaru. A zdá se, že vlastníci míří k dohodě.

Českobudějovický radní Rudolf Vodička totiž potvrdil, že všichni spoluvlastníci objektu se už předběžně domluvili na společném postupu. Budějovický Budvar pivnici opraví a zajistí v ní své pivo.

"Je to pozitivní zpráva o tom, že je otevření Masných krámů na dobré cestě. Masné krámy budou sice o něco menší, ale to dnes nevadí," míní Vodička.

Podobně mluví finanční ředitel Budějovického Budvaru Petr Jánský. "Pokud všichni zatím nepsanou smlouvu dodrží, je předpoklad rychlého řešení. Technická stránka je otázkou několika měsíců," ujistil Jánský.

Věhlasné Masné krámy jsou přitom od podzimu 2002, kdy je zavřel hygienik, pro město ostudou. Historický objekt nedaleko hlavního náměstí chátrá, na jeho osud se ptají zahraniční turisté. více ZDE

Problémy začaly po prodeji podílu města Budějovickému Budvaru, který měl objekt rekonstruovat a užívat. Soud nakonec kupní smlouvu mezi městem a pivovarem zrušil. Od té doby se majitelé podílů nedokázali dohodnout, jak pivnici opravit a otevřít.

Autoři: ,


Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

ČSA se vracejí do minulosti. Aerolinky vymění flotilu airbusů za boeingy

Ilustrační snímek

České aerolinie čeká během následujících měsíců velká výměna provozovaných letadel. Do dvou let mají ve flotile...

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, varuje Zeman

Prezident Miloš Zeman při setkání se zástupci německých firem, které investují...

Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Podle něj za každou takovou krizí stojí „blbost...

Další z rubriky

PŘEHLEDNĚ: Kolik stát vyplatí na důchodech a kde žije nejvíc penzistů

Ilustrační snímek

Česká republika vyplácela v tuzemsku v minulém roce celkem 3,5 milionu důchodů, dalších téměř 100 tisíc mířilo do...

Majitelé chat dosáhnou na dotace z Dešťovky, musí tam však trvale bydlet

Turnerova chata

O peníze na využívání dešťové vody v dotačním programu Dešťovka budou moci od října žádat i majitelé rekreačních...

Prasečí mor je v Evropě na vzestupu, ministerstvo zvažuje kontroly dovozu

Ilustrační snímek

Státní veterinární správa zvažuje zavedení povinnosti testovat dovážené vepřové maso na přítomnost viru afrického moru...Najdete na iDNES.cz