Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vykladači osudu jsou různě důvěryhodní i drazí

aktualizováno 
- Kolik se platí za nahlédnutí do svého osudu? Záleží zejména na druhu "věštby" a době, kterou je třeba u odborníka strávit výklad karet začíná na dvě stě padesáti korunách, ale může být hotový za půl hodiny, horoskop zpracovávaný několik hodin bývá jednou tak drahý, základní grafologický rozbor přijde na osm set korun, ceny numerologického rozboru se pohybují od tří set do tisíce korun.

Cena přitom zcela zjevně nesouvisí se sumou potřebných znalostí a důvěryhodností člověka, který službu nabízí. Dobrý grafolog a astrolog potřebuje studovat. Grafologii třeba dálkově ve dvouletém kursu - školné za jedno pololetí stojí tři tisíce korun a kurs je akreditovaný ministerstvem školství.

"Astrolog by měl technicky uvažovat, mít znalosti z fyziky a alespoň jednoho světového jazyka a dobrého učitele," říká astrolog Antonín Baudyš junior. Vykladačům snů, karet či osudu z ruky pomáhá hlavně intuice.

"Jde zejména o intuici a zděděné vlohy - já je mám hlavně po babičce, kterou jsem sledovala už od malička," vysvětluje kartářka Marcela Kašanová. A jak je to s pravděpodobností, že předpověď bude pravdivá?

Grafologové, jejichž obor patří k vědecky uznávaným disciplínám, hovoří o vysoké, až pětadevadesátiprocentní pravděpodobnosti určení charakteru člověka z písma.

"V mém případě úspěšnost výroků neklesá pod dvě chyby na pět vět, dlouhodobě je chybná jedna věta z pěti. Když dojde k chybě, tato není v horoskopu, ale ve schopnostech astrologa", vysvětluje Antonín Baudyš.

O něco nižší je u výkladu karet. "Můj výklad karet je z osmdesáti procent správný," říká Eva Kudrová. Posouzení nakolik jsou uvedená tvrzení pravdivá, však vždy zůstává na zkoumaném člověku, a někdy i jeho "ochotě" přijmut svoji předpověď.

Výklad z ruky a karet
Výklad z karet a ruky se o vědecké poznatky neopírá. "Jsem čarodějnice, i když se podle živnostenského listu už deset let živím výkladem karet a čtením z ruky," říká Marcela Kašanová. Čarodějnicí se podle ní člověk nestává, ale spíš narodí.

Dobře odvedený výklad z ruky to není jen pár vět o šťastné rodině a milých dětech, který se dá pořídit na ulici za dvě stě korun. Ti, kdož se jím zabývají hlouběji, potřebují čas - důležité jsou pro ně nejen čáry na dlaních, ale také tvar dlaně, postavení a délka prstů a třeba také to, jakým způsobem klient vyndává z kabelky kapesník.

"Za půl hodiny výkladu účtuji 250 korun, půlhodina ale většinou nestačí. Když mám udělat hlubší rozbor, trvá mi to hodinu," uvádí Marcela Kašová. Osud se dá vykládat také z tarotových, žulíkových i mariášových karet.

Z těch se podle kartářů vyčte spíš to, zda na cestě, kterou se zákazník vydává, nečíhá nebezpečí. "Lidé se ptají, jak uspějí u konkursu, zda mají či nemají nakoupit vyhlédnutou nemovitost, nejvíce ale na partnery," říká kartářka Eva Kudrová.

Klienti o sobě předem nic nemusí říkat. "Je jedno, co mají na sobě, nezajímá mě, kdy se narodili ani čím se živí," vysvětluje Marcela Kašová.

Numerologie
Numerologický rozbor spočívá v rozboru čísel podle data případně hodiny narození. Obor není vědeckou disciplinou, nevyučuje se na žádné škole. "Čísla napoví o předpokladech i charakteru člověka, jeho vlohách i vztazích k ostatním lidem," vysvětluje Miroslav Wilczek.

K numerologovi stačí zajít jednou za život, protože data narození se během života nemění. "Klient od nás dostane osmnáct až dvacet stran psaného textu, je to vlastně takový rozbor na celý život, pro komplexnější posouzení ale k němu potřebujeme ještě fotografii a kousek rukou psaného textu," říká Miroslav Wilczek.

Horoskop
Aby mohl sestavit astrolog podrobný horoskop potřebuje znát pohlaví, datum, hodinu a místo narození člověka. "Pak lze poznat například typ povahy a pravděpodobný průběh života, dispozice k partnerství a rodičovství či profesní inklinaci, možný talent a slabá a silná místa zdraví," říká astrolog Antonín Baudyš junior.

Určit "jízdní řád" životních událostí astrologií nelze. "Z našeho pohledu příběh života ještě není napsán, máme možnost volby. Téma ‚smrt' je zapovězeno," vysvětluje Antonín Baudyš.

Podrobný horoskop stojí u Antonína Baudyše šest set padesát až osm set korun. "Slevy poskytuji nezaměstnaným, ženám na mateřské a v rozvodovém řízení," říká Antonín Baudyš a zároveň varuje před levnými počítačovými sjetinami horoskopů a nabídkami přesahujícími dva tisíce korun.

Grafologický rozbor
Grafologie patří mezi soudně - znalecké obory, využívá se například při psychologických rozborech obviněných nebo zkoumání pravosti podpisů. "Asociální lidé mají zcela specifické znaky písma," vysvětluje grafoložka Zuzana Dobiášová.

Rozbor písma se dá využít také v personalistice "Jedna velká firma si nechala udělat grafologický rozbor písma jejich zaměstnanců, aby zjistila, zda se hodí na místa, která zastávají," říká Dobiášová.

Soukromě vyhledávají lidé grafologa kvůli jiným informacím. "Z písma se dá poznat temperament člověka, jeho povaha, charakterové vlastnosti, ze změny písma se dá usuzovat třeba na onemocnění," říká Zuzana Dobiášová. Za základní grafologický náhled u ní zaplatí zákazník osm set korun.

Ceny za výklady budoucnosti
Marcela Kašová, výklad z ruky a karet 250 - 500 korun
Eva Kudrová, výklad z mariášových karet od 300 korun
Jana Skálová, výklad karet 300 - 400 korun
Jaroslava Hudečková výklad z tarotových karet 300 - 400 korun
Jaroslava Hudečková, numerologický výklad 700 korun
Jitka Indrychová, numerologický výklad 300 - 400 korun
Antonín Baudyš jr., sestavení horoskopu od 650 korun
Zuzana Dobiášová, grafologický rozbor od 800 korun

Autor:
Hlavní zprávy

Další z rubriky

Lidé se snaží ušetřit za kouření, do cigaret balí doutníkový tabák
Tabák v „doutníkovém balení“ je levnější, stát na daních tratí stamiliony

Levné kouření láká a stát přichází o spotřební daň. Rozdíly ve zdanění tabáku v různých formách jsou i několikanásobné. Na trhu jsou například k mání doutníky,...  celý článek

Hotel Hilton na pražské Florenci je na prodej. Největší český hotel nabízí...
Praha, nový ráj hoteliérů. Rostou ceny pokojů i poptávka po hotelech

Tuzemští hoteliéři zažívají zlaté časy. Do země jezdí stále víc zahraničních turistů, obsazenost hotelů roste. Stejně jako ceny, které si majitelé ubytovacích...  celý článek

Nesprávné provedení okna, tvar ostění neumožňuje obtékání teplým vzduchem. Na
Kupujete nemovitost? Pozor na skryté vady, na reklamaci máte 5 let

Každý rok v Česku proběhne převod zhruba půl milionu bytů a rodinných domů. Technický stav nemovitosti se smluvně mezi kupujícím a prodávajícím přitom řeší jen...  celý článek

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.