Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výrobce postelí Linet otevřel centrum za 40 milionů

  12:32aktualizováno  12:32
Firma Linet vznikla v roce 1990 doslova na zelené louce. Dnes patří k předním výrobcům zdravotnické techniky a šéfuje jí Podnikatel roku 2003 Zbyněk Frolík. Ve čtvrtek firma otvírala nové zákaznické centrum za 40 milionů korun.

Centrum vyrostlo v rekordním čase pouhých sta dnů.

Na otevření do Želevčic u Slaného si ve čtvrtek v přestávce mezi jednáními s premiérem Stanislavem Grossem a předsedou KDU-ČSL Miroslavem Kalouskem odskočil prezident Václav Klaus.

"Beru s sebou na své zahraniční cesty i některé podnikatele, zdejší ředitel byl s námi v Číně a vždy mám dobrý pocit, tak jako v tomto případě, když se může naše země něčím ve světě pochlubit,“ řekl prezident.

Firma při otevření představila i nový výrobek - transportní lůžko, které vyhovuje náročným požadavkům pro převoz pacientů v kritickém stavu. Václav Klaus stačil ještě vyslechnout několik písní v podání Báry Basikové, ale před módní přehlídkou spodního prádla se omluvil a odjel zpátky do Prahy.

Firma se za posledních několik let slibně rozrůstá.

"V roce 1990 jsme investovali čtyři miliony korun, loni už to bylo téměř sto milionů. Část investic přitom směrovala také na posílení pozic Linetu na zahraničních trzích," uvedl ředitel Zbyněk Frolík.

Ve Španělsku uzavřel Linet strategickou alianci s největším tamním výrobcem zdravotnického zařízení Desan Flex a získal v ní čtvrtinový podíl a ve Francii založil vlastní dceřinou společnost Linet France.

Ta mimo jiné získala klíčový projekt pro 50 francouzských nemocnic v hodnotě 54 milionů korun. S výrobky Linetu se přitom mohou setkat nejčastěji pacienti v nemocnicích nebo zařízeních sociální péče po celé Evropě, ale i například v Mexiku, Japonsku, Saúdské Arábii, Egyptě nebo Libanonu.

"K úspěchu nikdy nevede výtah, ale musí se k němu stoupat strmým schodištěm. A nejlepší motivací pro to jít dál, je vzpomenout si na již překonané schody," popřál vedení firmy i jejím zaměstnancům Bernd W.Weber z partnerské německé firmy Wissner-Bosserhof.

Šéf Zbyněk Frolík předvádí novou postel firmy Linet prezidentu republiky Václavu Klausovi. (24. únor 2005)

Otevření nového zákaznického cetra firmy Linet provázela i módní přehlídka. Té se ovšem už prezident Klaus nezúčastnil. (24. února 2005)

Otevření zákaznického centa se zúčastnil i prezident Klaus. Na snímku rozmlouvá se šéfem firmy Zbyňkem Frolíkem (vpravo). (24. února 2005)

Otevření zákaznického centra firmy Linet provázela i módní přehlídka. (24. února 2005)

Firma Linet předvedla ve čtvrtek svůj nový výrobek - transprotní lůžko pro převoz pacientů v kritickém stavu. (24. února 2005)

Autoři:


Nejčtenější

Falešný „smažák“, pangas místo candáta. Restaurace dál klamou zákazníky

Smažené sýry restaurace občas nahradí takzvanými analogy, které se méně...

Klamání hostů náhražkami potravin z restaurací nemizí. Místo Plzeňského Prazdroje dostávají zákazníci pražského podniku...

Dostanu o 5 Kč na hodinu navíc? Beru. Firmy tápou nad odchody zaměstnanců

Ilustrační snímek

Potravinářské řetězce, sklady nebo pošta mají jedno společné: až třetina zaměstnanců tam nevydrží déle než rok. Nemají...KVÍZ: Maturita z piva. Vyzkoušejte se, jak znáte značky, hospody i pijany

Šikovný hospodský umí načepovat hladinku, šnyt i mlíko.

V předchozím pivním kvízu jsme vás zkoušeli hlavně z výroby piva, tentokrát to bude více ze života - co pijeme, jak to...

ČSA se vracejí do minulosti. Aerolinky vymění flotilu airbusů za boeingy

Ilustrační snímek

České aerolinie čeká během následujících měsíců velká výměna provozovaných letadel. Do dvou let mají ve flotile...

Mám obavu, že přijde nová světová hospodářská krize, varuje Zeman

Prezident Miloš Zeman při setkání se zástupci německých firem, které investují...

Prezident Miloš Zeman se obává další světové hospodářské krize. Podle něj za každou takovou krizí stojí „blbost...

Další z rubriky

K Ryanairu musíme dorůst, říká nový ředitel Job Air Technic Kvídera

Generální ředitel Job Air Technic Aleš Kvídera.

Opravna letadel Job Air Technic v nedávné minulosti prošla insolvencí a následnou reorganizací, letos na jaře se už ale...

Dodavatelé energií příliš riskovali, některým hrozí krach

Ilustrační snímek

Dodavatelé energií dlouhou dobu spoléhali na to, že elektřina jen zlevňuje. Jenže před dvěma lety se situace na...

Pražský hotel „zaměstnal“ prvního robota v Česku. Pracuje na recepci

Neúnavný recepční Pepper. Pražská Pyramida je prvním českým hotelem, kde se...

Na české hotelové scéně slouží první robot. Umělý, leskle bílý humanoid pomáhá hostům v pražském hotelu Pyramida s...Najdete na iDNES.cz