Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Výrobce postelí Linet otevřel centrum za 40 milionů

  12:32aktualizováno  12:32
Firma Linet vznikla v roce 1990 doslova na zelené louce. Dnes patří k předním výrobcům zdravotnické techniky a šéfuje jí Podnikatel roku 2003 Zbyněk Frolík. Ve čtvrtek firma otvírala nové zákaznické centrum za 40 milionů korun.

Centrum vyrostlo v rekordním čase pouhých sta dnů.

Na otevření do Želevčic u Slaného si ve čtvrtek v přestávce mezi jednáními s premiérem Stanislavem Grossem a předsedou KDU-ČSL Miroslavem Kalouskem odskočil prezident Václav Klaus.

"Beru s sebou na své zahraniční cesty i některé podnikatele, zdejší ředitel byl s námi v Číně a vždy mám dobrý pocit, tak jako v tomto případě, když se může naše země něčím ve světě pochlubit,“ řekl prezident.

Firma při otevření představila i nový výrobek - transportní lůžko, které vyhovuje náročným požadavkům pro převoz pacientů v kritickém stavu. Václav Klaus stačil ještě vyslechnout několik písní v podání Báry Basikové, ale před módní přehlídkou spodního prádla se omluvil a odjel zpátky do Prahy.

Firma se za posledních několik let slibně rozrůstá.

"V roce 1990 jsme investovali čtyři miliony korun, loni už to bylo téměř sto milionů. Část investic přitom směrovala také na posílení pozic Linetu na zahraničních trzích," uvedl ředitel Zbyněk Frolík.

Ve Španělsku uzavřel Linet strategickou alianci s největším tamním výrobcem zdravotnického zařízení Desan Flex a získal v ní čtvrtinový podíl a ve Francii založil vlastní dceřinou společnost Linet France.

Ta mimo jiné získala klíčový projekt pro 50 francouzských nemocnic v hodnotě 54 milionů korun. S výrobky Linetu se přitom mohou setkat nejčastěji pacienti v nemocnicích nebo zařízeních sociální péče po celé Evropě, ale i například v Mexiku, Japonsku, Saúdské Arábii, Egyptě nebo Libanonu.

"K úspěchu nikdy nevede výtah, ale musí se k němu stoupat strmým schodištěm. A nejlepší motivací pro to jít dál, je vzpomenout si na již překonané schody," popřál vedení firmy i jejím zaměstnancům Bernd W.Weber z partnerské německé firmy Wissner-Bosserhof.

Šéf Zbyněk Frolík předvádí novou postel firmy Linet prezidentu republiky Václavu Klausovi. (24. únor 2005)

Otevření nového zákaznického cetra firmy Linet provázela i módní přehlídka. Té se ovšem už prezident Klaus nezúčastnil. (24. února 2005)

Otevření zákaznického centa se zúčastnil i prezident Klaus. Na snímku rozmlouvá se šéfem firmy Zbyňkem Frolíkem (vpravo). (24. února 2005)

Otevření zákaznického centra firmy Linet provázela i módní přehlídka. (24. února 2005)

Firma Linet předvedla ve čtvrtek svůj nový výrobek - transprotní lůžko pro převoz pacientů v kritickém stavu. (24. února 2005)

Autoři:Nejčtenější

Motýlí efekt a duha na českých bankovkách. Podívejte se na nové prvky

Státní tiskárna cenin představila nové ochranné prvky, které budou na...

Státní tiskárna cenin slaví devadesát let od svého vzniku. Významné jubileum spojila s unikátní výstavou cenin, kde má...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...KLDR čaruje s rozpočtem jak Voldemort. Její lži drásaly i otrlé Sověty

Severokorejský diktátor Kim Čong-un na vojenské přehlídce v Pchjongjangu (15....

Představte si státní rozpočet, který vykazuje stálý růst, notně podporuje rozvoj vědy i technologií, velkou část...

Hladové české firmy posílí tisíc Filipínců, pracantů s dobrou angličtinou

Filipínský dělník

Do Česka má letos prostřednictvím vládního programu na zaměstnávání cizinců přijet tisíc Filipínců. Budou vítanou...

Zuckerbergovo bezpečí podražilo, Facebook denně platí stovky tisíc

Šéf Facebooku Mark Zuckerberg

Facebook loni utratil za bezpečnost Marka Zuckerberga 7,3 milionu dolarů, v přepočtu 150 milionů korun. Vyplývá to ze...

Další z rubriky

Albert zmenší prodejny, za hlavní tržnice utratí až 120 milionů

Obchodní řetězec Albert chce rozšířit koncept své moderní prodejny „Tržnice“....

Nový koncept „tržnice“ otevřel Albert na pražském Chodově loni v srpnu. Dominuje v něm dřevo a matná černá barva. Kromě...

AirBank v Německu a Zonky na Západě i Východě, plánuje Šmejc

Finančník Jiří Šmejc

Finanční skupina Home Credit, která patří do impéria nejbohatšího Čecha Petra Kellnera, se nadechuje k dalšímu růstu....

Vydělává, ovšem málo. České poště loni klesl zisk o polovinu

Policisté zasahovali v budově České pošty v ulici Politických vězňů v centru...

České poště loni klesl konsolidovaný zisk o 48 procent na 110 milionů korun. Dostala o 100 milionů korun nižší...

Najdete na iDNES.cz