Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Z kasáren v Boleslavi má být hotel

  10:08aktualizováno  10:08
Objekt bývalých kasáren v Mladé Boleslavi chátrá, a tak se řeší, co s ním udělat. Zatím to vypadá, že se přemění na hotelový komplex. V minulosti zde měly být dokonce byty. Mladá Boleslav našla investora, který má zájem chátrající budovu bývalých kasáren využít.
Stavebnictví, zedníci

Stavebnictví, zedníci - Stavebnictví - ilustrační foto | foto: Jan KarásekMF DNES

"Investor by chtěl z objektu vytvořit hotelový komplex," uvedl náměstek primátora Robin Povšík. Náklady na rekonstrukci budovy a výstavbu hotelového komplexu se odhadují až na sto milionů korun.

Na zasedání města bude předložen návrh na schválení záměru. Rada města pak do konce června rozhodne, jestli se záměrem souhlasí. Budova bývalých kasáren by i nadále zůstala majetkem města.

Město se už několik let snaží vyřešit, co v bývalé budově kasáren bude. Je to poslední nevyužitý objekt kasárenského areálu. V jiných částech sídlí například finanční úřad nebo hasičská zbrojnice.

Prázdný objekt je ve velmi špatném stavu, město doslova hyzdí. Proto se vedení Mladé Boleslavi snaží najít investora, který budovu opraví a smysluplně využije. Jedním z návrhů na rekonstrukci budovy kasáren byla i výstavba bytového komplexu. "V plánu bylo vytvořit v přízemí budovy komerční prostory a nad nimi postavit byty," uvedl Povšík.

Taková rekonstrukce by ale vyšla hodně draho. V budově bývalých kasáren jsou vysoké stropy a masivní zdi. Přestavět kasárna na bydlení by nebyl takový problém, ale cena, kterou by museli potenciální zájemci zaplatit za metr čtvereční, by byla příliš vysoká.

Město objekt nechce zbourat
"Cena jednoho metru čtverečního by se vyšplhala až na třicet osm tisíc. Za takovou cenu jsou byty neprodejné," vysvětlil Povšík. Zvažovala se také možnost využít budovu pro potřeby střední integrované školy, která se bude muset vystěhovat ze svého sídla, kde má vzniknout vysokoškolský areál. Ale ani tato varianta se nakonec ukázala jako nevhodná.

VÝVOJ CEN SLEDUJTE
NA CENYBYTU.IDNES.CZ

Část obyvatel Mladé Boleslavi dokonce navrhovala kasárenskou budovu zbourat. Proti tomu se ale postavilo občanské sdružení Krajíř. "Budovy kasáren jsou součástí Mladé Boleslavi a byla by škoda je bourat," uvedl jeden ze členů sdružení Milan Matoušek s tím, že je rád, že se našel investor, který má zájem chátrající budovu kasáren opravit.

"Vytvořit z kasáren hotelový komplex se zdá jako vhodné řešení, vše je ale zatím na počátku. Uvidíme, jak se k tomu postaví zastupitelé," dodal Povšík.

Autoři: ,Nejčtenější

Česká pošta se chtěla zalíbit na Facebooku, sklidila výsměch

Česká pošta na svém Facebookovém profilu vyhlásila soutěž o modré reklamní...

Po pošťácké internetové televizi, kterou loni Česká pošta rozjela na kanále YouTube, nyní rozpačitě baví své zákazníky...

Žena v letadle dostala jablko, po přistání jí za něj napařili pokutu

Boeing 767 společnosti Delta

Na svou cestu z Paříže do amerického Denveru společností Delta Air Lines jen tak nezapomene Crystal Tadlocková. Žena...KVÍZ: Kolik chmele je v půllitru a co je spilka? Otestujte se, co víte o pivu

(Ilustrační snímek)

Jsme národ pivařů. Alespoň to platí o spotřebě na hlavu. Každý Čech do sebe za rok otočí v průměru pár set půllitrů....

To by stačilo. Šéf Korean Air odvolal své dvě dcery, firmě dělaly ostudu

Dcery ředitele Korean Air Emily Cho (vlevo) a Heather Cho

Šéf korejských aerolinek Čo Jang-ho v minulých dnech vyhodil z firmy své dvě dcery. Důvodem bylo jejich nedůstojné...

Ceny pozemků pro dům vyskočily na dvojnásobek. Kolik stojí ve vašem kraji?

Inženýrské sítě

Ceny stavebních pozemků stoupaly nejstrměji v posledních sedmi letech na Vysočině, v Královéhradeckém kraji a ve...

Další z rubriky

Byt v Praze stojí dvanáct ročních platů. Déle šetří jen v Londýně a Paříži

Mladý majitel chtěl, aby prodej bytu proběhl co nejrychleji.

I pokud člověk pobírá lehce nadprůměrný plat, pořídit si v Praze vlastní bydlení není vůbec snadné. Na standardní byt o...

Senát vrátil poslancům návrh na průlom bankovního tajemství

(Ilustrační snímek)

Senát zamítl předlohu, podle níž by banky, spořitelní a úvěrová družstva nebo platební společnosti musely poskytovat...

Hodinové hotely pod lupou. Polovina podniků nepřiznala tržby

(Ilustrační foto)

Finanční úřad pro hlavní město Prahu uskutečnil v úterý celopražskou kontrolní akci zaměřenou na dodržování zákona o...

Najdete na iDNES.cz