Z olomouckých lázní vzniknou byty

  10:31aktualizováno  10:31
Z Olomouce již brzy zmizí další dlouhou dobu neopravovaný objekt, na který radnice neměla peníze. V budově bývalých městských lázní v Olomouci nyní začaly stavební práce a ještě letos by zde mohly být první ze čtyř desítek nových bytů.

Byty v bývalých olomouckých městských lázních staví společnost Delta Army z Horky nad Moravou, která budovu koupila loni za osm milionů korun.

Městské lázně u Slovanského gymnázia sloužily v Olomouci více než čtyřicet let. Proti jejich zrušení se postavilo několik desítek lidí, kteří dokonce sepsali petici, ale nic to nepomohlo. Objekt chátral, potřeboval opravy a nákladnou změnu vytápění.

Radní však tvrdili, že na to město nemá peníze. Do výběrového řízení, které organizoval vlastník, Technické služby města Olomouce, se původně přihlásilo asi patnáct zájemců. Nakonec zůstali čtyři žhaví kandidáti, až představenstvo technických služeb vybralo Delta Army.

Ačkoliv jen tržní cena pozemků, na kterých městské lázně stojí, v této části Olomouce převyšuje kupní cenu osm milionů korun, vedení technických služeb je přesvědčeno, že udělalo dobrý obchod.

"Budova je ve špatném stavu a nedá se využít na nic jiného než na lázně, na které byla původně postavena. Investor musí přebudovat úplně vše. Museli jsme to brát v úvahu," vysvětlil ředitel technických služeb Vladimír Lisý.

Rovněž šéf společnosti Delta Army Přemysl Nastoupil soudí, že cena odpovídá. "Stav je katastrofální a náklady na opravy velké. Čtyřicet milionů stačit nebude," tvrdí.

Také zástupci dalších firem, které měly o objekt zájem, ale neuspěly, mají stejný názor. Potvrdili, že nabídli zhruba stejnou sumu. "Něco jiného je volný pozemek a něco jiného parcela, na které stojí zdevastovaný objekt," řekl jeden z nich.

SLEDUJTE VÝVOJ CEN NA
CENYBYTU.IDNES.CZ
Do bývalých lázní nyní nastoupili dělníci a začali uklízet. "Zatím čistíme vnitřní části, na což máme příslušné povolení. Rádi bychom s byty přišli ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Počítáme s kvalitnějším bydlením s domovníkem. V přízemí zůstane asi pět nebytových prostor například pro malou saunu nebo další služby," objasnil šéf Delta Army Nastoupil.

Firma podle něj počítá s tím, že byty nakonec nabídne k prodeji do osobního vlastnictví. Kdyby se s rekonstrukcí vešla do čtyřiceti milionů korun a jeden byt prodala za milion a půl, tak i s kupní cenou má zisk přes deset milionů korun.

Ostatní zájemci v budově městských lázní počítali rovněž s byty nebo studentskými kolejemi či fitcentrem.

Budova bývalých lázní v Olomouci potřebovala pořádnou finanční injekci, a proto ji raději město prodalo. Vznikne zde na čtyřicet nových bytů.Nejčtenější

Šátek za tisíc dolarů vypadá jako ženské přirození, značka Fendi sklidila výsměch

Růžovou šálu Touch of Fur vyrábí italská módní značka Fendi

Italská značka luxusního oblečení Fendi pobavila svým kožešinovým šátkem mnohé uživatele sociálních sítí. Zejména jeho...

Z prošlého jídla a miliard much udělali dva Britové v Jižní Africe byznys

Od roku 2008, kdy firma vznikla a přijala první zaměstnance, se jejich počet...

Miliardy much a hnijící jídlo jsou pro bratry Jasona a Davida Drewovy z Velké Británie jádrem podnikání. V Jižní Africe...Mladí chtějí žít na dluh a mít hned to, na co rodiče šetřili, říká bankéř

Šéf Sberbank Edin Karabeg

Mileniálové si půjčují a jsou častěji ochotni jít do rizika než jejich rodiče, myslí si šéf české pobočky Sberbank Edin...

Mileniálové všech zemí, spojte se. Mladá generace se odvrací od kapitalismu

Socha Karla Marxe v německém Trieru

Popularita kapitalismu mezi mladými Američany klesá. Přibližně polovina z nich by raději žila v socialistické zemi,...

KVÍZ: Proč chyběl v Československu toaletní papír a kde byste našli Baťov?

Peníze

České a slovenské hospodářství prošlo za posledních sto let etapami bouřlivého rozvoje i zaostávání. Děti dnes už...

Další z rubriky

Provozovatelé automatů ztrácejí tržby. Čekají, až stát vyžene kvízomaty

Ilustrační snímek

Počet automatů od loňska zhruba o pětinu klesl, nicméně z trhu se vypařila polovina sázek. Legální provozovatelé...

Soud odblokoval majetek spolumajiteli FAU, firmu složily zajišťovací příkazy

Komín chemičky Precheza Přerov

Ostravský krajský soud odblokoval majetek spolumajiteli opavské firmy FAU Vojtěchu Csabimu, který byl spolu s dalšími...

Zoo inovují a trhají rekordy v návštěvnosti. Letos jim ale chybělo seno

Safari camp v ZOO Dvůr Králové

Loni přišlo do šestnácti českých zoo přes šest milionů návštěvníků a letos možná padne rekord. Zároveň se ale...Najdete na iDNES.cz