Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Neodcházejte, dáme vám 3 000 volných minut, přemlouvají operátoři

Doporučujeme   7:34aktualizováno  7:34
Mobilní operátoři se v reklamách předhánějí, kdo nabídne nejlepší tarif. Ty nej nabídky ale v prospektech nenajdete. Nejsou totiž pro stávající klienty, ani pro nové. Až když svému operátorovi řeknete, že končíte, můžete získat 3 000 volných minut měsíčně na půl roku.

Chcete pohádkový tarif? Nabídka může přijít, pokud pohrozíte výpovědí. Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

Redaktorce iDNES.cz končila dvouletá smlouva s operátorem. Na další výhodné nabídky ale čekala marně. 

Začaly chodit jen vyšší faktury za volání, když stará smlouva vypršela. Pak skutečně zazvonil mobil a operátorka informovala, že tarif byl po vypršení dvouleté smlouvy změněn.

Za esemesky, které nový tarif nekryl, platila redaktorka nově zhruba dvojnásobek, volání se jí prodražilo o více než třetinu.

Výhodná nabídka nepřišla, operátorka však znovu nabídla původní tarif spojený s dvouletou smlouvou.

"Takové vydírání mi vzalo dech. Hrozně jsem se naštvala a rozhodla jsem se, že operátora změním. Brzy nato jsem se s ním dohodla na přenosu čísla," popisuje redaktorka.

. dokument

Přepis rozhovoru se zákaznickou linkou

Vzápětí telefon z Telefóniky O2 zazvonil znovu. Tentokrát ale s lákavou nabídkou - pokud neodejdete, nabízíme vám tři tisíce volných minut měsíčně po dobu půl roku.

Na zákaznickou linku redakce iDNES.cz pro jistotu zavolala znovu a operátorka potvrdila, že tři tisíce minut měsíčně na půl roku je nabídka, kterou firma v obdobných případech dává.

Redaktorku, která nakonec přešla ke konkurenci, ještě upozornila, že pokud přenos k jinému operátorovi včas nezastaví, lákavá nabídka padá. - čtěte Přepis rozhovoru se zákaznickou linkou

Neveřejné nabídky patří k běžnému konkurenčnímu boji, kterým si operátoři snaží udržet zákazníky. "Není to nic zvláštního a rozhodně nejsme jediný operátor, který to dělá," uvedl mluvčí Telefóniky O2 Martin Žabka.

. pohádkové nabídky

Na čem záleží, zda zákazník dostane výhodný tarif

  • jak dlouho je zákazníkem operátora
  • jak často telefon používal
  • jaký má tarif
  • zda pravidelně platí

Přesto nadstandardní nabídky nejsou nijak garantované. Záleží jen na operátorovi, zda a v jaké výši ji zákazníkovi nabídne.

"Jedná se o prostředek, který používáme v rámci konkurenčního boje. Pokud máme tušení, že zákazník chce odejít, tak se ho pochopitelně snažíme udržet," dodal.

Pohádková nabídka zní sice neuvěřitelně, není ale až tak neobvyklá, jak by se mohlo na první pohled zdát. Podobnou zkušenost má i Jaroslav Novotný.

Když začal podnikat, našel vhodnější tarif u konkurenta a rozhodl se od Telefóniky O2 odejít. Měl sice pouze předplacenou kartu, i on se ale dočkal výhodné nabídky - a to pětisetkorunového bonusu po dobu tří měsíců. "Operátor mě chvíli přemlouval, pak ale sám uznal, že tři koruny za minutu mi nabídnout nemůže, takže jsme se rozloučili."

. Přenositelnost v praxi

Čtěte na Mobil.cz

S nadstandardem se je možné setkat i u zbylých dvou operátorů. "Operátor na infolince má za úkol udělat maximum pro to, aby zjistil důvody zákazníkovy nespokojenosti a případně na ně vhodně reagoval," potvrzuje i mluvčí T-Mobilu Martina Kemrová.

Jaké výhody operátor nabídne, záleží do značné míry na tom, jak moc si ho operátor váží. "Pokud je to člověk, který pravidelně neplatí faktury, tak se samozřejmě snažíme míň."

Zákazníka s tarifem O2 SMS se operátor snaží přesvědčit třemi tisíci volnými minutami na půl roku. Nemusí to být ale podmínkou. "Ke každému přistupujeme individuálně," prohlásil Žabka. Pokud zákazník platí vyšší tarif, a je tedy pro operátora zajímavější, může se nabídka prodloužit až na rok. Jak vypadá standardní nabídka, podle něj není možné říct. "Vždy záleží na konkrétním případu," uvedl.

Přesvědčovací metody nabízí i Vodafone. Podle mluvčího Filipa Hrubého ale operátor nepoužívá vysoce nestandardní nabídky. "Obvykle těmto zákazníkům nabízíme odpuštění měsíčních poplatků našich standardních balíčků."

Zůstali byste za 3000 volných minut u operátora, od kterého jste chtěli odejít?

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 6. dubna 2008. Anketa je uzavřena.

NE 2301

ANO 803Nejčtenější

Máma se synem zašpuntovali víno kondomem, nápad jim vydělává miliony

Balení vinných kondomů.

Jistě jste už někdy ztratili špunt od lahve a dumali, jak situaci vyřešit. Američanka Laura Bartlettová se svým synem...

PŘEHLEDNĚ: Lidé špatně odhadují platy. Podívejte se, komu by přidali

Ilustrační snímek

Nejvíc platově podhodnoceni jsou učitelé, sociální pracovníci a zdravotní sestry, naopak přiměřený plat berou praktičtí...Makléř si myslel, že pracuje v demoverzi, teď žádá vyplatit miliony eur

Harouna M Traore

Francouzský obchodník na burze žaluje makléřskou firmu Valbury Capital. Žádá, aby mu vyplatila 10 milionů eur, které...

Startup chce prorazit s pánským vibrátorem. Líbil se víc než Apple Watch

Pánský vibrátor Tenuto

Startup MysteryVibe chce změnit vnímání sexu. Podle firmy se totiž sex stává spíše součástí wellness. Kromě tomu...

Podnikatelka vydělala na „ženské viagře“. Investoři se mi smáli, vzpomíná

Cindy Eckertová stojí za vyvinutím léku na podporu ženského libida. Jeho účinky...

Založila společnost, prodala ji za miliardu dolarů a pak téměř zdarma získala zpět. Úspěch spoluzakladatelky Sprout...

Další z rubriky

TEST DNES: Úplné výsledky testu mozzarell

Ilustrační snímek

MF DNES testovala sýry mozzarella, které jsou běžně dostupné v obchodech a mají 15 až 20 procent tuku. Porota hodnotila...

TEST DNES: Pivo v plechu rychle stárne, už po pár týdnech může být zvětralé

Test plechovkových ležáků

Od piva z plechovky asi nikdo nečeká, že bude chutnat jako točené. Ne každý už ale ví, že se často nevyrovná ani...

Nula na smrt, všechno na spoření. Životní pojištění, které nevydělá

Ilustrační snímek

Mnoho lidí s vidinou zhodnocení uzavřelo smlouvu o investičním životním pojištění. Pokud má produkt sloužit jen k...

Najdete na iDNES.cz